אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פתרון מהשטח למצוקת הדיור: הקמת יישוב חדש בשומרון

מצוקת הדיור ושכר הדירה הגבוה, הביאו קבוצה של כמאה זוגות צעירים ומשפחות ליזום הקמת ישוב חדש "אחוזת עולם" בשומרון כדי שיוכלו להקים בו את ביתם. ממשרד השיכון הם דורשים רק הקצאת שטח, ולשאר הם ידאגו לבד. האם הדיור שלהם יהיה בר השגה?

פתרון מהשטח למצוקת הדיור: הקמת יישוב חדש בשומרון
  רוצים דיור בשומרון. (פלאש90)

בחודש האחרון נשמעות הצעות רבות לפתרון מצוקת הדיור ומחירי הדירות הגבוהים.

בימים אלו מתארגנת קבוצה של משפחות וזוגות צעירים, המבקשת להקים ישוב חדש בשומרון, שמצד אחד יקל על מצוקת הדיור ומצד שני יצור קהילה חדשה ואיכותית.

"אנו מעוניינים להקים בשומרון עבורנו התיישבות קהילתית חדשה, פורחת ומשגשגת המבוססת על ערכי אהבת ישראל ואהבת הארץ." אומר לנו אליהו נסים, מי שמוביל את הקבוצה, המונה לדבריו כמאה זוגות ומשפחות.

"אנו מבקשים מממשלת ישראל והעומד בראשה ומשר הבינוי והשיכון לאפשר לנו לממש את זכותנו הטבעית למגורים בארץ. אנו לא מבקשים הרבה, רק שיקצו בעבורנו קרקע מתאימה לשם בניית ישוב."

את הצורך בהקמת יישוב חדש הוא מסביר על רקע יוקר מחירי הדיור: "כיום, רובנו מתגוררים בדירות קטנות, עליהן אנו משלמים שכר דירה גבוה מאוד או משכנתא גבוהה וארוכה בשנים. המצב הזה, בו אנו מוצאים בעבור דיור כ30% מההכנסות החודשיות המשותפות, הוא בלתי נסבל ואנו דורשים שינוי מיידי ע"י הקמת היישוב החדש."

את הקמת הישוב החדש הם רואים גם כשילוב בין העלאת רמת החיים, לבין ציונות ובין שמירה על שטחי ארץ ישראל: "אנו מעוניינים לשלב בין האמונה שלנו לפיה התיישבות יהודית בישראל זוהי מצווה, זכות עצומה, לבין הצורך שלנו לגדל את ילדנו ביישוב אשר חורט על דגלו את החינוך, את אהבת ישראל ואת המסירות למען ארץ ישראל וזאת תוך שמירה על רמת חיים גבוהה, על מגורים בסביבה מדהימה ושקטה בבתים שנוכל לעמוד בתנאי הרכישה או השכירות שלהם."

אין תגובה מהממשלה

שם לישוב, הם כבר בחרו "אחוזת עולם" המרמזת על ארץ ישראל שהיא אחוזת עולם בעבור עם ישראל.

עד כה ניסו בקבוצה ליצור קשר עם משרדי הממשלה, אך עד היום לא נענו. קשה להאמין כי במצב המדיני הנוכחי, עם הקפאת הבנייה ביהודה ושומרון תאשר הממשלה הקמת ישוב חדש.

אבל ניסים נשמע אופטימי ואומר כי האישור עוד יגיע. "אנו קוראים לכל המעוניין להצטרף אלינו, ליצור קשר לקבלת טופס הרשמה (ללא עלות או התחייבות) ולהירשם, כשאנו מתחייבים לפנות אל הנרשמים, עם הקמת היישוב ולתת להם זכות ראשונים להתיישב בו."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
יוזמה נפלאה! אני הצטרפתי..
משה | 30-08-2011 11:53
יישר כוח!