אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ההורים זועמים: "איך יתכן שראש המכינה פחות אשם?"

עם פרסום מסקנות החקירה של האסון בנחל צפית הוריהם של חלק מהנערים זועמים על כך שראש המכינה, יובל כאהן, נמצא אשם פחות מאשר המדריך אביב ברדיצ'ב

ההורים זועמים: "איך יתכן שראש המכינה פחות אשם?"
  (צילום מסך מתוך פייסבוק)

עם פרסום מסקנות החקירה של האסון בנחל צפית בו נספו עשרה תלמידים במסגרת טיול של המכינה הקדם צבאית 'בני ציון', הוריהם של חלק מהנערים זועמים על כך שראש המכינה, יובל כאהן, נמצא פחות אשם מאשר המדריך הבכיר, אביב ברדיצ'ב.

נזכיר, כי על פי מסקנות החקירה, כאהן צפוי לעמוד לדין בחשד לגרימת מוות ברשלנות, בעוד החשד נגד ברדיצ'ב עומד על הריגה.

יעל, שבתה רומי כהן, נספתה באסון התייחסה להחלטה להמליץ על כתב אישום בגין הריגה נגד המדריך. בשיחה עם אתר 'וואלה' מפנה כהן אצבע מאשימה כלפי יובל כהאן: "היו לו אין ספור הזדמנויות לעצור את הטיול הזה והוא כמנהל החליט להוציא אותו בניגוד לכל המתנגדים, כולל ילדים שלא רצו לצאת ואמרו במפורש להוריהם שהם 'אולי לא יחזרו'".

חילוץ תלמידי המכינה מנחל צפית

(צילום: דוברות המשטרה)

"איך יכול להיות שמנהל אחראי פחות ממדריך! מי מחליט על מי? מי מקבל החלטות? מנהל או מדריך?" תהתה כהן והוסיפה כי "אם אפשרת במצב כל כך רגיש למדריך להחליט משהו בלי לדעת על כך אתה אחראי. אתה הרגת".

גם הוריה של גלי בללי מגבעתיים התייחסו להחלטה להחמיר עם המדריך ביחס למנהל: "לא שותפנו במהלך החקירה ולא גבו מאיתנו עדות עד רגע זה. לדעתנו מנהל המכינה הוא הנושא העיקרי באחריות למחדל ולא ייתכן שאשמתו פחותה מזו של המדריך".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
זועמת עם זעמם!
עליזה | 13-05-2018 22:03
עד כמה אפשר לצמצם את גודל האחריות לפשע הנורא הזה?? וכיצד ניתן להשתיק את עדותם של הורי הקורבנות?? לא אסון טבע הוא שגבה חיים כי אם החלטות בלתי נתפשות ובלתי נסלחות של יותר מפושע אחד!
2
מי שאחראי על המחדל הענק הזה בראש וראשונה = המנהל
נעמי | 13-05-2018 23:22
ואחריו אפשר להאשים את המדריך. א ב ל כנראה מישהו בוחש בקלחת ומנסה להציל את עורו של המדריך שהוא למעשה גם אחראי על המדריך !!
3
אחראי בשטח קובע
דור | 14-05-2018 11:13
המדריך אשם יותר כי הוא זה שמקבל את ההחלטות בשטח! גם אם המנהל אישר, הוא יכל לסרב ולא להוציא את החניכים לטיול.