הדרי: לא לאפשר פרובוקוציות של השמאל בריקודגלים

סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי חושש מפרובוקציות של השמאל בריקוד דגלים, שייערך השנה בשכונת שמעון הצדיק. תנועות שמאל קיצוני, ינסו להפריע למסלול הצועדים, במה שהם מכנים: "יום הכיבוש והדיכוי על התושבים הפלסטינים במזרח ירושלים." הדרי: "נניף בגאווה את דגל ישראל בירושלים."

הדרי: לא לאפשר פרובוקוציות של השמאל בריקודגלים
  לא לאפשר פרובוקציות. הדרי (צילומדיה)

"אם ארגוני שמאל ינסו לעורר פרובוקציות, כוחות הבטחון יהיו ערוכים לכך מבעוד מועד". כך אומר סגן ראש עיריית ירושלים, דוד הדרי.

מסלול תהלוכת 'ריקוד דגלים' הנערכת מידי שנה בירושלים, הוסט השנה מרח' יפו בשל נסיעות המבחן של הרכבת הקלה, והצעדה צפויה לצאת משכונת שמעון הצדיק (שיח' ג'ראח).

ארגוני שמאל שונים המפגינים דרך קבע במקום כנגד כניסתם של תושבים יהודים לשכונה, הביעו מחאה כנגד הכוונה לקיים את הצעדה בסמיכות לשכונה וכינו זאת "פרובוקציה".

בהודעות שונות שהוציאו תנועות גוש שלום וסולידריות שייח' ג'ארח, הם מתארות את יום ירושלים כחג המציין את סיפוח השטח הפלסטיני תחת כסות של איחוד מזוייף. "איחוד" ירושלים איננו מאורע שיש לחגוג מלכתחילה, שכן לא היה זה איחוד אלא הקמתו של שלטון כיבוש ודיכוי על התושבים הפלסטינים במזרח ירושלים.

בשכונת שמעון הצדיק, מספרים כי בימים האחרונים פעילי תנועת "סולידריות שיח' ג'ראח" הגבירו את מחאותיהם ואף נרשמו מספר חיכוכים, ככל הנראה על רקע אישור המשטרה לקיים את הצעדה במקום. היום מתכוונים בארגון האנרכיסטי להפגין נגד קיום מצעד הדגלים בשכונה.

לבטא את הריבונות בכל ירושלים

הדרי, חבר מועצת העיר מטעם הציונות הדתית (איחוד לאומי-מפדל), אומר: "דגלי ישראל אותם יניפו בגאווה אלפי צועדים בכל רחבי העיר ובין השאר גם בשמעון הצדיק יבטאו נכונה את הריבונות הישראלית שחלה במקום, ואת שלמותה של העיר הזאת."

בשיחת היערכות לקראת הצעדה הסביר הדרי "המשפחות היהודיות אכלסו את הבתים בשמעון הצדיק על פי צו בית משפט והדבר נעשה כדין. אמנם ישנם אנרכיסטים מחוגי השמאל שמפגינים במקום ומבקשים להשכיח את האמת, אולם אין לתת מקום לפרובוקציות כאלו בירושלים".

במסגרת הצעדה צפויים אלפי בני נוער להתכנס בשני מוקדים: האחד בכניסה לשכונת שמעון הצדיק, סמוך למטה הארצי ולכביש מס' 1. בנקודה זו תתקיים הופעה של הזמר אודי דווידי שילווה את הצועדים לכיוון העיר העתיקה.

נקודת כינוס נוספת והופעה של הזמר אביחי פז גרינוולד תתקיים על כביש מס' 1. בהמשך ייפגשו הצועדים ברחבת הכותל המערבי ושם יקיימו עצרת גדולה בהשתתפות פרחי ירושלים, תזמורת להבה, הזמר חיים דוד סרצ'יק, וחזקי סופר.

מלשכתו של הדרי נמסר כי הצעדה מתואמת עם המשטרה וכוחות הביטחון יהיו ערוכים בכניסות לעיר העתיקה, באזור שער שכם ובמסלול הצעדה. "אלפי בני הנוער שמגיעים מכל רחבי הארץ לריקודגלים, באים כדי לשמוח בשמחת ירושלים ביום חגה ובוודאי שלא לעורר מהומות."

"מי שמחפש פרובוקציה יוכל למצוא אותה דווקא בקרב אותם אנרכסיטים שאינם מכבדים את הכרעת בית המשפט בעניין תושבי שמעון הצדיק ומזלזלים בריבונות מדינת ישראל בעיר הבירה שלה, ירושלים".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
יש פיתרון מעולה ,את הדגל לשים על חרב חדה ומי שבא להפריע
מומחה לפיתרונות | 01-06-2011 16:58
להפיל לו את הדגל על הראש או בצוואר .