סמוטריץ': הרגע בו הבנתי שגואטה צריך להתפטר

חבר הכנסת מהבית היהודי סבור כי גואטה בסך הכל עשה טעות בשוגג, אך הפיכת המאבק האישי שלו על ידי גורמים מסויימים למתן לגיטימציה לנישואי להט"ב מחייבת אותו להתנצל או להתפטר

סמוטריץ': הרגע בו הבנתי שגואטה צריך להתפטר
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) מתייחס לפיטוריו של חבר הכנסת יגאל גואטה, מביע צער על המקום אליו הוא הגיע בעקבות טעות אך עם זאת סבור שהוא אינו צריך להתפטר.

"אז ככה חברים, גואטה הוא קודם כל חבר. איש עם לב ענק וטבעיות בריאה של חיים. היחיד מבין חברי הכנסת שמתקשר אליי (ואני מניח שלא רק אלי) לפני כל חג ומקפיד לברך בברכת חג שמח (בטלפון ולא באמצעות הודעת ווצאפ שגרתית!)", פתח סמוטריץ' בשבחו של גואטה. לדבריו, "גואטה מייצג ללא כל ספק חלק נכבד ויקר מעם ישראל וזה יהיה עצוב מאוד אם המרכיב הזה בפסיפס החברתי שלנו לא יהיה חלק מהנוף של הכנסת הזו. זה יהיה לי עצוב ברמה האישית וברמה הלאומית".

סמוטריץ' ממשיך וכותב: "ברור לי שהוא לא התכוון לעשות שום דבר רע. הוא עשה מעשה שהוא ראה בו משהו אנושי ומשפחתי. לדעתי הוא טעה. הוא לא איש פרטי ובמעמדו יש להשתתפות שלו באירוע כזה, ועוד יותר מכך בהצהרה שלו על כך, משמעות סמלית שכמי שמייצג את התורה ומכהן במפלגה דתית אין לה מקום".

עם זאת סמוטריץ' סבור כי גואטה לא צריך להתפטר: "ובכל זאת, לא חשבתי שהוא צריך להתפטר. כי אני לא חושב שעל כל טעות שנעשתה בתום לב צריך ללכת רחוק כל כך. אנחנו בני אדם ובני אדם טועים לפעמים. צריך ללמוד מהטעות ולהשתדל לא לחזור עליה ואז אפשר להמשיך קדימה. אבל אחרי שביממה האחרונה גואטה הפך לסמל זה כבר לא גואטה הפרטי וגם לא גואטה חבר הכנסת, זה סמל של לגיטימציה לדבר שאסור לתת לו לגיטימציה".

סמוטריץ' סבור כי "אלה שתומכים בו ומחמיאים לו עכשיו כל כך, ומספרים לנו שהוא עשה מעשה אצילי וש"דרך ארץ קדמה לתורה", לא באמת מתעניינים בגואטה. לא דרך ארץ מעניינת אותם, ובוודאי לא התורה שבאה על גביה. הם משתמשים בו בציניות במלחמת בני האור שהם מנהלים נגד בני החושך, מבקשים להעניק על גבו הכרה ולגיטימציה ל"חתונה" שאינה ולא יכולה להיקרא כך. הם מנסים להוקיע את כל מי שמבקש לשמר ולקדש את התא המשפחתי ומסרב להיכנע לאופנות חולפות. והם בעיקר חותרים לכיבוש יעד נוסף – ניצחון בקרב הציבור הדתי והחרדי. ולזה אסור לתת לקרות".

סמוטריץ' מוסיף כי "מרגע שזה שם פשוט אין מנוס. גואטה חייב להתנצל או להתפטר. הכי טוב יהיה אם הוא יתנצל ויבהיר בצורה שאיננה משתמעת לשתי פנים שאין מקום למתן לגיטימציה בשום צורה שהיא לנישואין שאינם בין איש לאישתו. זה חייב להיות בצורה כזו שתבדל ותשחרר אותו מחיבוק הדוב של אוהביו התלויים בדבר. זה יהיה הכי טוב כי אז נרוויח גם את גואטה וגם את ערכי המשפחה".

"אם הוא לא יעשה את זה הוא יהיה חייב להתפטר. זה יהיה עצוב לי ברמה האישית וברמה הלאומית אבל החלופה היא כניעה לרוח שאסור להיכנע לה ושדר של לגיטימציה לדבר הפסול הזה ועוד במחנה שלמי אמוני ישראל", חותם סמוטריץ'.

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע