המאבק השתלם: 800 מיליון ש"ח לכבישים עוקפים ביו"ש

אחרי 20 שנה של ההמתנה, כביש 55 שיעקוף את הכפר 'נבי אליאס' נפתח הבוקר מחדש לתנועה וישמש יהודים וערבים כאחד. בשומרון אומרים: "הודעה משמחת לנהגים ולהתיישבות"

המאבק השתלם: 800 מיליון ש"ח לכבישים עוקפים ביו"ש

ארבעה ימים לאחר רצח הרב רזיאל שבח הי"ד בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד, נפתח הבוקר (שישי) מחדש כביש 55, שעוקף את הכפר 'נבי אליאס', בעלות של כ-60 מיליון ש"ח.

בנוסף, מוקדם יותר הבוקר, נחתמה ההרשאה להתחייב לביצוע הכבישים העוקפים, בסך 800 מליון ש"ח.  זאת כחלק מהסיכומים בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו לבין ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לאחר מאהל המחאה.

 

פתיחתו של הכביש לתנועת נהגים מסיימת למעלה מ- 20 שנים של עבודה ומאמצים מול הממשלה לאישור סלילת הכביש. בשנה וחצי האחרונות, עבד דגן בשיתוף פעולה עם ראש מועצה המקומית קרני שומרון יגאל להב ומנכ"ל נתיבי, ישראל ניסים פרץ לביצועו וסלילתו של הכביש. מדובר בכביש העוקף הראשון שנסלל ביהודה ושומרון לאחר שנים ארוכות.

הכביש יאפשר לתושבי צופים, מעלה שומרון, קרני שומרון, שבי שומרון, עמנואל, קדומים, יקיר, חוות יאיר, נופים ויישובי גב ההר, נסיעה בטוחה ונוחה יותר לשרון ולכפר סבא. כמובן, הכביש ישמש גם את התושבים הערבים המתגוררים באזור.

דגן, שהגיע אל המקום פתח בברכת "שהחיינו" ואמר:"דווקא בשבוע כזה קשה עם בשורה כל כך קשה, אנחנו זוכים לרגע של שמחה. מדובר בשורה של ממש וביום חג לשומרון, להתיישבות ולכל עם ישראל". הוא הסביר שהכביש רחב וגדול ונבנה בהשקעה של 60 מיליון ₪. "בע"ה הוא יסייע לבטיחות של הנוסעים היהודים והערבים כאחד ולכל מי שנוסע כאן", דברי דגן.

יגאל להב ראש המועצה המקומית קרני שומרון ציין: "אנחנו שמחים להיות פה היום , באמת אחרי תקופה ארוכה מאוד של תכנון ושל ביצוע של הכביש הזה ולבשר לכל תושבי השומרון ולכל תושבי השפלה שנמצאים מאחורינו, סעו בכביש הזה בביטחון ותגיעו הביתה בשלום".

בהמשך קרא לכל הזוגות הצעירים שרוצים לבנות בשומרון את ביתם החדש, "הגיעו לכאן, יש לנו פה בתים חדשים עבורכם ונשמח לראות אתכם משתמשים בכביש הזה בצורה בטוחה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
מה זה עוקפים ?
עוקף מלמעלה | 13-01-2018 18:54
אם יספחו כפי שהוחלט במרכז הליכוד אז הערבים יהיו אזרחים ויוכלו לסוע בכבישים ללא הגבלה. הם גם יוכלו לקנות בתים באריאל. בהצלחה!