שטרן תקף את הבית היהודי: "לקחו בעלות על וינטר"

"אם קרה משהו גרוע לעופר וינטר, זו ה"בעלות" המתמשכת מאז צוק איתן שעשו בנט ואחרים", מאשים חה"כ אלעזר שטרן את 'הבית היהודי' באי קידומו של תא"ל וינטר. והעיד כי הוא: "קצין מצוין, מפקד מאמיץ ומקצועי"

שטרן תקף את הבית היהודי: "לקחו בעלות על וינטר"
  (צילום: Miriam Alster/Flash90)

בשורת מחמאות, מתאר היום (חמישי) ח"כ אלעזר שטרן את תא"ל עופר וינטר, "קצין מצוין, מפקד מצוין, אמיץ ומקצועי", זאת סביב שורת המינויים האחרונה בצבא ואי קידומו של וינטר. על יו"ר סיעתו, יאיר לפיד הדגיש: " לא פעם ראשונה שעושים עליו תכניות משמיצות. אנחנו לא במחנה של המחנ"צ".

בראיון בגל"צ ליועז הנדל וניצן הורוביץ, נתן שטרן פרשנות. "אם קרה משהו גרוע לעופר וינטר, זו ה"בעלות" המתמשכת מצוק איתן ואולי אף קודם, שעשו בנט ואחרים". שטרן ציטט את חה"כ שולי מועלם שהוציאה אתמול הודעה שאומרת "איך דפקו את עופר וינטר".

לדברי שטרן, "זה קטסטרופה. כששולי מועלם מוציאה סוג של הודעת בעלות… אם יש משהו שפוגע בוינטר באופן אישי, לפני הסיכוי שלו להתקדם, זה שאנשים רוצים לזהות אותו פוליטית ומציגים סוג של הישג בזה שיש להם קצינים דתיים, כאילו אני הייתי שליח של הבית החרד"לי הבית היהודי".

בתגובה לשאלה בנושא החשיפה של קמפיין ההשמצות הממומן של אבי גבאי נגד יאיר לפיד, אמר שטרן: "אני מכיר את יאיר לפיד. זו לא פעם ראשונה שעושים עליו תכניות משמיצות, סאטירות ועוד. משקיעים כסף ציבורי ולא ציבורי בלהשמיץ אנשים- זאת מחלה של הפוליטיקה הישראלית שצריך לעקור אותה. אומרים שזה קורה "בתוך המחנה", אנחנו לא במחנה של המחנ"צ. אני לא חושב שזה (ההשמצות) מוכרח להיות חלק מהמשחק.

"על הטענה שיאיר לפיד מתבכיין אמר שטרן כי "לא רק שזו לא התתבכיינות, אלא ההפך, זו הצגת תרבות אחרת. אם מפלגת העבודה עשתה את זה, זאת אכזבה קשה פי אלף."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
צועד בעקבות היו"ר
יקיר | 14-06-2018 21:21
הליברלי הנאור תמיד צריך לרקוד מה יפית לפי כיוון הרוח,כל המלל המטופש הזה לא מסביר את זה שוינטר לא התקדם, וגם אם זה לא טוב ההגדרה קטסטרופה היא סתם פופוליזם [וסתם, איך הסיבה שהוא לא מונה קשורה למה שמועלם אמרה אתמול, ביש עתיד השקר והפופוליזם זה המקצוע]
2
צודק. רק הצבא אחראי למנויי הקצינים
הגיוני | 14-06-2018 21:55
הופתעתי מאד מההתקפה על הצבא והרמטכל. חכ סמוטריץ מצטייר בעיני כבחור צעיר חסר ניסיון וידע בהליכות ממשל ,מדיניות ואסטרטגיה. האחריות המוטלת על חכ כשליח ציבור היא גדולה . לא הבנתי את הקטע של ההתערבות ,מתן חוות דעת והאשמה חמורה במינוי קצין בכיר בצבא. זה דבר שבסמכות, באחריות ובידיעת הצבא והרמטכל בלבד. אם נתחיל להתערב בשיקולי הרמטכל ובמינויים -אפשר להגיד קדיש על סדרי השלטון , על כל הסכנות והמשתמע מכך.
3
פרופ' א. ארנון: כיפת שטרן באה לכסות פצע בראשו
עמוס | 15-06-2018 7:23
שטרן פוייה איכסה