אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בנט: 'תחליטו, רוצים לעשות הסטוריה או להחמיץ אותה?'

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, נשא דברים באירוע חגיגי של האיחוד האורתודוקסי (OU) של קהילות צפון אמריקה לרגל העברת שגרירות ארה״ב לירושלים

בנט: 'תחליטו, רוצים לעשות הסטוריה או להחמיץ אותה?'

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, נשא הבוקר (שני) דברים באירוע חגיגי של האיחוד האורתודוקסי (OU) של קהילות צפון אמריקה לרגל העברת שגרירות ארה״ב לירושלים.

"כל אדם בירושלים, בארה״ב ובישראל מרגיש כעת את ההיסטוריה נכתבת", אמר בנט בפתח דבריו. "אמריקה עשתה את הצעד הראשון, באומץ ובתעוזה, וכעת אנו מצפים מאחרים לעשות כן. מדינות אחרות יכולות להחליט אם הן רוצות להיות חלק מההיסטוריה או להחמיץ את ההיסטוריה. זו החלטה שלהן אבל דבר אחד בטוח – ירושלים כאן כדי להישאר".

"אני רוצה להודות לארגון ה- OU על התמיכה המתמשכת שלהם בישראל, היום ובכלל. בשם ממשלת ישראל והציבור הישראלי, אני רוצה להודות בראש ובראשונה למי שמעתה ואילך יכול להיקרא חבר אמת – הנשיא, דונלד טראמפ, תודה רבה".

בנט סיפר: "אני נשאל ב-48 שעות מה המחיר שנצטרך לשלם על העברת השגרירות. ובכן, אלו זמנים חדשים. בעבר כדי להשיג שלום הנוסחה הייתה שטחים תמורת שלום וכעת יש נוסחה חדשה – שלום תמורת שלום".

"חלק מהאויבים שלנו מנסים לפעול בימים אלו בטרור ואלימות. אם הם יטעו לעשות כן, הם יפגשו נחישות של פלדה. אני רוצה לסיים עם אמירה שכל יהודי אומר כאשר ישנן חדשות טובות. ובכן, אני חושב שהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים עונה על הקריטריון של חדשות טובות ולכן אברך: 'בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה'"

"אלוהים יברך את נשיא ארצות הברית, את אמריקה, את ישראל ואת בירתו של העם היהודי לנצח נצחים – ירושלים", חתם.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו