התמיכה מתרחבת: "מוטרד מאי קידומו של וינטר"

מפקד חטיבת גולני ואוגדת עזה לשעבר, תא"ל במילואים צ'יקו תמיר, התייחס לאי קידומו של תא"ל עופר וינטר בסבב המינויים האחרון של צה"ל ואמר כי הוא מוטרד מכך

התמיכה מתרחבת: "מוטרד מאי קידומו של וינטר"
  (צילום: תומר ניוברג\ פלאש90)

מפקד חטיבת גולני ואוגדת עזה לשעבר, תא"ל במילואים צ'יקו תמיר, התייחס לאי קידומו של תא"ל עופר וינטר בסבב המינויים האחרון של צה"ל ואמר כי הוא מוטרד מכך.

בראיון שהעניק לרוני דניאל ויואב לימור ברדיו 103FM אמר תמיר: "אני מוטרד מהמינויים".

תמיר פירט כמובן ממה נובעת דאגתו ואמר: "בניגוד למקצועות אחרים, מצביאות צבאית היא פונקציה של כשרון וניסיון ומאוד נדיר למצוא את זה".

עוד הוסיף מפקד גולני לשעבר כי "הבחירה במינויים הנוכחיים משאירה בחוץ אחרים מוכשרים ובעלי ניסיון תמורת אנשים מוכשרים וחסרי ניסיון. אותי זה קצת מטריד בייחוד כי בעשורים האחרונים צה"ל איבד הרבה מאוד מהניסיון הקרבי שלו במצטבר".

כשנשאל על ידי המראיינים האם היה ממנה את וינטר למפקד אוגדה אם זה היה תלוי בו, השיב תמיר: "בוודאי, הוא הוכיח את עצמו. יש לו המון ניסיון קרבי וכישרון ואלו דברים נדירים ומזווית הראייה שלי לא הייתי מוותר עליהם בשום פנים ואופן".

נזכיר, כי קידומו של תמיר עצמו נבלם על ידי הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, לאחר שהראשון אפשר לבנו לנהוג בטרקטורון צבאי ללא אישור ולא דיווח על כך.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
אי קידום חובשי כיפות
גבי | 14-06-2018 17:16
40% ממסימי בהד 1 הם חובשי כיפות במטכל אפס, זה פער יותר מידי גדול מכדי להיות מקרי.כנראה שהקליקה מעדיפה את תואמיה.
תגובה ל-1
משה | 17-06-2018 11:59
בעבר היו חןבשי כיפות במטכ'ל כולל מועמד לרמט'כלות ללא רעשים וצלצולים של פוליטיקאים וכתבנים. כל בחישה אזרחית במינויים רק מזיקה.
2
וינטר זה גנרל פאטון הישראלי
אלון | 14-06-2018 18:24
צהל לא יכול להרשות לעצמו לוותר עליו!
3
את צ.ה.ל. מנהל הרמטכ"ל
מיכה | 14-06-2018 18:53
הרמטכל מנהל את צ.ה.ל. ולא פוליטיקאים למיניהם , אנשי תקשורת חסרי אחריות, אנשי מילואים בדרגות שונות ועוד. כך היה וכך ימשיך להיות.
4
לא בגלל שנתן לבנו לנהוג
לא מדויק | 14-06-2018 19:12
אלא בגלל ששיקר והסתיר את הדבר בצורה נכלולית.
5
"התמיכה מתרחבת"
משה | 17-06-2018 11:55
ככל שתתרחב התמיכה כן יקטנו סיכויו למינוי רציני--אין לאזרחים מה לחפש ולבחוש בעינין המינויים בצבא כל החינגאות והפסטיבאלים בנושא זה מזיקות לוינטר--ועוד יותר לחיילים דתיים שיחשדו בחוסר נאמנות מלאה לפקודות הצבא כפי שקרה בעבר.