הסגניות בקרב על כניסה לפיינל פור - ליגת הישיבות התיכוניות

בית א' סוגר את המחזור השביעי והאחרון, וקרית הרצוג יוצאת המנצחת הגדולה עם כניסתה לפיינל פור ברגע האחרון, שם מחכה לה כבר הרחובותית האימתנית. נצחונות באים אחרי קרב, אבל גם המזל משחק תפקיד לא קטן. תקציר המחזור

12.02.17 19:01  ט"ז בשבט תשעז
כרטיס אחרון לחצי הגמר - ליגת הישיבות התיכוניות
  שמחת המנצחים בקרב האחרון על הכניסה לפיינל פור. ישיבת קרית הרצוג

מי היה מאמין, בית א' לקראת סיום עונה, לאחר שרוב הקבוצות (פרט לגב"ש וכפר סבא) שיחקו במחזור השביעי והאחרון, וכיאה לסוף עונה קיבלנו את ה-קרב בין הסגניות על כרטיס הכניסה לחצי גמר פיינל פור הליגה.

החבר'ה מאפיק, אראלי פלאח וטל כהן, יצרו ליגת כדורסל לתפארת והבחורים הראו מלחמות יוצאות דופן על המגרש, יחד עם רוח ספורטיבית וערכית שהקפיצה את הספורט הדתי בכמה מדרגות למעלה.

מעבר לגביע המיוחל, המרכז האקדמי לב נתן את חסותו לליגה והקבוצות גם מתחרות ביניהם על מלגות למוסד הלימודים היוקרתי.

אז נכון, בכל ליגה לא כל הקבוצות יכולות לעלות לחצי גמר. לאורך הדרך כל הנבחרות הראו מלחמה על המגרש שלא תמיד הסתיימה בניצחון. ככה זה לפעמים. הקבוצות משפרות עמדות לקראת עונה הבאה.

טעימה מקרב הסגניות הלוהט. קרנ"ש-קרית הרצוג

ישיבת ימ"ה, אלקנה – ישיבת צביה פ"ת 49-66

אם יש משהו שחוזר לאורך כל הליגה, זה החשיבות של ההגנה במשחקי ליגת הישיבות התיכוניות. אבל כאשר הספסל לא עמוק, ואין מחליפים, קשה להציג רמת הגנה גבוהה. זה בעצם מה שהיה במשחק שלנו.

הבחורים מצביה הגיע למשחק חוץ עם כל האנרגיות שלהם, האמת? כמו תמיד. הבחורים מפתח תקוה מביאים את הנשמה על המגרש, ולקראת שנה הבאה אנחנו בטוח נראה שינויים שיציבו אותם במקום הרבה יותר גבוה מטבלה.

אבל הפעם האנרגיה לא הספיקה, והקבוצה מפתח תקווה הגיעה למשחק עם הרכב מצומצם ביותר – סגל של חמישה שחקנים בלבד. עם כמות אוויר מוגבלת זה כמעט בלתי אפשר לנצח. ואכן, הבחורים מאלקנה עולים ליתרון מהיר ושמרו על הפרש של 9 נק' לאורך כל המשחק.

לקראת הסוף, הרצון והלחימה התעייפו, ואלקנה הגדילה את הפער ל-17 נק' ותוצאת הסיום הראתה: 66-49.

הבחורים מפתח תקווה לא הצליחו לסיים העונה עם ניצחון. בעוד המשחק ההתקפי שלהם לא היה רחוק משאר הקבוצות, בהגנה הם מקום אחרון (459) וכמה חשובה ההגנה בליגה שלנו! אבל הלחימה, הפייטריות האמתית, ראויה לכל שבח! טיפה שינויים ועונה הבאה הדברים יראו אחרת.

עם תום המחזור השביעי, הבחורים מאלקנה מתייצבים במקום השישי, כאשר רק ניצחון סנסציוני של כפ"ס על מובילת הטבלה גב"ש, ישנה את מעמדם.

