נתניהו הטיל וטו בפעם ה-2; חוק ההתנתקות נדחה

נדחתה שוב הצעת חוק ביטול ההתנתקות ולא עלתה היום להצבעה כמתוכנן בוועדת שהשרים לענייני חקיקה, זאת כנראה בעקבות וטו שהטיל ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם השנייה על החוק

נתניהו הטיל וטו בפעם ה-2; חוק ההתנתקות נדחה
  אירוע בשמרון בקיץ האחרון לקידום החוק (צילום: רועי חדי)

כבר הפסקנו לספור. נדחתה שוב הצעת חוק ביטול ההתנתקות ולא עלתה היום (ראשון) להצבעה כמתוכנן בוועדת השרים לענייני חקיקה, זאת בעקבות וטו שהטיל ראש הממשלה בנימין נתניהו בפעם השנייה על החוק.

על הצעת החוק של יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי חתום גם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן שאף הודיע כי ראש הממשלה נותן אור ירוק לאישורו של המהלך המקודם יחד עם ראש המועצה אזורית שומרון, יוסי דגן ממגורשי תושב שא-נור ומטה חומש תחילה.

בבסיס מטרתה של ח"כ מועלם רפאלי, קוראת ההצעה לבטל את חוק ההתנתקות ולאפשר חופש תנועה ליהודים במרחבי היישובים שנעקרו – חומש, שא-נור, גנים וכדים.

לפי כשבועים עם היוודע דחייתו של החוק בידי נתניהו,  הגיבה מועלם רפאלי, וטענה כי "היא חוסר רגישות והתעלמות מרצון הבוחר".

לטענתה, "לא מובן איך הליכוד מונע חוק שרוצה לתקן את העוול האישי והלאומי של חוק הגירוש". מועלם הכריזה כי החוק יעלה שוב ביום ראשון הבא – ויאושר".

אולם, כאמור הבוקר ועדת השרים לחקיקה דחתה שוב את ההצבעה על הצעת החוק לביטול ההתנתקות בצפון השומרון שהגישה יו"ר סיעת הבית היהודי. לפי גורמים בקואליציה, "גם הפעם ההצעה נדחתה לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו". בפעמים הקודמות דחה נתניהו את ההצבעה על ההצעה בשל "רגישות מדינית".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע