אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אלקין: "הציונות הדתית תשפיע על תוצאות הבחירות בירושלים"

בפתח שבוע חגיגי מברך השר לענייני ירושלים זאב אלקין בראיון לסרוגים את הבירה: "זה חג חירות"• לקראת שבוע מתוח: "תמיד רוצים לפגוע בישראל אחרי צעד מוצלח"• על המירוץ לראשות העיר: "הציונות הדתית תשפיע על תוצאות הבחירות"

"הציונות הדתית תשפיע על תוצאות הבחירות"
  אלקין הבוקר (צילום: סרוגים)

הימים הקרובים הולכים להיות ה-שבוע של השר לענייני ירושלים זאב אלקין, שפתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה החגיגית לציון יום ירושלים במוזיאון ארצות המקרא, ימשיך מחר בהעברת השגרירות האמריקאית מתל אביב לבירה ולקראת סופו יכריז ככל הנראה על מועמדתו לראשות עיריית ירושלים. על כל אלה ועוד, הוא עונה בראיון לסרוגים. צפו

בבוקר כזה, חייבים לפתוח בשתי ברכות: לכוכבת שלנו נטע ברזילי שבזכותה יגיע האירוויזיון שנה הבאה לבירה וכמובן ציון יום ירושלים.

"זה חג חירות ירושלים שמח לכל עם ישראל, ונטע הביאה מתנה יפה מאד למדינה ולירושלים ומגיעה לה כל הכבוד".

אנחנו נמצאים בתום שבוע מדיני מאד מתוח ולקראת שבוע בטחוני עוד יותר עם העברת השגרירות וציון הנכבה. מדינת ישראל ערוכה לקראת המערכות האלו?

"אני מציע לא לדבר על השבוע שעבר ועל השבוע הזה כשבוע מתוח, אלא שבוע של הישגים. אנחנו נמצאים אחרי צעד חשוב של ארה"ב על פרישת הסכם הגרעין מאיראן, גם אחרי ביקור חשוב של ראש הממשלה במוסקבה, ואנחנו נמצאים לפני האירוע שיקרה מחר עם העברת השגרירות האמריקאית. בתוך כל זה, יש תמיד אנשים שרוצים לפגוע במדינת ישראל ולהסית, וזה תמיד קורה בכל צעד מוצלח שלנו".

הריצה לראשות ירושלים- לא עוד שר או תפקיד פוליטי

אז אחרי כל זה, תפקיד בעיריית ירושלים יותר חשוב משר בממשלה?

"ירושלים היא לא סתם עוד עיר. זה ברור ששר בממשלה נחשב יותר מראש עיר ולכן בדרך כלל שרים לא עוזבים את המישור לאומי ולא הולכים למישור המוניציפלי. אבל ירושלים היא דבר מיוחד ולכן האתגר הוא, להקדיש את השנים הבאות לפיתוחה של ירושלים ולהתמודדות עם האתגרים שעל סדר היום שלה- זה לא עוד שר או תפקיד פוליטי.

אני שוקל את זה מאד ברצינות ומעוניין בזה, ההחלטה היא לא רק שלי אלא של תנועת הליכוד וראש הממשלה , אנחנו בתוך כל האירועים האלה מנסים לקיים שיח רציני על הסוגיה הזאת, ומקווה עד סוף השבוע לקבל החלטות".

קובעי הדעה בציבור הדתי לאומי אמרו: 'אתה חייב ללכת'

הציונות הדתית תצביע לך, הם קהל משמעותי מבחינתך?

"קודם כל, מספרית היא קהל מאד חשוב בעיר שמאד משפיע על תוצאות הבחירות. אני רואה בציונות הדתית קהל בית ובעצמי משתייך אליו. בסקרים שנעשו רואים שעוד לפני שנכנסתי למועמדות אני עובר בקהל הזה את כל שאר המועמדים. התייעצתי עם הרבה קובעי דעה בציבור הדתי לאומי לגבי עצם ההחלטה, האם זה נכון או לו? לגבי העזיבה של המישור הלאומי. גם עם רבנים שונים מכל הגוונים, מהחרד"לים ועד לזרם הליברלי".

יש תמיכה גורפת?

"עם כל מי שנפגשתי בעולם הרבני ומנהיגי ציבור, האמירה הייתה לא רק לתמוך ולא רק כדאי לך ללכת, אלא 'אתה חייב ללכת'".

החרדים מתלבטים כי אני איש הציונות הדתית

אנחנו רואים מגעים בעיקר מול החרדים, הם אלו שהולכים להרכיב את הקואליציה, יכול להיות שהמועמדים לא סופרים את הציונות הדתית בעוד החרדים מעריצים שלך?

"אני עוד לא יודע, החרדים עוד לא החליטו שהם תומכים בי. ואני לא מגיע כמועמד של החרדים. ברגע שאני על אחליט על ההתמודדות היא תיתמך קודם כל במספר מפלגות ציונות וכמובן בראשם הליכוד, אבל לא רק. גם ראשי מספר מפלגות ציונות אחרות הבטיחו לי תמיכה ומאד מעוניינים שאני אתמודד".

לגבי החרדים מוסיף אלקין: "הם יקבלו את ההחלטה שלהם, אני אשמח לקבל תמיכה. אבל גם הם יודעים שאני מגיע עם העולם שלי ומה שאני מאמין בו, איש הציונות הדתית ואלו הסיבות שבגללם הם מתלבטים".

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו