צפו: גרמן השוותה את חוק הלאום לשואה ועוררה סערה

ח"כ גרמן השוותה בין השתיקה לרצח יהודים בשואה, לבין השתיקה נגד חוק הלאום. "אותי לימדו שצריך למחות על עוול", טענה. דיכטר דרש ממנה לחזור מדבריה, אך היא סירבה. "אלו דברים נבזים", הבהיר

צפו: גרמן השוותה את חוק הלאום לשואה ועוררה סערה
  (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

הוועדה שדנה ב"חוק הלאום" חידשה הבוקר (חמישי) את דיוניה בראשות חה"כ אמיר אוחנה. במהלכו השוותה ח"כ יעל גרמן בין השתיקה מול טבח היהודים בשואה לבין השתיקה על חוק הלאום. דיכטר תקף בחריפות: "אלו דברים נבזיים. אין לך מושג מה היה בשואה".

היא הסבירה את ההקבלה הקשה: "כשעמדנו מול מיידאנק בפולין לא יכולנו שלא לחשוב על הפולנים ששתקו מול העוול. הלקח שלנו כיהודים הוא לא לשתוק מול העוול".

דיכטר דרש מגרמן להבהיר את דבריה,  אולם היא חזרה ואמרה: "אני לא מושכת. במסע לפולין למדנו לא לשתוק מול עוול, כל עוול". לאחר כך הוסיפה "אנחנו לא יכולים לחזור להיסטוריה ומה שעשו לנו לעשות לאחרים"

משלא חזרה בה, תקף  דיכטר בחריפות: "עוכרי ישראל. או שאין לך מושג מה היה בשואה או שאין לך מושג בכבוד בסיסי לבני אדם ולפרלמנטרים בפרט".

הוא ציין כי "עדיף היה לא לשמוע את ההבהרה הזו. ההבהרה רק מעצימה את המשמעות הנוראה. להשוות בין טבח היהודים בשואה לבין חוק הלאום? מבחינתי גם בנגיעה אישית ולאומית ודתית אלה דברים של ייאמרו, הייתי מביט מול המראה ומשפיל את עיניי.

להשוות בין השואה לחוק הלאום? (קרדיט: דוברות הכנסת)

סערה נוספת התרחשה בתחילתה הדיון, בשעה שחה"כ אחמד טיבי (הרשימה הערבית המשותפת) התנה את דיבורו של מזכ"ל הסוכנות, בכך שיאפשרו במקביל לחבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה יו"ר ועדת המעקב של הערבים בישראל, להשמיע דבריו. דיכטר התנגד נחרצות.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יעל גרמן צודקת בהשוואתה!
דור שני לשורדי שואה | 12-07-2018 18:04
מול ראש ממשלה המנקה את היטלר ומטהר רוצחי יהודים בפולין, מול מחוקקים אחוזי אמוק לאומני שמאבדים כל רסן מוסרי, מול ימניים ישראלים המבכים את אי השמדת שורדי השואה עד האחרון שבהם, עומדת חכ יעל גרמן ומצהירה שאנשי מצפון אינם יכולים יותר לשתוק, כפי שהגרמנים והפולנים ראו ושתקו אז. יעל גרמן זועקת את זעקת הדור השני לשורדי השואה, כי הורינו אינם יכולים עוד לזעוק. המחאה הצבועה שקמה נגד דבריה היא חרפה.