קיש נוקם במנדלבליט: יקדם ועדת חקירה ממלכתית

אחרי שהיועץ המשפטי הורה לנציגי המשטרה והפרקליטות לא להגיע לדיון בועדת הפנים, יוזם יו"ר הועדה ח"כ יואב קיש ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את התנהלות המשטרה בפרשת ריטמן

קיש נוקם במנדלבליט: יקדם ועדת חקירה ממלכתית
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

יו"ר ועדת הפנים ח"כ יואב קיש מהליכוד, שביקש לקיים היום ישיבת ועידה מיוחדת כדי לדון בהתנהלות המשטרה והפרקליטות סביב ניצב רוני רוטמן וחקירות נתניהו, לא מתכוון לוותר.

הבוקר הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי נציגי מערכת המשפט ונציגי המשטרה לא יגיעו לדיון, שהיה אמור לעסוק בהתנהלות ריטמן, שמצד אחד טען כי ראש הממשלה עומד מאחורי התלונה נגדו בעבירות מין – מה שהוביל לפיטוריו מהמשטרה – ומצד שני היה זה שחקר אותו בפרשות השונות, כראש יחידת החקירות של המשטרה להב 433.

בתגובה, מנדלבליט שיגר מכתב ליועץ המשפטי של הכנסת אייל ינון בו קרא לו לבטל את הדיון, מפני שלדבריו המטרה של קיש עלולה לפגוע בשלטון החוק ולחבל בחקירת המשטרה המתנהלת בנושא, אך קיש הודיע לו כי הוא מתכוון להתעלם מחוות דעתו.

(צילום: עטרה גרמן, סרוגים)

יקדם ועדת חקירה ממלכתית

בצהריים פתח קיש את הדיון בועדת הפנים בהצהרה קצרה בה אמר שיפעל להקמת ועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה לבחינת זיהום החקירות נגד ראש הממשלה.

"גורמים במערכת אכיפת החוק ניסו לעצור את הדיון ולבטל אותו. לא אתן ידי להשתקה הזו. על הכנסת יש חובה לפקח על התנהלות גורמי אכיפת החוק גם במקרה הנוכחי. לראש הממשלה כמו לכל נחקר מגיעה הזכות להיחקר ללא ניגוד עניינים.

בהתייחס לביטול של היועמ"ש אמר: "מי שלא רצה דיון בועדת הפנים יקבל ועדת חקירה ממלכתית". במקביל הודיע קיש כי יקדם חקיקה הקובעת עונשים פרסונליים לפקידים בכירים שלא יגיעו לדיונים בכנסת.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע