נתניהו הורה להתחיל את הפרישה מאונסק"ו

לאחר שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע באופן רשמי כי בכוונת מדינתו לפרוש מארגון אונסק"ו עקב יחסו המוטה לישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה להתחיל במהלך הפרישה גם של ישראל מהארגון

נתניהו הורה להתחיל את הפרישה מאונסק"ו
  (צילום: Serge Attal/FLASH90)

ישראל מצטרפת לארצות הברית.

לאחר שנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הודיע באופן רשמי כי בכוונת מדינתו לפרוש מארגון אונסק"ו ב-31 בדצמבר 2018, עקב יחסו המוטה לישראל, ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההחלטה והורה להתחיל במהלך הפרישה גם של מדינת ישראל מהארגון.

"זו החלטה אמיצה ומוסרית, משום שאונסק"ו הפך לתיאטרון האבסורד ומשום שבמקום לשמר את ההיסטוריה, הוא מעוות אותה", אמר נתניהו על החלטת נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לפרוש מארגון האו"ם.

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "צעד חשוב ונכון ערכית ומוסרית של בת בריתנו הגדולה ארצות הברית כלפי ארגון אנטישמי ומוטה פוליטית, שהפך את השקר למנהג, ואיבד את הדרך ואת הרלוונטיות".

גם יו"ר העבודה אבי גבאי בירך את האמריקנים על "החלטה נכונה לפרוש מחברות באונסק"ו. אונסק"ו לא עוסק בתרבות אלא בעיוות ההיסטוריה היהודית ובפוליטיקה של סמלים".

באונסק"ו הביעו 'צער עמוק' על ההחלטה. המזכ"לית, אירינה בוקובה, אמרה כי "אחרי שקיבלתי את ההודעה הרשמית ממזכיר המדינה האמריקני רקס טילרסון אני מביעה צער עמוק על ההחלטה של ארה"ב לפרוש מאונסק"ו". היא הוסיפה כי מדובר בהפסד גדול "למשפחת האו"ם". ההודעה האמריקנית פורסמה בשבוע שבו בוחרים באונסק"ו מזכ"ל חדש שיחליף את בוקובה.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע