אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אוניברסיטת בר-אילן העניקה 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים

אוניברסיטת בר-אילן העניקה השנה תוארי 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים וארגונים ובהם:  ראש השב"כ בדימוס יורם כהן; המשוררת אגי משעול; עמותת אתגרים; הרב ד"ר בני לאו, תזמורת צה"ל, מלקולם יצחק הונליין, ראש ועידת הנשיאים של הארגונים היהודים; רוני שטרן, נשיא אגודת ידידי האוניברסיטה בארה"ב ; והנדבנים ד"ר שמואל ואוולין כץ

אוניברסיטת בר-אילן העניקה 'דוקטור לשם כבוד' לשורת אישים
  צילום: חן דמארי)

תעודת הוקרה מיוחדת תוענק לחתן פרס ישראל לפיסיקה לשנת תשמ"ח, פרופ' שלמה הבלין.

הטקס נערך במסגרת אירועי חבר הנאמנים של בר-אילן ולציון 63 שנה להקמת האוניברסיטה.פרופ' אריה צבן, נשיא האוניברסיטה, אמר בטקס: "מקבלי התואר הערב הם כולם גיבורים. כל אחד בתחומו. אני נרגש להעניק להם את התואר על פעילותם ותרומתם".

פרופ' מרים פאוסט, רקטור האוניברסיטה אמרה: " קבוצה האנשים שלפנינו השיגו הישגים גדולים מאוד, אבל יש עוד משהו שמייחד אותם: הם הצליחו לקלוע למטרות חדשות. ראו את הנולד לפני שבכלל נולד. בכך הם מגשימים את החזון של אוניברסיטת בר-אילן: לראות דברים שאיש טרם ראה, להגשים אותם ולהיטיב עם האנושות".

הרב ד"ר בני לאו, שנשא את דברי התודה בשם מקבלי התואר, ציין כי לאוניברסיטת בר-אילן יש תפקיד בעולמנו הישראלי בפרט והיהודי בכלל. "היא מוכרחה להיות מגדלור של חיי תורה ומדע, יהדות ודמוקרטיה, מסורת והתחדשות". בהקשר זה ציין הרב לאו את מרכזי האימפקט שפורצים מחוץ לגבולות האקדמיה ובהמשך אמר: "האחריות הזאת מחייבת את כל השותפים לשני חלקי הלוגו של בר-אילן (מיקרוסקופ וספר תורה) להיות מודעים ולהוציא מתוכם את המיטב. ברוחו של אברהם אבינו אומר שהמוטיב המניע את כל מערכות האוניברסיטה יכולים וצריכים להיות מושתתים על הפסוק 'ונברכו בך כל משפחות האדמה' ", סיכם הרב לאו.התואר הוענק בטקס חגיגי בגני התערוכה בת"א.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
פרסים רק ליהודים? אז למה לכתוב גם דמוקרטי? 20% מאוכלוסיה: נוכח-נפקד??
יהודי | 13-05-2018 11:04
חשבנו שעברתם תהליך מאז רצח בן בליעל את ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין. כנראה שטעינו.
2
אוניברסיטה מדרדרת למי נתנו כבוד?
עתליה קנצירובסקי | 14-05-2018 11:47
לראש השבכ שעינה באכזריות תהומית את נאשמי דומא, לרב בני לאו החריג שחריגים? אם זאת האוירה וזה המסר מה הפלא שהנוער הדתי מעדיף יותר ויותר את את מוסדות ההשכלה הגבוהה האחרים. שיעשו חשבון נפש.
3
הדרג המנהלי שולט באוניברסיטה משפחות
אזרח מוטרד | 14-05-2018 18:29
הרבה משפחות מועסקות היכן מבקר המדינה?