מימש הבטחתו: אדלשטיין בהדלקת נרות מרגשת

מאבל לשמחה: לאחר שהגיע לנחם את משפחת טהרלב בשבעה על בנם אלחי הי"ד, הגיע אמש יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ליישוב טלמון לשמוח בהדלקת נרות חנוכה יחד עם כל המשפחה

מימש הבטחתו: אדלשטיין בהדלקת נרות מרגשת

לפני מספר חודשים הגיע יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ליישוב טלמון לנחם את משפחת טהרלב בשבעה על בנם אלחי הי"ד שנהרג בפיגוע. בטרם חזר לביתו,  ביקש הרב אוהד טהר לב מאדלשטיין שיגיע גם באירוע משמח, אמש (רביעי) מימש את הבטחתו והדליק נרות חנוכה יחד עם כל המשפחה.

במהלך הביקור, סיפר אדלשטיין לנוכחים על הדלקת נרות חנוכה המיוחדת שהייתה לו עת נאסר בכלא הסובייטי, לאחר שבדיוק בתאריך של אמש, ערב נר שני של חנוכה, נערך לו בברית המועצות משפט בעוון האשמות שווא. "אני לא ידעתי שזה יום של חנוכה כי הייתי בצינוק, ובאותו יום הביאו אותי למשפט ולא היכרתי שם אף אחד"

בהמשך הוא מתאר: "בסוף, אחרי כל המריבות הביאו את אמא שלי ואשתי להיות קהל במשפט. ניצלתי את המפגש עם אשתי ואמי באולם בית המשפט כדי לשאול איזה נר מדליקים היום. אשתי ענתה לי שהיום בערב מדליקים נר שני. חזרתי לתא והדלקתי שני גפרורים על עדן החלון. עמדתי ככה עד שהאצבעות טיפה נשרפו, אף אחד לא ידע מה אני עושה".

נר ראשון בלי אלחי'וש

במאמר מטלטל שפורסם אתמול, כתב הרב טהר לב על הקושי בהדלקת נרות המצווה ללא אלחי. "השנה, אלחי'וש, אנו מתלבטים במה צוונו. בהדלקה צוונו או שמא להניחה בלבד צוונו. איך נרך יאיר יותר? האם הנחת נרך בפתח חללנו – ביתנו כלפי חוץ יביא לפרסום הנס הפרדוכסלי או שמא בורא עולם ידליק אותך שוב בתווך, בפתח שבין שמים וארץ. היכן אתה מפרסם את שמו הגדול יותר – בשמים או בארץ? או שמא בתווך? ואולי גם וגם.

השנה נדליק את נרך באותו פתח אליו הגיעו בערב פסח שלפני תשעה ירחים שלושת המלאכים, לבשר לנו על לידתך לעולם העליון עולם שכולו טוב".

לסרוגים נמסר, כי הערב היה מרגש מאד ומשפחת טהר לב הודו לאדלשטיין על ביקורו במהלכו  דיברו על החשיבות של האחדות בעם ישראל והשליחות שבתפקיד יו״ר הכנסת באיחוד העם.

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו