חדש: סידור תפילה חילוני-מסורתי לערב שבת

מזה כמה שנים ש"בית תפילה ישראלי" בתל אביב מקיים בכל צהרי שישי, קבלת שבת המשלבת את התפילות המסורתיות יחד עם קטעי שירה וטקסטים ספרותיים ממקורות שונים. לאחרונה הם הוציאו לאור את הסידור שלהם המכיל את התפילות המסורתיות יחד עם קטעים של יהודה עמיחי, יונה וולך שולי רנד ובוב דילן.

חדש: סידור תפילה חילוני-מסורתי לערב שבת
  סידור לחילונים. "ערב שבת" (יח"צ)

בכל שבת נערכת בתל אביב קבלת שבת של יהודים חילונים ומסורתיים.

בחורף נערכות התפילות ב"בית תפילה ישראלי" ובחודשי הקיץ הוא יוצא לנמל תל אביב ומגיעים אליו מאות אנשים.

"חווית התפילה" כפי שהיא מוגדרת על ידי המארגנים, מהווה את השילוב בין היהודי לבין הישראלי ובין טקסטים ושירה ישראלית עדכנית לבין אלו השאובים מעומק הדורות וממקורות חדשים.

לאחרונה, אחרי שבע שנות "קבלת שבת", ולאחר שגיבשו פחות או יותר נוסח אחיד, החליטו בבית תפילה ישראלי להוציא לאור סידור שיאגד את התפילות. הסידור כולל בנוסף לנוסח המסורתי, מעל ל-250 קטעי תפילה, שירה ופיוט מכל הזמנים והתקופות.

לצד כל תפילות ערב שבת מהמקורות, מתווספים טקסטים של הרמב"ם, האר"י, רבי נחמן מברסלב, רבי יהודה הלוי ועוד חכמים שונים.

בנוסף מצויים טקסטיים ספורתיים ושיריים של שלום עליכם, חיים נחמן ביאליק, שאול טשרניחובסקי, נתן אלתרמן, א.ד. גורדון, יהודה עמיחי, לאה גולדברג, אברהם חלפי, יונה וולך, דליה רביקוביץ', יענקלה רוטבליט, אריק אינשטיין, יהונתן גפן, שולי רנד, קובי אוז, בוב דילן ורבים נוספים.

נוסח לא סופי

לדברי, אסטבן גוטפריד, במאי ושחקן העומד בראש 'בית תפילה ישראלי', והעורך של הסידור, "אחד העקרונות של הסידור הוא לקדש את החדש ולחדש את הישן, כדברי הרב קוק, ולכן הוא ימשיך להתעדכן כל העת בחומרים חדשים וייחודו שהוא לעולם "אינו סופי", אלא דינאמי ומשתנה."

בסידור גם משולבות תפילות וברכות מיוחדות לחגים, ראש חודש,  ברכה לחיילים הנעדרים והחטופים, ברכה לשלום העיר תל אביב יפו, "מי שברך" לילדים היוצאים לחופש הגדול, תפילה לחזרה לבית הספר ב-1 בספטמבר ועוד "תפילות חדשות המחברות את חוויית התפילה למציאות הישראלית של ימינו." כדברי העורכים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
רפורמים הזוים שיוצאים נגד היהדות ברגל גסה!
משה | 17-08-2011 11:41
2
ג
ג | 17-08-2011 12:18
חרטה
3
קוראים לזה רפורמים
דוד | 17-08-2011 13:39
4
אכן, הם סתם רפורמים
יהודית | 18-08-2011 11:43
מצטרפת לאבחנה המדויקת שניתנה ע"י מגיב מס' 3. כידוע, בארה"ב יש עשרות חוגים הנמנים עם תנועות לא-אורתודוקסיות בעליל שמחברים להם "סידורים" כאוות נפשם, כולל הגדות המיועדות להומואים ולסביות וכו' וכו'.
5
איך לא להתפלל עם סידור ללא קשר עם הבורא.
אורי עמר | 22-08-2011 17:05
די עם החידושים. הייטק עובדים קשה כדי להתפלל ברצון לפני אלוקים. ולא יבואו סלפני התפילה. מה דוד המלך לא מספיק משורר ?
6
איזה יופי!!
נעמה | 04-04-2012 11:23
איפה אפשר להשיג סידור שכזה? אגב, מי קבע מה זה אורטודוקסי ומה זה רפורמי? מתי אלוהים דיבר אליכם לאחרונה? ומי קבע למה הוא אוהב להקשיב ולמה לא ? מי שרוצה לקרוא לי רפורמית מוזמן, גם מי שרוצה לקרוא לי אורטודוקסית מוזמן וגם הומאית(!?) וגם לסבית וגם ערביה, או נוצריה או יהודיה