גירוש או כלא: הממשלה סוגרת את מתקן "חולות"

פה אחד החליטה הממשלה לקבל את יוזמת השרים ארדן ודרעי לסגירת מתקן "חולות" שנועד לתחום את השוהים הבלתי חוקיים. למסתננים יישארו האופציות ללכת לכלא או לצאת מהארץ

גירוש או כלא: הממשלה סוגרת את מתקן "חולות"
  מתקן השהייה חולות (FLASH90)

הממשלה החליטה היום (ראשון) פה אחד לקבל את יוזמת השרים לבטחון פנים גלעד ארדן ופנים אריה דרעי לסגירת מתקן "חולות" שנועד לתחום את השוהים הבלתי חוקיים.

על פי ההחלטה תינתן ארכה במטרה לסגור אות המקום בעוד בעוד שלושה חודשים . בעקבות סגירת המתקן השוהים הבלתי חוקיים שיעצרו יצטרכו לבחור בין שתי אפשרויות. הראשונה-  גירוש מהארץ או השנייה-  מאסר בבית כלא.

מוקדם יותר הבוקר תקף ארדן את ארגוני הסיוע לפליטים המתנגדים להצעה שלו ושל שר הפנים אריה דרעי לסגירת מתקן חולות בתוך שלושה חודשים. "אלו אנשים שבמקום להסתכל על האינטרסים של אזרחי מדינת ישראל, מסתכלים כל הזמן על אינטרסים לא ברורים", אמר.

עוד הוסיף: "עלות מתקן השהייה בחולות היא 240 מיליון שקל בשנה". לדבריו, "ההחלטה להקים את המתקן הייתה נכונה, ונועדה לתמרץ את המסתננים לעזוב את ישראל. אולם בגלל החלטות שקיבל בג"ץ, קיומו כבר לא מהווה תמריץ ליציאה מהארץ".

לקראת הדיון כאמור שהתרחש היום בממשלה על סגירת מתקן השהייה למסתננים "חולות", אמר נתניהו:  "המדיניות שלנו כלפי המסתננים היא תלת שלבית: שלב ראשון – בלימה. הקמנו גדר וחוקקנו חוקים שיחד בלמו כליל את שיטפון המסתננים ולמעשה היום מספר המסתננים עומד על אפס. השלב השני היה הוצאה. הוצאנו כ – 20,000 מתוך המסתננים הקיימים ובאמצעים שונים. עכשיו זה השלב השלישי – הוצאה מוגברת.

ההוצאה הזאת מתבצעת תודות להסכם בינלאומי שהשגתי, שמאפשר לנו, מתוך 40,000 המסתננים שנותרו, להוציא אותם ללא הסכמתם. זה דבר מאוד חשוב. הדבר הזה מאפשר לנו בהמשך ליתר את מתקן 'חולות' ולהפנות חלק מהמשאבים הגדולים שאנחנו מפנים לשם לפקחים ולהוצאה מוגברת. ולכן יש פה הצלחה אבל המטרה שלנו היא להמשיך להוציא ולהוציא אפילו יותר, באופן משמעותי יותר ממה שהוצאנו עד היום".

(וידאו: עומר מירון, לע"מ סאונד: ניר שרף, לע"מ)

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע