מועלם מצהירה: "הבית היהודי – לא רק לדתיים"

יו"ר סיעת הבית היהודי התייחסה במפגש עם סטודנטים לשלל הסוגיות שעל סדר היום ואמרה "אבי גבאי צדק באמירה שלו כי השמאל שכחו מה זה להיות יהודים"

מועלם מצהירה: "הבית היהודי - לא רק לדתיים"
  (הדס פרוש/ פלאש 90)

יושב ראש סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי  קיימה היום (שלישי) מפגש  עם סטודנטים בחוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה ירושלים, במהלכו התייחסה לשלל הסוגיות שעל סדר היום כשבמרכזן הגיבה לדברים של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי לפיהם"השמאל שכח מה זה להיות יהודי", וטענה כי הוא צודק.

"אני חושבת שאבי גבאי צדק באמירה שלו כי השמאל שכחו מה זה להיות יהודים", אמרה מועלם רפאלי.

לדבריה, "אם יש התגייסות של השמאל לקמפיין metoo אז איך הפגנתם מולי על הצעת החוק שלי לסנן אתרים פורנוגרפיים בטענה שאירן זה כאן? אני חושבת שהיהדות לא שייכת רק לדתיים אבל אני לא מתלהבת מכך שרבים הסכימו איתו, כי זה חלק מקמפיין."

לא אתמוך בחוק להתרת נישואים חד מיניים

מועלם התייחסה למתיחות בין סיעת הבית היהודי לשותפתה האיחוד לאומי סביב הבחירות הבאות, ואמרה כי "אסור ללכת בשתי מפלגות נפרדות של הציונות הדתית אלא להכיל את האיחוד הלאומי ואת כל הציבור הדתי לאומי. יש ביקורת עליי על הצעתי למנות מנכ"לית לבתי הדין הרבניים וגם המרחב החינוכי וההתיישבותי הוא מגוון ואם אנחנו רוצים להכיל את כל החברה הישראלית אז וודאי שיש להכיל את כלל הציבור הדתי לאומי".

מועלם טענה כי מפלגת הבית היהודי יכולה להיות עוגן בציונות הדתית אבל גם להיפתח לכלל הציבור. חברת הכנסת הצהירה כי "לא אתמוך בחוק להתרת נישואים חד מיניים אבל המפלגה היא לא רק לדתיים".

לפי תפיסת עולמה של מועלם היא מבהירה, "אני לא רוצה רק את הדתל"שים שרוצים מאד את החינוך היהודי אבל אני רוצה בוחרים שאין להם שום נגיעה ליהדות. בליכוד יש כאלה שמדברים על שתי מדינות לשני עמים ובבית היהודי אין דבר כזה."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
שקלתי להצביע לבית היהודי אבל אינני מסוגל כל עוד את שם
מאן דאמר | 14-11-2017 23:04
אישה קיצונית כל כך בשנאתה לאבות גרושים ולגברים וכתוצאה מכך גם לילדים לא יכולה להיות חברה במפלגה דתית שדגל המשפחה הוא אחד מערכיה.
2
הבית היהודי היא מפלדה חילונית עם כיפה
אודי | 15-11-2017 9:33
עע מרות של גדולי תורה, דוברת להטבית