עמירם לוין: "למנות את וינטר למפקד אוגדה"

האלוף במילואים וחבר מפלגת העבודה, עמירם לוין, התייחס בחשבון הטוויטר שלו לאי קידומו של תא"ל עופר וינטר בסבב המינויים האחרון של צה"ל, ואמר כי צה"ל חייב מפקדים כמו הקצין הסרוג

תמיכה מפתיעה: "למנות את וינטר למפקד אוגדה"
  (צילום: ארכיון דובר צה"ל)

האלוף במילואים וחבר מפלגת העבודה, עמירם לוין, התייחס בחשבון הטוויטר שלו לאי קידומו של תא"ל עופר וינטר בסבב המינויים האחרון של צה"ל, ואמר כי צה"ל חייב מפקדים כמו הקצין הסרוג.

"צריך למנות את וינטר למפקד אוגדה", כתב לוין. לדבריו, "הדיון איננו מי מתאים לפיקוד על אוגדה או להיות אלוף במטכ"ל – השאלה מי צריך להתמנות".

"צה"ל משופע במפקדים טובים ומתאימים, אבל חסרים מפקדים מפתיעים, נועזים ויוצאי דופן, לכן צה"ל צריך את וינטר. פוליטיזציה של הדיון עושה עוול לוינטר ולרמטכ"ל ואיננה ראויה", חתם האלוף.

ביום שני האחרון נערך דיון סבב השיבוצים לקצינים בכירים, מהם עולה כי תא"ל עופר וינטר שוב לא קודם, ולא יפקד על אוגדה.

בין השמות שפורסמו נעדר שמו של וינטר, אך יש לציין כי בצה"ל אומרים שסבב השיבוצים טרם הסתיים.

וינטר, בוגר עלי, זכור כמפקד חטיבת גבעתי בזמן מבצע צוק איתן, אז שלח פקודת יום לחייליו בה הזכיר כי אנו נלחמים נגד מי שמחרף שם אלוהים, מה שעורר עליו את זעם השמאל והארגונים האנטי דתיים. מאז, למרות הרקורד המרשים שלו, קידומו מעוכב. בזמן שהמח"טים ששירתו במקביל אליו קודמו, הוא נתקע ומונה לתפקידי רוחב או תפקידים זוטרים יחסית. בתפקידו האחרון הוא משמש כרמ"ט פיקוד מרכז.

נזכיר כי בבדיקת סרוגים עלה כי בפורום מטכ"ל הנוכחי יש אפס כיפות, ובסבב המינויים הקרוב יהיו אפס כיפות גם בפורום מטכ"ל המורחב. מול אפס כיפות, ישנו קצין אחד דרוזי (מתפ"ש) וקצין אחד הומו (פצ"ר). סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן שהישווה את החברה הישראלית לנאצית לא פוטר מהצבא והוא עדיין אחד המועמדים לתפקיד הרמטכ"ל הבא.

מדובר צה"ל נמסר: "דיוני השיבוץ של מפקדים בצה"ל מנוהלים ומסוכמים בצורה מקצועית ועיניינית על ידי הרמטכ"ל ובהשתתפות אלופי המטה הכללי. היום סוכמו ויועלו לאישור שר הבטחון – שיבוציהם של קצינים בדרגת תא"ל בהם גם מפקדי אוגדות, קצינים מצטיינים מחוד החנית והלחימה שיובילו את צהל בשנים הקרובות. כל אמירה אחרת או ניסיון לשוות לתהליך ממד מגזרי – הוא מגוחך, שקרי וחסר כל אחיזה במציאות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
וינטר
רחמו | 14-06-2018 10:12
הרמטכל פשוט רוצה לרסק קצין נועז וגיבור ישראל רק בגלל הכיפה ואמירה יהודית. הפדיחה והבושה שליאור עזריה לא קבל ממך גיבוי, אלא הפך נלחמת בכל הכח שיעניש. איזה דוגמה אתה משדר לדור הצעיר? ועכשיו אתה מקבל החלטה שלא לקדם קצין מעולה ........ איזנקוט די מספיק תתעלה על עצמך
2
לקרוא בגאון שמע ישראל
אנטיוירוס דת-קום | 14-06-2018 10:13
לקרוא בגאון שמע ישראל לפני היציאה למבצע צוק איתן - אסור! מותר לקרוא בגאון שמע ישראל ניתן רק לפני קפיצה על רימון (עע רועי קליין היד...)
3
המינוי
אלמוני | 14-06-2018 10:27
כל החברה שנוטה לשמאל מדמיינת כוחי ועצם ידי עשה לי את החייל הזה יש בורא לעולם והוא המנהיג את עולמנו ואנחנו עם ישראל ה נ ב ח ר
4
עמירם שמאלן מתוסכל מהמפלגה רק לא ביבי
הציבור | 14-06-2018 11:03
חיבוק שמאלן קטלני
5
עם ישראל הפסיד
יאיר | 14-06-2018 11:11
ליברמן ואיזנקוט הורסים את צהל. מי שיוצא נגד הדת יהיה לו חשבון עם בורא עולם.
6
בכיינות
חייל | 14-06-2018 12:04
למה חייבים אלוף דתי , יש הקצאה מיגזרית? . לאורך ההיסטוריה יש לא מעט חובשי כיפות בשולחן המטכל גרשון הכהן אלעזר שטרן יאיר נווה הילל בר הרצי הלוי.... גם ראש שרות ביטחון כללי חבש כיפה הוא כנראה טוב אך אולי יש טובים ממנו בסבב הזה הייתכן שהיתרון הגדול שלו זה חברות לפוליטיקאים כגון בנט ,חברים מסיירת
7
וינטר
מוטי | 14-06-2018 13:17
חשובה הרגישות בימים אלו אין ספק שהמפקדים ראויים אבל וינטר הוא מזן אחר מבוגרי המכינות הראשונים שעשו מהפכה בצהל קצת שכל רמטכל אם תפגע בציבור הדתי תגרום נזק גדול לצבא
8
כבוד המדינה
חייל | 14-06-2018 13:39
‏תהיה זעיר גבי קבר אכל אותה
9
צודק
חגי | 14-06-2018 14:17
כל מילה בסלע עופר הוא אחד ביותר טובים שיש לנו
10
צבא
עמוס | 14-06-2018 14:22
הקצין ה מוערך ראוי לקידום אבל אני מציע שיפרוש בכבוד ולא בלהתחנף בכדי שירגישו שקצנים טובים ו ראויים בורחים לצבא
11
תמימות קיבוצית של חלוץ אמת
ידידיה | 14-06-2018 14:38
אלוף במיל. עמירם לוין הוא לוחם מבחינת תעוזה, חשיבה לא שגרתית ויכולת ניתוח מבריקה של שדה קרב לא רק בתאוריה ו/או בתרגיל אלא בפועל, הוא בדיוק מהזן של עופר ווינטר, גם הוא אם אינני טועה נפגע מפוליטיקה ארגונית במינויים שהיה ראוי להם. לא מפליאה תמיכתו, וטענתו צודקת מבחינה מקצועית ועניינית. הבעיה שהוא מדור של תמימות קיבוצית במובן הטוב והציוני של החלוציות הקיבוצית.דבריו של הרב שמואל אליהו נראים קרובים יותר למציאות לגבי התנהלותו הכללית של הרמטכל הנוכחי. דחיית הטענות על פעילות אנטי מגזרית מצד דוברות צהל מזכירות את הדחיות של התקשורת בשעתו על הטייה פוליטית בסיקורים וראיונות, ואת דחיות השופטים על הטיית דין בשם שיקולים מקצועיים. יוצאי צבא וותיקים בעוורונם ותמימותם מסוגם של האלוף לוין, שחיים נורמות שחלפו, לא מסוגלים לקבל אפשרות כזו לגבי מערכת שרב חייהם וכוחם מסרו עליה ועל עם ישראל. פקיחת עיניים כזו תביא כאב בלתי נסבל. סוג של בגידה.
12
אין קשר לאמונתו
דודי | 14-06-2018 16:17
תמיד במינויים צריך להחליט בין כמה מועמדים ותמיד שי מי שאינו נבחר.איני מבין מה שייכת אמונתו הדתית: במערך השיקולים של הרמטכל יש רק את העניין המקצועי.
13
מס' 2 של גבאי
אבישי | 14-06-2018 17:30
כל כמה שאני רוצה לראות את וינטר ממשיך לצמרת צהל ואפילו הרמטכל הרי שעמירם לוין הפך להיות די מטורלל לאחר סיום שירותו..
14
אם יקרה משהוא מי אשם
גרשון | 15-06-2018 9:20
אי אפשר לאשים את הרמטכל או את שר הביטחון רק את הלחצנים יהיה אפשר לאשים