תלמידי ישל"צ לראש העיר: תן לנו לצעוד בירושלים

תלמידי הישיבה לצעירים של מרכז הרב פנו לניר ברקת שיאפשר להם לצעוד את המסלול הרגיל של צעדת ירושלים המסורתית. בכל צעדה נוהגים התלמידים להתפלל ליד האנדרטה של אלחנן אתאלי שנרצח במקום ע"י מחבלים. השנה זה לא יקרה בגלל הוראות המשטרה.

תלמידי ישל"צ לראש העיר: תן לנו לצעוד בירושלים
  תלמידי ישל"צ רוצים לצעוד (פלאש 90)

פניה נרגשת של תלמידי ישיבה לצעירים של מרכז הרב לראש עיריית ירושלים ניר ברקת. התלמידים ביקשו מראש העיר שיאפשר לקיים את צעדת ירושלים המסורתית במלואה.

"אנו, תלמידי ישיבת ירושלים לצעירים, נוהגים לצאת זה שנים רבות לצעדה", כותבים לראש העיר תלמידי הישיבה, "אנו צועדים בשמחה מישיבתנו בקריית משה, לעבר גן סאקר וגן העצמאות. עוברים ברחובות המובלים לשם, בשירה וריקודים, וניתן לראות את השמחה והאושר על פני הציבור הירושלמי."

התלמידים כתבו כי בשנים האחרונות המשטרה מטילה מגבלות שמאוד מקשות על הצועדים. "בשנתיים האחרונות, לא אישרה המשטרה את המשך הצעדה מעבר לשער שכם לכיוון שער האריות, ונאלצנו להיכנס לעיר העתיקה דרך שער שכם. הצעידה דרך שער שכם יחד עם עוד אלפי, אם לא עשרות אלפי, בני אדם נוספים בצפיפות נוראה- מורידה הרבה משמחת החג והיום, ועלולה ליצור מצבים מסוכנים עד כדי פגיעה בחיי אדם. אנו חושבים שאם תפצל המשטרה את הצועדים לכמה חלקים- חלק מהצועדים ייכנסו לעיר העתיקה דרך שער שכם, וחלק נוסף ימשיכו וייכנסו דרך שער האריות, הדבר ייקל על המשטרה, והן על הצועדים- מכיוון שלא יווצר במקום דוחק ומהומה כה גדולה, דבר שיעזור למשטרה לשמור על הסדר."

כחלק מאותה צעדה מסורתית, מספרים התלמידים, כי הם נוהגים להתייחד עם זכרו של תלמיד הישיבה שנרצח על ידי מחבלים, אלחנן אתאלי, "ברחוב הכותל ישנה אנדרטה לזכר בוגר ישיבתנו, אלחנן אתאלי הי"ד, שנהרג במקום ע"י מחבלים. במהלך הצעדה והשמחה, נהגנו לעצור במקום, לקרוא פרקי תהילים ולהתייחד עם זכרו. זהו מעמד מרגש, שמשאיר את חותמו על כל בני הישיבה, במיוחד לאור האסון האישי שלנו, בו שכלנו שמונה מחברינו בפיגוע בישיבת מרכז הרב באדר התשס"ח -מרץ 2008."

את המכתב הזה העביר לניר ברקת חבר המועצה, יאיר גבאי מהמפד"ל. גבאי הפציר בברקת לדרוש ממפקד מחוז ירושלים לאפשר את הצעדה. "מעבר לעובדה שיש בכך משום פגיעה בחופש הביטוי הרי שהגזירות הללו גם פוגעות בריבונות הישראלית במזרח העיר, וזאת דווקא בעת שירושלים נמצאת תחת מתקפה מדינית קשה. אשר על כן, אני פונה אליך להפעיל את כל כובד משקלך ולדרוש ממפקד מחוז ירושלים לחזור בו מהחלטה אומללה זו."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד לישלצ
| 28-04-2010 11:28
בוגר
2
נכון!
תלמיד 18 | 28-04-2010 22:57
יש לישלצ "מסורת" בנושא... נכנסים עם הרב גולדשטיין...