תן לי רק טיפת מזל

בשונה ממחזורים קודמים בהם דווקא קבוצות החוץ אוהבות לנצח, הפעם (פרט לקרב הסגניות הלוהט בהמשך) הקבוצות שמרו על הבית. אז מה בעצם צריך בשביל לנצח? להיאבק עד הסוף או קצת מזל?

ישיבת אמי"ת כפר גנים – ישיבת כפר הרא"ה 31-53

שתי הנבחרות המוכשרות, שמצאו את עצמן לא פעם נוגעות בפסגת הטבלה, היו במרחק כל כך קטן אבל לבסוף לא הצליחו להשיג את הכרטיס לשלב הבא. בפעם הקודמת ייחדנו מקום לקבוצה המוכשרת כפר הרא"ה. רגע נעצור לראות מה קורה עם כפר גנים.

קבוצת הגנה מהראשונה במעלה, אחרי 7 מחזורים חטפה רק 296 נק'. שנייה בכל הליגה רק לגבעת שמואל (235) שהיא עם משחק חסר. בבית ב', למשל, ישיבת מודיעין אחרי 6 מחזורים עם יותר (297).

רק טיפת מזל, זה כל מה שהיה חסר לכפר גנים. לאחר הפסד במחזור הראשון לגבעת שמואל, היא פרצה לתודעה שלנו עם שלושה נצחונות רצופים בפערים מרשימים. לא סתם היא נחשבה לסגנית לכל דבר, אבל אז הגיע המשחק במחזור החמישי מול קריית הרצוג.

משחק הפכפך, מותח, ועם כדור אחרון שלה, יכלה כפ"ג לנצח ולהכריז על עצמה כמובילה לכרטיס לחצי גמר. אבל איבוד כדור ברגע האחרון הביא את הניצחון ליריבה. 2 נק' בלבד הפרש בסיום. מחזור לאחר מכן כפר גנים פוגשים את קרנ"ש ואחרי מאבקים לא פשוטים, כפ"ג עולה ליתרון במשחק.

עוד פעם המזל הזה, דווקא שרוצים אותו הוא מחליק מבין האצבעות. המשחק הסתיים בהפרש של נקודה אחת. אגב, בשתי הפעמים כפ"ג הפסידה כאשר היריבה עם 46 נק' בסוף. מספר מקולל?

למשחק האחרון היא מתמודדת מול כפר הרא"ה, נבחרת מוכשרת, הסגנית האלמותית של הליגה שלא מינפה את ההצלחה ומסיימת כסגנית הרביעית בקוורטט.

המשחק, שכבר לא קבע את גורל העולות לפיינל פור (על הכרטיס שיחקו קרנ"ש וקרייית הרצוג), התנהל על מי מנוחות ושתי הקבוצות שיתפו את רוב שחקני הסגל, עד תוצאת הסיום 53-31.

עם תום המחזור השביעי, הבחורים מכפר גנים מתייצבים במקום השלישי הסופר-מכובד עם אותו מספר נקודות כמו הבחורים מקרני שומרון.

הקרב על הכרטיס האחרון לחצי גמר

אי שם באמצע הליגה, הבחורים מבני ברק היו היריבים החזקים ביותר מול הבחורים מגבעת שמואל. במשחק העונה הם הפסידו. לאחר מכן באו עליות וירידות, אבל פוש אחרון לקראת הסוף הביא להם את האפשרות לחצי גמר ואולי את האפשרות לנקום בגבעת שמואל, והם לקחו אותה בשתי ידיים.

המשחק האחרון על הכרטיס לפיינל פור הפגיש את שתי הסגניות החזקות לקרב האחרון בהחלט. הכי חשוב: לא להרים ידיים אף פעם, להילחם על כל כדור עד שריקת הסיום. וככה היה ממש.

ישיבת השומרון, קרני שומרון – ישיבת קריית הרצוג בני ברק 75-67

הקבוצה האורחת החליטה לשחק אגרסיבי כבר בפתיחה, וריצה של קריית הרצוג הביאה ל6-0. הבחורים מקרנ"ש בטח לא יוותרו במשחק כזה. היתרון התחיל לעבור מקבוצה לקבוצה, ולאורך כל המחצית הראשונה הפער הקטן התנדנד לכאן ולכאן.

ואז ברבע השני, הבחורים המקומיים הראו שגם הם יכולים לפתוח פער, ופתאום הם מובילים ב6 נק'. אבל אז הופיע מיכאל בזר מקריית הרצוג שצלף שתי שלשות שהביא את המשחק לשוויון 29. עד המחצית המשחק המשיך להיות מאוזן עם 36-35 בלבד לבחורים מקרנ"ש.

עם פתיחת הרבע השלישי, שחקנה המוכשר של קריית הרצוג, מקס קוצינסקי, ביצע עבירה רביעית ומיד ירד לספסל. בלעדיו קרנ"ש החליטו שעכשיו הגיע זמנם ועם מטח שלשות לא רגיל, המקומיים עולים ל-11 נקודות יתרון.

בשלב הזה של המשחק מגיע הרגע הפסיכולוגי, האם להרים ידיים או לנסות בכל זאת ולהאמין בניצחון. מאמנה של קריית הרצוג ידע שהמקומיים עם ספסל קצר – 8 שחקנים בלבד, והוא שינה את שיטת המשחק. הבחורים מבני ברק התחילו להכניס כדורים לצבע והתוצאה לא איחרה לבוא – הבחורים מקרנ"ש ביצעו עבירות שהביאו לצמצום ההפרש.

הבחורים מבני ברק התחילו להוריד לאט לאט את היתרון הענק של קרנ"ש, ובסוף הרבע השלישי היתרון עמד על 6 נק' בלבד. ועדיין כדי לנצח צריכים גם למחוק את הפער הזה.

ברבע האחרון, קרית הרצוג המשיכו עם שינוי שיטת המשחק ועלו חדים, בעוד הבחורים מקרנ"ש בבעיית עבירות ונזהרו מעבירות מיותרות. הקבוצה מקרית הרצוג התחילה ללחוץ חזק, ואחרי 3 דק' מתחילת הרבע הם הצליחו למחוק את הפער ולעלות ליתרון, באמצעות יהונתן קרן שברגע הנכון הפגיז 2 שלשות קריטיות.

היתרון של הרצוג נמשך עד הסיום, ולבחורים מקרנ"ש לא היה מענה. תוצאת הסיום: 75-67. ראוי להזכיר את שחקנה הכל יכול של קרנ"ש, יעקב במברגר עם 25 נק', וכוכבה של קריית הרצוג מקס קוצינסקי עם 21 נקודות.

הבחורים מקרנ"ש חותמים את הליגה במקום הרביעי והמכובד. הבחורים מבני ברק שניצחו במשחק הקריטי מבחינתם, השיגו את הכרטיס לחצי הגמר והם במקום הראשון בליגה באופן זמני (גבעת שמואל במשחק חסר מול כפר סבא).

אז מה מחכה לנו בחצי הגמר? גבעת שמואל, מוליכת בית א', בלי הפסדים, תפגוש לחצי גמר מסקרן את הבחורים ממודיעין מבית ב' שמרגע שהם התעוררו משנתם כבשו את הבית בסערה. במשחק השני תפגוש קרית הרצוג את אמי"ת עמיחי האימתנית. הקבוצה הרחובותית גם היא ללא הפסדים. יהיה מעניין זה בטוח.

חברת אפיק – יוזמה של אראלי פלאח וטל כהן, לקידום הספורט במגזר הדתי. הפרויקט הראשון: ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל,יצא לדרך ואתם מוזמנים לעקוב, לחוות, ולהיות חלק מהשינוי שעתיד להתחולל בעתיד הספורט בישראל ובמגזר הדתי. 

או פשוט תפרגנו להם בפייסבוק! לחץ כאן

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
ואני חשבתי בתמימותי שזו ליגה לדפי גמרא בעל פה כצפוי מבני ישיבה.
| 13-02-2017 3:12