עליות וירידות בדירוג הטבלה לקראת הפיינל פור - ליגת הישיבות התיכוניות

המחזור השישי מגיע אלינו בסערה בדיוק כמו מזג האוויר: אמי"ת עמיחי מתייצבת כבלתי מנוצחת בבית ב', מודיעין ממשיכה להתרומם, וקרני שומרון ממשיכה בדרכים הנכונות למעלה. הבחורים מהליגה יצאו גם למסע התנדבויות והראו שהערכים לא נעצרים במגרש

29.01.17 18:18  ב' בשבט תשעז
רצים במעלה הטבלה - ליגת הישיבות התיכוניות
  נווה הרצוג - אמי"ת עמיחי רחובות, קרב צמרת בין שתי נבחרות מוכשרות

החורף חוזר לארצנו והביא עמו שבוע גשום, אבל כשבחוץ קר ורטוב- האולם רק מתחיל להתחמם מהצעדים המהירים על המגרש. ליגת הישיבות התיכוניות מחזור שישי עם השלמות מהמחזור הקודם.

ליגת הישיבות התיכוניות היא נוף שונה בין ענפי הספורט. מעבר לערכים שבאים לידי ביטוי על המגרש, הבחורים בליגה גם מביאים את העזרה וההדדיות החוצה.

הנבחרות יצאו להתנדבויות בקהילה, בארגונים ועמותות, בעמוד הפייסבוק של אפיק – לקידום הספורט במגזר הדתי, תמצאו את הרוח החיה של הבחורים בהתנדבות.

על הדרך, ארגנו להם גם תחרות ביניהם: פרגנו להם בלייק ותצביעו לנבחרת הזוכה מבחינתכם בתחרות ההתנדבויות. יש לכם עד יום שישי ב8:00 בבוקר.

כאן המילה להגיד מילה טובה לחברת "אפיק", ביוזמת אראלי פלאח וטל כהן, שיזמו את הליגה ואחרי הכנות מרובות הגשימו חלום עבור הרבה בחורי ישיבות (וגם חלום ילדות שלהם). אראלי וטל מלווים את הליגה, המשחקים ובעצם כל דבר וכל מה שצריך. כל הכבוד.

אבל רגע, מה עם המשחקים שהיו שבוע? קבלו

משחקי עונה בבית ב' – מותח עד הסוף

בית ב' מספיק להמשיך לחולל מותחנים כאשר הקבוצות עולות ויורדות במעלה הטבלה ומספקות הצגה מעולה לקהל, לאוהדים ובכלל מראות שהליגה ברמה מאד גבוהה, מותחת עד הסוף, ועם קהל שלא מספיק לעודד. בקיצור: מעל לכל דמיון.

זוכרים שרק לפני הפגרה הבחורים מאשדוד ניצבו בראש הטבלה? וזוכרים שמודיעין התעוררה רגע לפני הסוף ופתחה מבערים? האם אחת מהן תוכל לקבל את הכרטיס לפיינל פור? אז לפני שנקבל לתשובה לשאלות האלה, כמעט ושכחנו את הקבוצה שהשבוע מגיע, לה ורק לה הכתר. תכירו את המלכה החדשה שבעצם הייתה פה כל הזמן: אמי"ת עמיחי רחובות.

ישיבת נווה הרצוג, אשדוד – ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות 80-52

בקרב הרחובותיות הבלתי נגמר, הבחורים מאמי"ת עמיחי עולים לראש הטבלה. הקבוצה מישיבת הדרום לא עמדה בשטף של מודיעין שקמה משנתה, אבל הבחורים מאמי"ת עמיחי כן. יותר מכך, הקבוצה הרחובותית היא היחידה בבית ללא הפסדים, כאשר רק גבעת שמואל מבית א' משתווה אליה.

אבל הפעם נווה הרצוג רוצה לשמור על המגרש הביתי בקיבוץ בני דרום, כאשר מול הבחורים האשדודים עומד רק דבר אחד: ניצחון והם עם רגל וחצי בפיינל פור. איך עושים את זה? מראים את הכוח של הקהל הנאמן של אשדוד: עידוד מאסיבי לכל אורך המשחק ברוח ספורטיבית.

כאשר שתי קבוצות צמרת משחקות ברמה גבוהה, צפוי לנו משחק עונה בהחלט. שתי נבחרות מוכשרות עם סגל חזק, מאומנות היטב עם הגנה חזקה.

המשחק יצא לדרך למשחק שקול, והיו אלה הבחורים מאמי"ת עמיחי שעלו ראשונים על הלוח. נווה הרצוג הפעילה יפה את חי כרמי, הגבוה שלה, בהתקפה – כאשר הוא מתפקד גם כשחקן הגנה חזק עם כמה פעולות חשובות.

אבל מהרבע השני, הקבוצה האורחת, שחקניו של המאמן יניב קוך, התחילו להשתלט על המשחק ועם ריצה מטורפת הגדילו את הפער בין הקבוצות ל20 נק'!

הבחורים מרחובות המשיכו עם מתפרצות שהובילו לסלים קלים, שלבחורים מאשדוד לא היה איך לעצור אותם. בסוף הפער היה גדול מדי עד לתוצאת הסיום 80:52 לבחורים מרחובות.

אחרי חמישה מחזורים עומדת הקבוצה הרחובתית עם חמישה נצחונות, ללא הפסדים. עם נקודה מעל היריבה מודיעין שלא נתנה להפסד במחזור הקודם להוציא אותה מפוקוס. ככה זה שמתעוררים כדי לכבוש את הליגה.

 ישיבת לפיד, מודיעין – ישיבת צביה אלישיב לוד 44-64

הבחורים ממודיעין השלימו את המשחקים שלהם בליגה מאוחר, אבל התחילו לנצח משחק אחרי משחק. בקרב ההירואי שלהם מול שתי הקבוצות מרחובות, הם לא יכלו לבחורים מאמי"ת עמיחי שהנחילו להם את ההפסד הראשון שלהם.

אבל ישיבת הלפיד הראתה את הרוח הספורטיבית שלה: הם לא יתנו להפסד להכניס אותן למשבר, ועם ניצחון על הבחורים מלוד הם קופצים לסגנות הבית.

אבל על המגרש הכל היה יכול להשתנות. הקבוצה ממודיעין עלתה למגרש בלי הכוכב שלה, נדב לוי, והבחורים מלוד קיוו לנצל זאת כדי להשיג את הניצחון הראשון שלהם בליגה.

הרבע הראשון שיקף היטב את ההססנות של הבחורים ממודיעין ואת הנחישות של הבחורים מלוד כאשר התוצאה הראתה 16:15 בלבד לישיבת הלפיד. הבחורים מלוד, בהובלת מאמנם דודי בגיזדה, לחצו על הקבוצה ממודיעין, אבל דווקא זה מה שגרם להם להתעורר והקפיץ את הפער ל9 נק'.

עם היתרון לבחורים ממודיעין, המשחק השתחרר והפערים על הנייר בין הקבוצות גם באו לידי ביטוי על המגרש עד תוצאת הסיום 64-44 ללפיד.

אשר טרבלסי, מאמן מודיעין, הביא לחניכו – פרץ, לנהל לפרקים את המשחק ואין ספק שיש פה כוכב עולה. תוצאת הסיום.

כמה מילים על ישיבת לוד, שמי שעוקב אחריה יודע עד כמה הבחורים האלה קשוחים. לפעמים ההגרלות הן קשות, ואולי בבית אחר היא הייתה מתברגת גבוה יותר. עם רוח לחימה והכנה לקראת שנה הבאה, בטוח נראה אותה עולה ועולה.

 נחיתה לקרקע רכה – בית א'

אחרי תחילת עונה לא פשוטה, הבחורים מכפר סבא מנצלים את סוף העונה לשיפור עמדות לקראת שנה הבאה. עם רוח נחושה וקרבות על המגרש הם גם מצליחים.

ישיבת צביה פ"ת – תורה ומדע בכפר, כפר סבא 60-44

ככה זה שהקבוצה מתחילה להתגבש, פתאום הסלים באים יותר בקלות, ההגנה נעשית קשוחה יותר, וההתקפה – הנקודות לא יאחרו לבוא. הבחורים מכפר סבא עם ניצחון שני הליגה, ומי היה יודע מה היה קורה אם רק עכשיו היינו מתחילים את הליגה?

שריקת הפתיחה הובילה למשחק מאוזן בין שתי הנבחרות, עד שמתן ברונפמן, כוכב תורה ומדע בכפר, התחיל ללהטט על המגרש עם נקודות ואסיסטים מהטובים שנראו בליגה, ועשה כרצונו על המגרש. הבחורים מכפ"ס ניצלו את המומנטום ועלו ליתרון של 20 נק', והתוצאה על הלוח הראתה 38-18.

המחצית השנייה הייתה כולה כפר-סבאית ומאמני הקבוצות שיתפו את כל שחקני הסגל. תוצאת הסיום: 60-44, הקפיצה את הבחורים מכפר סבא למקום השישי והמכובד. הבחורים מפתח תקווה עם שישה הפסדים בשישה מחזורים, יקוו לשפר את מעמדם בטבלה במחזור הבא.

ישיבת השומרון, קרני שומרון – ישיבת אמי"ת כפר גנים 45-46

קרב סגניות לוהט בבית א', בין הכוכבת העולה התורנית בבית -קרני שומרון, לבין ישיבת אמי"ת כפר גנים שכבר כמה מחזורים מתייצבת כסגנית ראויה לגבעת שמואל.

מאבק הצמרת הפגיש בין שתי הנבחרות המוכשרות, אבל המשחק נפתח בשליטה מוחלטת של הבחורים מקרני שומרון שעלו ליתרון 8 נק' ונראה שהם בדרך למשחק קליל.

אבל הקבוצה מכפר גנים בעלת האופי הקשוח, חזרו למשחק ובגדול. חניכיו של גדי אסטרייכר החלו לצמצם את הפער עד למהפך המיוחל: יתרון 51-45 לכפר גנים.

המשחק החל להיות הפכפך וצמוד לכל אורכו, ודווקא לאחר היתרון המבטיח – הבחורים מכפר גנים לא הצליחו לשמור על הפער. הקבוצה מקרנ"ש התעלתה ברגע האחרון לניצחון בנקודה 46-45.

הניצחון החשוב את הבחורים מהשומרון למקום השני אחרי הבחורים מהגבוה, והם יחכו לקרית הרצוג כדי לדעת סופית אם הם ישחקו בפיינל פור על המגרש, או יראו את התקציר כאן ותו לא.

 חברת אפיק – יוזמה של אראלי פלאח וטל כהן, לקידום הספורט במגזר הדתי. הפרויקט הראשון: ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל,יצא לדרך ואתם מוזמנים לעקוב, לחוות, ולהיות חלק מהשינוי שעתיד להתחולל בעתיד הספורט בישראל ובמגזר הדתי.

או פשוט תפרגנו להם בפייסבוק! לחץ כאן

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע