דרעי נגד היוזמה של נתניהו: "שקודם ידאג לליכוד"

למרות הסקרים שחלקם מנבאים למפלגתו התרסקות, יו"ר מפלגת ש"ס השר אריה דרעי, הצהיר היום כי בכוונתו להתנגד להצעתו של ראש הממשלה נתניהו, להוריד את אחוז החסימה

דרעי נגד היוזמה של נתניהו: "שקודם ידאג לליכוד"
  (צילום: יונתן זינדל/ פלאש90)

למרות הסקרים שחלקם מנבאים למפלגתו התרסקות, יו"ר מפלגת ש"ס השר אריה דרעי, הצהיר היום (חמישי) כי בכוונתו להתנגד להצעתו של ראש הממשלה נתניהו, להוריד את אחוז החסימה.

"ראשי המפלגות: ליברמן, כחלון, בנט וליצמן, מתנגדים להורדת אחוז החסימה", אמר דרעי לגל"צ. "על פי ההסכם הקואליציוני, אי אפשר להוריד את אחוז החסימה או לשנות אותו, כל חוק יסוד, בלי הסכמת כל מרכיבי הקואליציה".

דרעי גיחך אודות הטענה לפיה הצעתו של נתניהו נובעת מדאגתו לש"ס: "אני מאוד מאוד מתרגש ומאוד מעריך את דאגתו של ראש הממשלה, אני גם הצעתי לו: תדאג לליכוד, אני אדאג לש"ס".

באשר לחששות מהסקרים אומר דרעי: "אני לא דואג בכלל, אם הייתי דואג – הייתי פועל. תראו את התוצאה. ש"ס בעזרת השם – מהיכרותי את השטח – תצליח ואני מעודד, ואני מאוד מודה לאלו שדואגים לנו".

"אני מתנגד בכל תוקף להורדת אחוז החסימה, אני שם וטו", הצהיר דרעי. "אי אפשר כל בחירות לשנות את השיטה, אנחנו מטריפים את המערכת, צריכים קצת יציבות, העלינו את אחוז החסימה, יש בכך ברכה. אתה רוצה שאגיד מה יקרה אם יורידו את אחוז החסימה? מה יקרה בבית היהודי? מה יקרה ביהדות התורה? מספיק. אתם רוצים מפלגות של 2-3 מנדטים?".

דרעי הוסיף והצהיר כי "אני מבחינתי חושב שצריך לשקול אפילו להעלות את אחוז החסימה, מעבר למה שהעלו עכשיו, כדי שיהיה גושים יותר גדולים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו