אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התמיכה הנלהבת של הרבנים החרדים במדינת ישראל

מי יספר לכם שבשנים הראשונות להקמת המדינה הציבור החרדי היה תומך נלהב של המפעל הציוני? האדמו"ר ממודז'יץ כינה את המדינה "אתחלתא דגאולה" ועיתון המבשר של אגודת ישראל קרא לתושבי ירושלים לתלות דגל בחלון. רבני ירושלים דיברו על ראשית צמיחת הגאולה. למזלנו, יש מי שיכול להזכיר.

התמיכה הנלהבת של הרבנים החרדים במדינת ישראל
  חרדים מסתכלים על דגלי ישראל (פלאש90)

אם תשאלו אדם חרדי ממוצע, על היחס של גדולי הדור למדינת ישראל, תשובתו תהיה מן הסתם בין התעלמות מוחלטת במקרה הטוב, "אין לנו עם המדינה כלום", לבין שנאה ארסית "מעשה שטן וכפירה בקב"ה".

אם תציעו לו את האפשרות שייתכן וגדולי רבני היהדות החרדית, דווקא תמכו במדינה, הוא ישלול את האפשרות הזו על הסף ויאמר כי היא אינה מציאותית.

מסתבר, ששכתוב ההיסטוריה והעלמת התמיכה החרדית בהקמת המדינה, הצליחו. אבל יש מי שכן זוכר.

שאול שיף, הזכור ממדורו בעיתון "הצופה" בסוד שיח, ממשיך להוציא את המדור, אבל במהדורה אינטרנטית. לכבוד יום העצמאות הוא אסף מקבץ גדול מאוד התייחסויות של ראשי אגודת ישראל והציבור החרדי למדינת ישראל, בשנים הראשונות להקמתה.

לרבני ירושלים של אותם הימים, היה יחס שונה מהיחס של הרבנים היום למדינת ישראל. בישיבה שנערכה בביתו של רב העיר הרב צבי פסח פרנק זצ"ל, בהשתתפות חברי הרבנות הראשית לא"י, בית הדין הגדול, מורי ההוראה וראשי הישיבות החולט פה אחד:

"להביע ממעמקי הלב בשמנו ובשם רבני ותושבי ירושלים את ברכתנו החמה והנאמנה, ושמחתנו העמוקה לקראת היום שבו זכינו בעזר צור ישראל וגואלו, להנחת היסוד בראשית צמיחת הגאולה לכוננות ממשלת ישראל למקומה. ברוך שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. לאחר אלפי שנות גלות וחורבן."

כך מילה במילה. וזה ממשיך: "יהי נועם ה' ומעשה ידיכם יכונן להקים את מדינת ישראל על תילה וכולנו נזכה לראות בהתגלות מלכות שמים, ועין בעין נראה בשוב ה' את שיבת ציון."

בהמשך דורשים רבני ירושלים, כי חוקי המדינה יהיו לפי התורה: "הכירו ודעו כי אין עם ישראל בלי תורת ישראל, אל תשכחו את צור ממנו חוצבתם ואת מקבת בור ממנו נוקבתם, אל תפנו אל אלילי תרבויות זרות אשר מפריים שבענו מרורות במשך שנות גלותנו המרה… אל תכניסו זמורות זרות בכם בית ישראל. דרישתנו היא שחוקת התורה תהא חוקת מדינת ישראל להלכה ולמעשה."

האדמו"ר ממודז'יץ התחפש לרב קוק?

בחסידות מודז'יץ המוכרת מניגוניה החסידיים (אשת חיל, מזמור לדוד ה' רועי לא אחסר ועוד רבים) עמדו אדמו"רים גדולי תורה. במכתב שכתב האדמו"ר ממודז'יץ ר' שמואל אליהו טאוב זצ"ל לאחד ממקורביו בשנת תש"ח, הוא כותב דברים שנשמעים לקוחים מבית מדרשו של הרב קוק במרכז הרב.

"מאת ה' היתה זאת היא נפלאת בעינינו!" הוא פותח את המכתב, "לפנינו מארעות כבירים, רבי ערך וכבדי משקל, שלא זכו אליהם הדורות שלפנינו, גדולי דעה, אנשי מעלה ומעשה, יראים ושלמים."

"ומי שמסתכל בעיניים בהירות, בעין חודר ובוחן אמונתית, לכל מה שהתרחש ומתקיים מסביבנו, ולפני עינינו היום, רואה בעליל, שכל היעודים של חכז"ל בנוגע לגאולתנו השלמה, הממשמשת ובאה, מתקיימים ב"ה באופן נפלא מאד ובדיקנות מקפידה ונמרצת."

"ראינו ורואים כאן, ממש, מעשי נסים גלויים, מאת ה'. לעיני הכל… ודווקא דורנו השפול הזה, זכה לימים גדולים כאלה לאתחלתא דגאולה ממשית…"

"היום, בזמנינו – בדורנו, הגם טרם הגיענו לגאולה שלמה, בביאת הגואל צדק, שאליו אנחנו מצפים ומקווים אי"ה ומחכים בכליון עינין בכל יום שיבוא, אבל אתחלתא דגאולה יש כאן, ועוד יותר מאתחלתא. סימני ונצני הגאולה שלמה נראו בארץ, ולכל בני ישראל היה אור במושבתם."

אגודת ישראל מבקשת לתלות דגלי ישראל בחלונות

עוד מביא שאול שיף עדויות מפי ילדים שהשתתפו במקהלה שליוותה את תפילת ההלל ביום העצמאות בבית הכנסת הגדול בבני ברק. "שם נכחו בין היתר רבה של בני ברק, הרה"ג יעקב לנדא זצ"ל, ולא מעט חובשי שטריימלים וספודיקים בלבוש חג מלא."

בטאון אגודת ישראל (המבשר) קרא בכ"ב בניסן תש"ט לתושבי ירושלים להכין דגל לפי הגודל והצורה שהחליטה הממשלה.  שבועיים לאחר מכן, בה' באייר – יום העצמאות הראשון – הוא פרסם כרוז בו נאמר: "יום העצמאות הוא יום זכרון לחסדי הבורא, יום הודיה על מתנת החינם, על הניסים והחסדים הגדולים שעשה הקב"ה ברוב אהבתו לעמו".

גם העיתון המתחרה, המודיע, פרסם כי  "חג זה של המדינה משותף הוא לכל אזרחי מדינת ישראל, והשמחה לא שלמה כי הלבבות לא הוכשרה לגאולה השלימה וביום זה נחוג קודם את האתחלתא דגאולה דקיבוץ גלויות אשר העצמאות אפשרה אותה… וביום העצמאות עלינו לזכור את הניסים הגלויים אשר בעיננו ראינו במלחמה הקשה נגד שבעה עממים פולשים".

בבני ברק נתלו מודעות בחוצות, שהודיעו על קיום מצעד בליל החג בהשתתפות חיילי צה"ל ובחסות נשיא המועצה המקומית ר' יצחק גרשטנקורן, בהן נכתב: מוטלת חובה על כל תושב להניף דגל לאומי על ביתו מיום שלישי בערב ובמשך יום רביעי, כל התושבים מוזמנים בזה להשתתף במצעד הנ"ל ולחוג את יום העצמאות ברוב פאר בהתאם להוראות".

במכתב שפרסם מזכירו של הרב קאליש, בו הואשם כי לא כיבדו מספיק את יום העצמאות, הוא מגיב: "אין כל שחר לידיעות בעתונות, נאמרו הלל והודיה בבית הכנסת הגדול בבני ברק, על ידי כ"ק שליט"א, ביחד עם קהל המתפללים שהיה בתפילת ערבית וגם בתפילת שחרית".

גם בחסידויות אלכסנדר, ויז'ניץ, רוזי'ן, סדיגורה, זלטופלה וצ'ורטקוב יצאו בריקודים אחרי תפילת החג של יום העצמאות. כמו כן התקיימה תהלוכת חסידים ברחובות עם ספרי תורה, שיצאה מבית מדרשו של האדמו"ר מפיאסצנא.

גם אצל הליטאים

בהמשך מביא שיף עדות מפי הרב אריה בינה ז"ל ראש ישיבת "נתיב מאיר" זצ"ל, שמעיד בשם הרב יוסף כהנמן, ראש ישיבת פוניבז' בבני ברק, "שלא פעם אמר בציבור, ברבים, שאנו חיים בזמן של אתחלתא דגאולה. "בישיבת פוניבז' ידוע שהייתה מחלוקת – הרב מפוניבז' היה תולה דגל ביום העצמאות, והיו כאלה שהורידו לו את הדגל."

"בהספד על ר' אהרון קוטלר הוא דיבר על אתחלתא דגאולה, ובציבור שהיה שם היו כאלה שנבהלו מזה. עבר לחש בתוך הציבור: מה הוא מדברר אומר דברי ציונות, ח"ו, דברי כפירה. עבר לחש – והוא הרגיש את זה. באותו רגע הוא הביא מהמשנה בסוף סוטה האומרת שאחד מן הסימנים של עקבתא דמשיחא זה ש'חוצפא יסגא'… הוא התכוון לחוצפה הזו שהם הולכים ללמד אותו איך לדבר ומה לדבר."

המנהג לתלות מעל ישיבת פוניבז' את דגל ישראל נמשך עד עצם היום הזה.

דגל ישראל מונף מעל בניין ישיבת פוניבז' בבני ברק (פלאש90)

אז מה קרה מאז? גם שאול שיף שאל את השאלה הזו, וקיבל את התשובה: "הפלגנות המפלגתית חיסלה הכל…"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
45 תגובות - 45 דיונים מיין לפי
1
אז להם הינם הם כל כך נבדלי מאיתנו ביום הזה. זה כ״כ מציק
דוד | 10-05-2011 9:35
חרדים יקרים.תתעוררו. עכשי זה הזמן. באו נתאחד למען מדינתינו הקדושה
2
הרבי מליובאוויטש
חב"ד | 10-05-2011 10:27
הרבי מחב"ד מצד אחד נתן את החיבוק הכי גדול לכל ראשי הממשלה ואנשי רוח מהשמאל ומהימין במשך כל השנים וזה דבר ידוע ומורסם אך ביחד עם זה לא חת לומר בצורה הכי ברורה שהמדינה היא לא אתחלתא דגאולה ולדאבון הלב גם עושה ההיפך לגמרי כנאמר "להיות עם חפשי" ועם כל זה זה לא סתר לו לעמוד יותר מכל החרדים בצורה הכי תקיפה שלא להחזיר אף שעל מארץ ישראל
3
חבל
| 10-05-2011 11:18
המאמר של שאול שיף מועתק מהאתר 'שורש' בו פורסמו מרבית הסיפורים הללו ביום העצמאות בשנה שעברה, ע"י ארגון 'אור האורות'. חבל שלא אומרים דבר בשם אומרו, ביום בו החלה הגאולה.
4
כמה הבהרות
נועם | 10-05-2011 13:11
שכחת להזכיר את ספרו של הציץ אליעזר "הלכות מדינה" שבהקדמה שלו הוא כתב דברים מאוד חמים ונרגשים על המדינה. כמו כן ראוי היה לציין כי נציגי אגודת ישראל חתמו על מגילת העצמאות (כמדומני שחתם ר' איצ'ה מאיר לוין, חתנו של האדמו"ר מגור). אבל למעשה, אני ...לא ממש מסכים עם הגישה של שאול שיף. ר' צבי פסח פרנק כמו גם ר' איסר זלמן מלצר שלא הוזכר, לא היו בהשקפתם "חרדיים" ממש כמו שאנחנו תופסים זאת היום. הרב כהנמן לא ייצג את דעת הרוב. מי שהיו לדעתי שלושת עמודי התווך של היהדות החרדית בעת הקמת המדינה ובשנים שלאחר מכן - החזון איש, הגרי"ז מבריסק והגאון מטשעבין - התנגדו באופן נחרץ לציונות ולהקמת המדינה וזה הפקטור המשמעותי. כמו כן, גילויי האהדה שגילו רבנים ואדמו"רים כאלה ואחרים נבעו לדעתי בעקבות ההצלחה אולי המפתיעה של הצבא הישראלי במלחמת העצמאות - מעטים מול רבים וכו', ואולי גם ציפו שהמדינה תתנהל על פי אדני ההלכה, דבר שלא בדיוק התממש ולכן יתכן שכבר לא עמדו מאחורי ההצהרות שהצהירו בתקופה הסמוכה להקמת המדינה.
5
גם רוב החילונים לא היו אז אנטי דתיים אלא בעלי קשר לעם
כלל ישראל | 11-05-2011 6:43
על מנת לשוב לדברים לרגשות אלו עלינו לשוב לאווירה שהיתה אז שטוב שיש ליהודים מדינה, אסור להציף אותה בבני עמים אחרים, אם כי יש לנהוג בכל אדם בכבוד. ירושלים היא בירת העם היהודי, אין לוותר עליה. יש להמשיך ולהתיישב גם בנגב ובגליל על מנת להיאחז באדמתה ולערוב לכל יהודי באשר הוא עם ויתורים הדדים של הקבוצות אלו לאלו.
6
לדעתי הרבה מהם חזרו בהם
שישקו | 11-05-2011 11:43
ככל שאני יודע חלק מהם חזרו בהם מדברי ההסכמה, הם גם ראו הצלה גדולה בה' באייר והם לא בדיוק ראו את זה כמו הרב צבי יהודה או רבני הציונות הדתית. גם "אם הבנים שמחה" לא ראה בעלייה לארץ ובבנית המדינה כחלק מהאתוס הציוני אלא יותר כפתרון ריאלי
7
החרדים התלהבו מהמדינה
דב שטיין | 22-05-2011 14:40
שינוי בהשקפותיהם של גדולי תורה הוא דבר קיים ואף נפוץ למדי. לא רבים יודעים על המהפך החריף שחל ביחסו של הרב קוק כלפי החילונים. מהפך כזה קרה גם אצל החרדים. הללו האמינו בתום לב שאכן אנו בהליכי הקמה של מדינת התורה.מדינת הגאולה משעברו שנה שנתים וראו מה הוא פרצופה הרוחני של המדינה שינו עמדותיהם בהתאם. מי ממאמין היום שהמדינה המצטמקת והולכת מלחץ "ידידיה" מדינה המזרימה מאות אלפי גויים ובתוכם גם ערבים רבים מכל רחבי המזרח התיכון, אל תוך המדינה כדי ש"יאזנו" את הריבוי הטבעי של שומרי המצוות שהיא היא אתחלתא דגאולה?! האם מגרשי גוש קטיף וצפון השומרון הם הם מקימי כסא ד' בעולם?!
8
איחוד יראי ד'
דב שטיין | 22-05-2011 17:07
ההצעה הכתובה כאן לאיחוד החרדים שגויה. מה שצריך זה איחוד כל יראי ד' בסנהדרין, שהרי בלעדי סנהדרין מי יאמר האם החרדים צודקים? האם הציונות הדתית צודקת? לשם כך נחוצה התארגנות כוללת של כל מי שמאמין ומקיים התורה. איחוד כזה מותווה היטב במקורותינו - סנהדרין. זו הוקמה כבר אבל רבני ישראל מכל החוגים מתרחקים ממנה כמו מאש. בעבר היתה לכך סיבה - סנהדרין היתה מעצם טבעה מינוי של מדינה חילונית ואז תועלתה קטנה מניזקה. אולם היום הסנהדרין הוקמה על ידי אנשים שאינם תלויים במימסדים רבניים כל שהם. וזוהכוחה. האישים הרבים מכל גווני הקשת מתרחקים ממנה על פי מיתוה שאותו קבעו כבר אלו שניסו להקים את הסנהדרין לפני יותר מאה שנה. הנגיעות הרבות! אם יש סנהדרין לא צריך רבנות ראשית, לא צריך רבנות אגו"י לא צריך בי"ד בעלז, לא צריך עדה חרדית, לא צריך מועצת חכמי התורה וכיו"ב ומה יהיה על מעמדם הכלכלי ושלטוני של המכהנים במימסדים הרבניים הנוכחים. להזכיר זה בדיוק היה החשש בזמנו של המרגלים לפי הזוהר!!! לא נותר אלא לקוות לשמוע הסבר אחר טוב יותר מההסבר שניתן לפני מאה יותר ממאה שנה.
9
סיפור מבהיל מהרבי מלובביץ
יודע משהו. | 26-04-2012 10:54
ביום ה' אייר תשח, לאחר הכרזת המדינה הסתובב הרבי מלובביץ בחדרו אנה ואנה במשך מספר שעות. ולאחר מכן הפטיר: זאת לא הגאולה!!! היה זה כשנתיים לפני שכיהן כאדמו"ר.
10
רוב הכתבה פשוט שקרים
יודעת קצת | 26-04-2012 11:39
לקוראים אין שמץ מידע ויקבלו מה שהכותב יכתוב וכולם יתחילו לחגוג על זה הרב צבי פסח פרנק היה רב מטעם וכמובן שהיה צריך להשתחוות לבעלי הבית וכו'חוץ מזה כולם היה נגד . למעט יחידים שיש בכל מקום שלא שמעו לקול רבותיהם ולבסוף בניהם יצאו לתרבות רעה כמו הפאיניקים וכדומה
11
כל הדברים בכתבה הם אמת ויותר מכך
ישראל קרמר | 18-02-2013 12:49
ב"ה גדולי ישראל רבים תמכו בציונות כשם שהיו גדולים רבים שהתנגדו, ואף מהגדולים החרדיים היו שלא אסרו את הציונות גם אם דעתם הייתה שונה. וכן רואים בין גדולי העולם שלפני הציונות דעות המתאימות להשקפה דתית-לאומית ולא להשקפה חרדית.
12
הסיאוב של תורתו אומנותו הרס את היהדות החרדית לבלי הכר
עמוס | 16-04-2013 11:46
תורתו אומנותו הפכה לאבן נגף מחולל סיאוב כזב ומירמה באופן שאף רב חרדי לא יכול להיחות מוסרי ובעל מידות אנושיות נעלות . הוא חייב לכלול בציקלונו נאצות וקללות גידופים וחרמות . הוא חיב לשקר כדי לומר שכולם באמת לומדים . בתקציבים מהמדינה שולטים הכזב והמירמה. על שלושה דברים משחיתים העולם החרדי עומד ף על התורה בפטור גורף לכולם . על העבודה בשחור לגונן על הפטור ולרמות את הפריץ הציוני ועל גמילות חסדים בשנר חזירי מכיסו של האחר ומהמדינה . הם זקוקים דחוף לחזרה בתשובה ותיקון .
13
ברור שהם שמחו שהקימו מדינה
| 16-04-2013 12:23
אבל הם לא ידעו שבמדינה הזו לא ייתנו ללמוד תורה ויתנכלו לחרדים. אם היו יודעים את זה לא היו שמחים כל כך. ודרך אגב, גם הדתלי"ם לא לומדים תורה היום כמו הרב קוק זאת אומרת שכולם השתבשו.
14
>>>> כי היה הסכם שלום עם בן גוריון ב-1947!!!!
הסכם-סטטוס קוו ! | 16-04-2013 12:46
15
כך מרן תמך ב"בית ההודי".
חרדי. | 16-04-2013 14:12
"השנה,אפשר למכור את החמץ ל"בית הי-הודי". גדולי ישראל לדורו-תם נלחמו נגד המגמות של הציונות הדתית שהיו בעד המדינה,וזה לא סוד.והרשימה ארוכה מני ים. לא רוצה להתעמר עכשיו בימי העומר.רק אודה להנהלת מערכת סרוגים,שיודעים גם לקבל בקורת ולהציג את תגובותי פה,למרות הכל.שלא כמו "האתר החודרני המוביל הארצי" של המים הזדונים הנקרא "כיכר השביתה" בלע"ז.
16
ממש חבל ש..
שאול | 16-04-2013 14:21
חבל מאוד שהאדמורי"ם מגור ויז'ניץ בעלז צאנז בובוב חב"ד וכן גדולי התורה החזו"א הרב מבריסק הרב מטשעבין. לא הובא לידיעתם מה שכתוב כאן. אם הם היו קוראים "סרוגים" בוודאי שהיו חוזרים בהם ובא לציון גואל. לא זכינו
17
קצת הגיון רבותי, האם
חרדי | 16-04-2013 14:28
מי שהצביע לאריק שרון פעם אחת בזמנו, עושה זאת בכל בחירות? האם מי שהצביע ביבי, יעשה זאת לתמיד? האם מי שהצביע מפד"ל, חייב לשמור על הצבעתו לעולמים? כתוב: "מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך". אם היו משכילים לנהל את המדינה בהתאם להלכה ולרוח היהודית התורתית כפי שאותם רבנים בירשו ודרשו, כי אז היה סיכוי להמשיך לקבל תמיכת כל העם כולל החרדים, ברגע שסרו מהדרך וסרחו, ולא רק שאין התנהלות ראויה עפ"י התורה אלא אף נגדה פעם אחר פעם - מה הפלא שהסירו את תמיכתם??? מה לא מובן פה? מה החידוש ?
18
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
מצחיקים אתם | 16-04-2013 14:34
הכי קל בעולם זה להמציא סיפורי סבתא [או גוזמאות] על דברים שלא התרחשו מעום ולא ניתן לברר היות והאנשים הלכו לעולמם.
19
הרבי הרש"ב הקדים את כולם
חסיד | 16-04-2013 15:23
הוא הי' אחד ומיוחד שיצא מהסיפור כמעט מההתחלה. ב"ה ניצלנו מלהיות מעורבים בטינופת של אגו"י ודומיהם ומכל סממן של ציונות "דתית" או לא בכל דרך אפשרית.
20
והנה תקציר למה שקרה מאז:
תשובה לשאול שיף | 16-04-2013 15:28
מה שקרה זה שהמציאות טפחה על פניהם של החרדים שחשבו שהנה סוף סוף תקום מדינה שמכבדת את חוקי התורה, תנועת הקיבוצים וההתרסה החילונית הם שהראו לרבנים לאן הולכות פניה של המדינה, כמו כן טקס גזיזת הפיאות לילדי העולים התמימים מארצות ערב יחד עם הפיכת ״כור ההיתוך״ של המדינה - צה״ל למעוז חילוני וכן הלאה וכן הלאה. אמנם החרדים כיום חיים עם מה שיש אך אל תצפו מהם לצאת לרחובה של עיר ולפצוח בריקודים ובמחולות על הקמתה של המדינה
21
התנגדות נחרצת
התנגדות נחרצת | 16-04-2013 15:58
יכול להיות שכתבתם פה כמה דברים נכונים אבל הכל היה נכון לאז, לימי קום המדינה, היום גם לציבור הסרוגים התפוצצה הציונות בפרצוף. המדינה של היום היא שונאת כל מה שנודף ממנו ניחוח יהדות, וכם את היהדות שהיא כבר כן מוכנה לספוג היא מכנה בשם "יהדות פלורליסטית ומתקדמת" ולא זו ה'מיושנת' מן התנך העתיק... אין לנו, גם לא הציבור הסרוג דבר ולא חצי דבר עם המדינץ גהנום הזו. אני בטוח שאילו הרב קוק זצ"ל היה חי היום היה מצטרף לדעת גדולי התורה החרדיים של ימינו. ועוד לא דברנו על הפריצות, הסמים, הטומאה והאלימות של ארץ "ראשית צמיחת גאולתינו" לא לחינם אמר האדמו"ר מליובוויטש שהקמת המדינה היתה חיוך משמים והציונות הרסה אותו
22
חג של שונאי ישראל
חיים | 16-04-2013 16:37
ליהודי שלומד תורה ומקיים מצוות כדרך המסורה לנו מדורי דורות, אין שום סיבה להשתתף ולחגוג את החג שמסמן את ההצלחה של שונאי ישראל ועוקרי התורה...
23
היום החוצפה הגיעה לשיא. חיים במדינה, ומסרבים להגן עליה,
רק את כסםה חומדים | 16-04-2013 17:09
24
הרב כהנמן אמנם התרגש אך לא ראה בה בתחלתא דגאולה
אמרי נבון | 16-04-2013 17:36
זה היה לאותו הרגע בלבד. אח"כ זה רק הידרדר. הרגש כבר לא חוזר בדיוק כמו הרבה ניסים עצומים שארו במהלך ההיסטוריה היהודית ולא קבעו להם חג. וזה היה בזמן שהיה בידי בידי בית הדין כוח לחוקק חג לא כמו היום שהחזון איש ורוב גדולי התורה אומרים שאין. וזה עוד אחרי שקר ובמיוחד סילוף שהכתבה הזאת מלאה ממנה החל מזה ששכתבו את ההיסטוריה והעלימו אותה. א, מי שאומר דבר כזה לא מבין את השטלשלות וטיפש ועד הסוף שפלגנות חיסלה את הכל. ההיסטוריה לא הישתנה היא התאימה עצמה למציאות ופעולותיהיה שלה הביאומ את.יחס אליה. אף אחד לא אמר אף אחד לא אמר אתחלתא דגאולא ועם אמרו קמו בבוקר ושינו את דעתם עקב המראות שראו
25
אתר "אור האורות" הוא אתר מנסיוני מיוחד מסוגו
יודע | 16-04-2013 18:05
שפועל להוכחת חפותו מתוך רגשות אשמה עמוקים ובשביל זה מסלף סיפורים ועוד בצואה מטומטמת מוגזמת ורק.מוציא את הרב קוק בהתרגשות פושע עד שלא יוכח אחרת והורס לכולם ובעיקר לו.
26
שאלה לקורא האנטי ציוני
| 16-04-2013 20:51
אני מבין שאתה מתעב את הציונות והציונים ומסרב לקבל מהם טובות הנאה. אני מכבד את דעתך ומכבד את זכותך לחיות בהתאם להשקפתך. רק יש לי כמה שאלות אליך. אם אתה כל כך מתעב את הציונות והציונים ומסרב לקבל מהם טובות הנאה, אז איך אתה מסביר את העובדות הבאות? * גר בבית שנבנה ע"י ציונים על אדמה ששוחררה מהערבים ע"י חילים ציונים. * הולך בנוחיות על מדרכה שנסללה ע"י ציונים. * נוסע במכונית שיובאה לארץ ע"י ציונים. * נוסע באוטובוס של ציונים. * נוסע על כביש שנסלל ע"י ציונים. * קונה בחנות אוכל שגודל ע"י חקלאים ציונים, על אדמה של ציונים. * עושה קדוש על יין של ציונים שנעשה מענבים שגודלו ע"י חקלאים ציונים על אדמה של ציונים. * אם צריך חלילה רופא, הולך לרופא ציוני או לבית רפואה של ציונים. * כשאשתך הולכת ללדת, היא הולכת לבית רפואה של ציונים, והציונים משלמים עבורה. * את כספך אתה שומר בבנק של ציונים. * מדבר בטלפון שמופעל ע"י חברת טלפונים ציונית. * משתמש בחשמל שמיוצר ע"י ציונים. * שותה מים ורוחץ כלים במים שמובאים הביתה ע"י חברת מים ציונית. * נהנה מזה שאת האשפה מפנים עובדים ציונים. * אם צריך חלילה אמבולנס, קורא לאמבולנס של ציונים. * אם צריך חלילה מכבי אש, קורא למכבי אש ציונים. והרשימה עוד ארוכה. ואחרי כל זה, איך אתה טוען שאתה מתעב את הציונות והציונים ומסרב לקבל מהם טובות הנאה?
27
כל חרדי/ת יודע את מה שכתבת
נינה | 16-04-2013 20:56
אין פה שום "שכתוב הסטוריה", רק שהשמטתם את ההמשך- הרב מבריסק אמר הלל ביום העצמאות הראשון- אבל כשראה לאן זה הולך- כבר לא אמר הלל...
28
הציונות בעיני ההוזים הדתילונים היא העיקר
עודד | 16-04-2013 21:45
אצל הדתילונים המדינה היא הערך העליון ולא היהדות, לכן זה לא ממש משנה שחוזה המדינה היה מאוהב בנצרות או שראש הממשלה הראשון תמך בנישואי תערובת. כיוון שכך לא באמת משנה אם רשויות המדינה גזזו פיאות לילדי תימן, לא משנה שהם העבירו בכח על דתם ועל דעתם המוני עולים מארצות המזרח בשנות ה 50, לא משנה שהמדינה רואה עצמה כמדינה אתאיסטית שדבר אין לה עם הדת –הציונות בעיני ההוזים הדתילונים היא העיקר והיהדות משמשת כעלה תאנה לציונות, לא יותר מכך. אצל החרדים זה ממש לא כך, מדינה ערך עליון? מאן דכר שמיה! משהבינו החרדים כי למדינה זו אין דבר עם הדת, כי מדינה זו מתהדרת בהיותה המדינה האתאיסטית היחידה במזרח התיכון – לא היתה שום סיבה בעולם לתמוך בה, הפוך! לערבים שישבו בארץ ישראל לא היו יומרות לטמא אותה, לציונים דווקא כן.
29
"פלגנות מפלגתית"? עד כמה ראש סיכה יכול אדם להיות?
מה עוד? | 16-04-2013 21:46
ביום שבו המדינה תתחיל בסיטונות לעקור יישובים הרי שהדתילונים יהפכו להיות אויבים מרים למדינה הרבה יותר מהחרדים, וכולם זוכרים כי מקרבם יצא רוצח של ראש ממשלה על רקע זה, כי ציפור נפשם היא מפעל הכיבוש הציוני והמאיים עליו אין לו כפרה. "פלגנות מפלגתית"? עד כמה ראש סיכה יכול אדם להיות? גדולי ישראל הנהיגו את העם הזה משך אלפי שנה בתנאים בלתי אפשריים, עמדת רובם המוחלט ביחס למדינה הוא אחיד – לא רואים בה שום קדושה, בסך הכל מסגרת שהלוואי ולא היתה יהודית באשר דווקא לחובת יהודים נזקפים הגילולים והתועבות שהוכנסו ומוכנסים לארץ הקודש על ידם – נראה לי שאת בדק הבית צריכים לעשות הדון קישוטים מסוגך אדון שיף שעדיין מנשקים את העבודה הזרה בדבקות ומתעקשים כי כל גדולי התורה , החסידות וההלכה שידם לא משה מהתורה מאז עמדם על דעתם טועים ורק אדון שיף וחבריו מבני עקיבא צודקים....
30
מה יצא מאומרי ההלל בחגא?הלוחמים הנמרצים ביותר ביהדות!!!
אז מי צדק?! | 16-04-2013 21:55
משרואים מה יצא מכם - אויבים מרים ליהדות הרבה יותר מיוסי שריד ושולמית אלוני שלא העלו על דעתם להלחם חזיתית בחינוך החרדי - מבינים אל נכון כי מי שנהה אחקר הזיותיכם המטורפות והפשיסטיות אבד את הצלם היהודי שלו והפך להיות רפורמי למחצה לשלשי ולרביע - כל אחד בקצב ההתקדמות שלו. בכל אופן עינינו הרואות היכן נמצאת התורה, החסידות וההלכה. ישיבות ההסדר שלכם לא הוציאו ולא יכולים להוציא גדול בעל שיעור קומה שהמוני גדולי ישראל יסמכו עליו את ידם, לעת עתה אתם מתהדרים ברבני אינטרנט זניחים שאף אחד מהם לא בסדר גודל שיזכר לדורות. מזלו של הרב קוק שלמד בישיבה חרדית - שנסגרה אגב בגלל רצון הרוסים להכניס בה לימודי ליבה כידוע - אחרת מה היה יוצא ממנו?! אתם נלחמים על פגר מת, בעוד 20-30 שנה החרדים והערבים יהיו פה הרוב, הציונות היא כלי ריק שיצרה עם ישראלי ריק מתוכן יהודי ומלא בזוהמת העולם. בין אם אתה צודק ברישא של דבריך ובין אם לאו - יחסם של גדולי ישראל לציונות, בייחוד בפרספקטיבה של היום 65 שנה לאחר שנוסדה המדינה - ברור ואינו שנוי במחלוקת בקרב הצבור עובדי ה' שכמובן אינו כולל את את משיחי השקר הציוניים המטהרים את השרץ בתימרונים אקרובטיים מעוררי רחמים.
31
הרבנים אצלכם פחותים מפוליטיקאים ונגררים אחריהם
עוד אחד... | 16-04-2013 21:59
ראייתם של גדולי ישראל היא לא ראיית עסקן מפלגתי ורק מי שראייתו את העולם היא מתוך קוף של מחט יכול ליחס שיקולים "מפלגתיים" להכרעת גדולי ישראל ביחסם למדינה ישראל - יסוד בית הכסא של ה' כידוע.
32
מדכא שרוב מוחלט של גדולי ישראל נגדכם, הא?
תתנחמו בפירון... | 17-04-2013 0:19
33
דמגוגיה - כרגיל!!!
יהודי מאמין | 17-04-2013 0:44
זה שזה שבתחילה היה התלהבות ובלבול גדול שחלק מהרבנים טעו בתחילה ואח"כ חזרו בהם את זה אתם מציינם כ "התמיכה הנלהבת של הרבנים החרדים במדינת ישראל" ??? אולי תציינו גם את רבי עקיבא שטעה תחילה בבר כוכבא? ואולי גם את "התמיכה הנלהבת" שהייתה בהתחלה של הרבה מגדולי ישראל בשבתאי צבי שרי" תפסיקו כבר עם הדמגוגיה המטופשת הזאת!!! בתחילה היה בלבול
34
לשאול שיף הגבה צפיות
אביתר | 17-04-2013 0:52
גם אם העובדות שהובאו כאן הינן נכונות, כבר המשיל אחד מגדולי ישראל את המצב דאז לילד שכל כך ציפו ללידתו לאחר שנים של המתנה, וכשנולד סוף סוף עשו שמחה גדולה, אולם לאחר כמה חודשים נתברר שהילד מפגר. כך שבתחילה היתה צפיה גדולה והזדמנות אדירה להקים מדינה כרצון הקב"ה, אולם לאחר שנתברר קלקולם של הציונים, החלום נגוז כך שמסקנתו של שיף הינה אחיזת עינים, כראוי לציבור הד"ל שיעשה כל שביכלתו לרתום את הדת לציונות, עד שבעיני החילונים כבר יראה כמי שיצא מדעתו.
35
תפסיק לריב - תתאחדו
דב שטיין | 17-04-2013 10:01
המחלוקות הישנות אינן רלוונטיות יותר. ההתנגדות להקמת המדינה היתה ביסודה החשש שמא בלי חסות המעצמות לא נוכל לעמוד מול אויבינו הרוצים לכלותנו. חשש זה היה נחלת כל מנהיגי הישוב גם חילונים והוא חצה מחנות. החשש שמא תקום מדינה שאינה מכבדת את התורה היה חשש אמיתי אבל גם בתקופת המכבים לא שבענו נחת ברוב שנות שלטונם ובכל זאת חז"ל שמחו על כך שהשלטון מסור בידי יהודים. כל זה עבר כבר מה זה משנה מה חשבו גדולי ישראל לפני הקמת המדינה. גדולי ישראל בוודאי אינם גדולים ממשה רבנו והוא כידוע טעה ולא פעם אחת. הם גם אינם גדולים מן הסנהדרין בימי תפארתה ובכל זאת במסכת הוריות מצאנו מה עושים כאשר הסנהדרין טועה. הפער בין הציונות הדתית (היינו המחוייבת לתורה ומצוות) לבין החרדים הצטמצם ואינו משמעותי. יש היום אנשים בציונות הדתית המגלים קנאות לתורה ומצוות יותר מרוב החרדים. יש גם בין החרדים בעיות קשות מאוד שאין כאן המקום להעלותם במלואם (נשירה מהישיבות, התפרצויות יצריות ועוד ועוד). יתירה מזאת אסור להלכה שיהיה פער כזה שהרי כך פסק הרמב"ם שכל מי שמאמין ב13 עיקרי האמונה מצוה לאהבו. המחלוקת על שיתוף הפעולה עם השלטונות אינו מיוחד כלפי הציונות הדתית. הוא קיים גם בין החרדים לבין עצמם. המציאות הינה שהקמת המדינה, יצרה בפועל שני נכסים חיוניים ביותר. א. מקום אליו יכול כל יהודי בעולם להימלט אם יהיה מאוים ומאידך גוף מוכר במשפט הבינלאומי שיכול לריב את ריבם של יהודים נרדפים. ב. צמח עולם תורה שלא היה כמותו שנות אלפיים. נכון שיש גם חילול השם כשיהודים הפקיעו התורה מחוקתם, נכון הוא שיש חילול השם כשיהודים לא רוצים להקים את המקדש. וכיו"ב פצעים כואבים. אולם כל זה עתיד להיות מתוקן משעה שהכתות השונות תפסקנה לחשוב בצורה פלגנית ותתאחדנה. אין אפשרות למצוא דרך לאיחוד בלי מוסד משפטי אחד המקובל על כולם. מוסד כזה הוא סנהדרין. הקמתה תלויה בלחץ הציבור על רבניו. יש להבין הרבנים אינם מלאכים, הם בני אדם עם הרצון להבטיח פרנסתם וכבודם ואם הציבור לא ישדר להם שהוא מעונין באיחוד ולא בפלגנות הם לא יזוזו. דוגמה לכך היא פרשת ש"ס. הגאון הרב עובדיה לא פרש חסותו על ש"ס ועל הרעיון הזה לפני שעזב את הרבנות הראשית ולפני שנוכח שש"ס היא גוף פוליטי עם עתיד מבטיח. מפלגת חרות המריאה לשלטון כשפלגיה התאחדו. הם הכפילו בכך את כוחם. אם שומרי התורה ישכילו להתאחד הם ימנו את ראש הממשלה מתוכם. יש היום בכנסת 40 יהודים המצהירים בהופעתם אמונה בקב"ה ובתורה. מה יקרה כשכל אלו יתאחדו?! כל רב ומו"ץ הממשיך לתמוך בפלגנות בסופו של דבר מעכב את גאולת ישראל. יש לקרוא לכל רב בישראל להצטרף לסנהדרין ולמערכת משפט זו המבוססת על עצמאות מהמדינה החילונית ועל פתיחות לכל החוגים.
36
מדוע מיחסים חשיבות לעמדת מנהיגי הפרזיטים החרדים? הם הבל
שי | 17-04-2013 11:38
37
תגובה לשאלות של 26
יהודי אנטי ציוני | 17-04-2013 12:05
1.
38
תגובה ל 26 - כל שעשו לצורך עצמן עשו
| 17-04-2013 12:05
1.
39
ל 26 - כל שעשו לצורך עצמן עשו
ל"ג בעומר בפתח | 17-04-2013 12:09
"כל שעשו לצורך עצמן עשו" – מוכר לך מאיפשהו? בעיניך מן הסתם גם הכבוש הרומאי הוא סוג של גאולה שיש לומר עליה הלל אני משלם מסים ומדינה שמתהדרת בהיותה דמוקרטית עליה להחזיר את המסים הללו בדרך אחרת לתושביה. כל המעלות שהזכרת קיימות בכל מדינה בעולם המערבי, לו הבריטים היו נשארים פה הם לא היו מפתחים את המדינה באותו האופן? איזה ערך מוסף יש לעובדה כי בעורקיו של ראש הממשלה זורם דם יהודי? מה המדינה הזאת הוסיפה ליהדות לבד מהפיכתה למרכז התורה הגדול בעולם וזה למרות קיומה ולא בזכותה?
40
ציונות.
מגלן. | 17-04-2013 15:22
וידיאו: ציונות וחרדים. וידיאו עם הרצאה של הרב יוסף בן פורת החושף את האמת ההיסטורית על התנועה הציונות והחרדים לדבר ה´. כנסו לאתר צופר.
41
32 ,תפסיקו עם הבלוף גדולי ישראל לרבנים סקטוריאליים נמאס
בני | 17-04-2013 16:33
42
22 אתה מה זה עלוב נפש ושרוט חסר נשמה יהודית תעשה תיקון
ישעיהו | 17-04-2013 16:43
43
26- את הדבר החשוב ביותר שבילעדיו שום דבר לא היה מתקיים
כן בטח | 17-04-2013 19:39
שחכת. בלי "תורתם" ו"קדושתם" ו"זכותם" של הציונים החילונים והדתיים. היא זאת "שמקיימת את העולם". והחרדים, סתם "פשוטקים בטלנים" "לומדים את הגמרא שלהם ומעבירים כך את היום" לא כמונו החרוצים.
44
ל9
| 18-04-2013 11:28
כי הוא רמז על עצמו משיח במאמר הראשון ומי שלא כדעת דרך גאלתם בפרט אתחלתא הם לא מקבלים והרבה מהמושפעים גם מבטלים בנתיים חבד נשארה בלי אדמור והוא לא משיח כמו שאמרו כיון שיותר מרמז,ולכן יש שם כאלה כדי להשרד אמרו שלא מת וגם שוטפים ל"בעלי" תשובה" בהודו ושאר העולם ולעם את המוח בזה.ויש בזה עוד סכנות עצומות בנתיים לא הרב קוק טעה אלא משהו אחר.גם זה לא גאולה אלא אתחלתא והיו גם כאלה שלקו על חבד. את שיחות תשנב משהו זוכר ומה עם הנבואה ונביא? החבדניקים מדחיקים ולא מתיחסים,והמשחתיסטים היותר קיצונים מדגישים זאת ולכן יש מאבק בינהם
45
מהי השקפה חרדית? טוב לדעת...
שלומי | 07-06-2013 9:20
אם ברצונכם לדעת מהי השקפה חרדית בצורה עומקית ומקיפה, קיים פורום מחקרי מדעי-היסטורי שדן בכל הנושא הזה ועוד. שמו של הפורום "גאולה בהיסח דעת" בהייד פארק. תרשמו בגוגל את המילים "גאולה בהיסח דעת" ותגיעו לשם. ישנם הרבה נושאים מרתקים ומעניינים בכל הנושא הגדול הזה. חובה לבקר שם!!!