אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שבוע ירושלים נפתח; נתניהו מברך: "זו ממש חגיגה"

שרי הממשלה התכנסו הבוקר לישיבה חגיגית לציון יום ירושלים. נתניהו התייחס לזכייתה של נטע ברזילי: "המתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים". על העברת השגרירות האמריקאית: "זו ממש חגיגה"

שבוע ירושלים נפתח; נתניהו מברך: "זו ממש חגיגה"
  נתניהו (צילום: Hadas Parush/Flash90)

שרי הממשלה התכנסו הבוקר לישיבה חגיגית במוזיאון ארצות המקרא, לציון יום ירושלים. בפתח הישיבה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לזכייתה אמש של נטע ברזילי בגמר האירוויזיון, ואמר: "בימים האלה ירושלים מתברכת בהרבה מתנות. קיבלנו עוד אחת אתמול בערב, עם הניצחון המזהיר והמותח של נטע. המתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים".

בפתח הישיבה בירך נתניהו: ״בוקר TOY. בוקר טוב מאוד", ואמר: "אנחנו נהיה גאים לארח את האירוויזיון אני חושב שנעסוק בכל מה שכרוך כדי לאפשר עוד אירוע גדול עם צפייה בינלאומית גדולה בעיר שלנו, במדינה שלנו".

כולנו נחגוג את העברת השגרירות, זו ממש חגיגה

לגבי השבוע המדיני המתוח, במהלכו תועבר מחר השגרירות האמריקאית לירושלים. הוסיף נתניהו: "אנחנו הולכים השבוע להתברך בדבר היסטורי באמת, וזו ההחלטה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם, ידידתנו ארצות הברית, להעביר את השגרירות שלה לכאן. הנשיא טראמפ הבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל – עשה זאת. הבטיח להעביר את השגרירות האמריקנית – עושה זאת. כמובן שכולנו נחגוג את היום הזה מחר, זו ממש חגיגה. לאחר מכן יבואו גם שתי שגרירויות נוספות, גואטמלה ופרגוואי, ונוספות בדרך".

על ציון יום ירושלים במוזיאון המקרא, אמר נתניהו כי "זה לא בכדי. ירושלים מוזכרת כ-650 פעם במקרא. הסיבה היא פשוטה: מזה 3,000 שנה היא הבירה של עמנו, ורק של עמנו. אנחנו חלמנו לחזור ולבנות אותה, את העיר שחוברה לה יחדיו – זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום.

אנחנו מקבלים שורה של החלטות לבנות את ירושלים, לפתח את ירושלים, ימה וקדמה, צפונה ונגבה, לכל הכיוונים – גם לחשוף את עברה וגם לבנות את עתידה. אני יודע שיש גם קשיים בדרך, יש קשיים כבר 70 שנה. עמדנו בהם מאז תש"ח ועד השנים האחרונות, נעמוד בהם גם בהמשך. ירושלים של מעלה, וירושלים של מטה. אנחנו מחויבים לעיר הזו, זה חלק מהנשמה שלנו, חלק מההוויה שלנו, מהעשייה הגשמית שלנו והעשייה הרוחנית שלנו.

"אני בטוח שכל שרי הממשלה מתרגשים כמוני באירועים הגדולים שמתרחשים בימים הללו. אנחנו מקיימים את דברי הנביא: "ויהודה לעולם תשב וירושלם לדור ודור", דברי ראש הממשלה

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו