הסגניות עולות ויורדות והקרב עוד לא גמור - ליגת הישיבות התיכוניות

אל קרב הסגניות הלוהט בבית א', קפצה הקבוצה מהשומרון עם משחק התקפי משובח והיא בדרך הנכונה למקום השני. בבית ב' נחלים משפרת עמדות, ומי אם לא - יריב זריהן - שעוצר לרגע את החלום של ישיבת הדרום מראשות הטבלה

22.01.17 17:40  כ"ד בטבת תשעז
קרב הסגניות לא נגמר - ליגת הישיבות התיכוניות
  קרב סגניות לוהט, מי תהיה הראשונה? אילוסטרציה

אמצע העונה מאחורינו, הפגרה הסתיימה כבר מזמן, בקיצור: נגמרו התירוצים…רגע לפני שנקבעה מפת הפיינל פור – הקבוצות משפרות עמדות. חלקן בדירוג הטבלה, וחלקן באמת מקוות להיכנס ברגע באחרון לקרב הצמרת.

מסתבר שגם אם חשבנו שהכל סגור, כמו תמיד – בליגת הישיבות, הכל יכול להשתנות ברגע. קרב הסגניות בבית א' ממשיך להדיר שינה מעיני המאמנים, השחקנים ו…האוהדים.

סיפורי קרני שומרון

בית א' השלים את כל משחקיו, ואחרי חמישה מחזורים קיבלנו הפתעות לא קטנות. אם חשבנו ששלוש סגניות מתחרות על הכרטיס השני לפיינל פור (אחרי שהבחורים מהגבעה כנראה כמעט בטוח יהיו שם), פתאום עלתה ממעמקי הליגה ישיבת קרנ"ש שבקרב הסגניות ניצחה את כפר הרא"ה החזקה.

הבחורים מקרנ"ש מתחרטים על ההפסד לאלקנה מהמחזור הראשון?

ישיבת כפר הרא"ה – ישיבת השומרון, קרני שומרון 71:44

משחק דרמטי וחשוב לשתי הנבחרות המוכשרות. כפר הרא"ה ידעה שכדי להישאר חזק בתמונה היא חייבת ניצחון שיצמיד אותה לקריית הרצוג, בדרך אל המקום השני והכרטיס כניסה לקרב הצמרת של הליגה – הפיינל פור.

אבל הבחורים מהשומרון נשאו גם  הם את עיניהם אל צמרת הטבלה, ופתאום דברים נראו אחרת על המגרש. הבחורים מהשומרון פתחו את המשחק עם מבערים רציניים ואחרי 4 דק' בלבד כבר פתחו פער של 8 נק' 16-4.

הקבוצה המקומית לא הסכימה להיכנע, במיוחד לא במגרשם הביתי – הקהל המקומי לא הפסיק לעודד לאורך כל המשחק, והאווירה המחשמלת חילחלה לבחורים מכפר הרא"ה, ובתחילת המחצית הפער צומק ל6 נק' בלבד: 32-26.

הנבחרת מקרני שומרון הבינה כנראה שהכל תלוי בה, ומאמן הקבוצה בנימין פילבר שלח את שחקניו ללחץ על כל המגרש שהובילו למתפרצות אימתניות שלבחורים המקומיים לא הייתה תשובה אליהם. הלחץ עשה את שלו והקבוצה האורחת רצה בקצב מסחרר 39-18 שהעניק לה את הניצחון ותוצאת הסיום: 71-44.


בסרטון: כפר הרא"ה – קרני שומרון. קרב הסגניות נפתח מחדש

האמת? נהיה קצת צפוף בבית א' כאשר הקבוצה מגבעת שמואל מובילה עם 10 נק' (וללא הפסדים בחמישה מחזורים), לאחריה קריית הרצוג עם 9 נק' ולאחר מכן טריפל של קבוצות מוכשרות שייאבקו עם קרית הרצוג על הכרטיס: כפר גנים, קרנ"ש וכפר הרא"ה.

הקבוצה מקרנ"ש הראתה שאמנם היא הפכפכה אבל יכולה לסכן כל יריבה. הנבחרת מהשומרון מראה שכאשר היא משחקת התקפי (60+ נק') היא מנצחת, וזו הפעם הראשונה בליגה שהיא עוברת את ה70 נק'. האם היא עכשיו מתחרטת על ההפסד לאלקנה במחזור הראשון? האם הייתה יכולה לגבעת שמואל (שניצחה אותה 106-45)?

מבין הסגניות היא בהחלט ההתקפית ביותר (282), וסופגת 50.8 נק' למשחק. אם נוריד את התבוסה לגבעת שמואל, ונחשיב זאת כטעות חד-פעמית, הרי שהיא גם קבוצת הגנה מוכשרת מאד – ממוצע 37 למשחק. האם נראה אותה ברגע האחרון בפיינל פור? היא כנראה יודעת שזה תלוי אך ורק בה.

בית ב' – הרחובתיות מעל כולם, אבל ירין זריהן גם

לאחר ששבוע שעבר הקבוצה ממודיעין לא עמדה במשימה הקשה מכל: לנצח שתי רחובותיות, ניצלה ישיבת הדרום את המחזור החמישי כדי לנסות לקפוץ היישר למעלה הטבלה ולהעביר את הלחץ לנווה הרצוג ומודיעין. הקבוצה הרחובותית חשבה שהיא באה לטיול קליל והופתעה במשחק  שאולי יכריע את גורלה.

ראשל"צ- בת ים. מן הארכיון. אחת הפתיעה אחת הפסידה.

ישיבת הדרום, רחובות – ישיבת בנ"ע ראשון לציון 57-56

הבחורים מרחובות קיוו להשתלט על הטבלה ולהתחזק אחרי ההפסד שבוע שעבר למודיעין החזקה. הבחורים מראשון לציון בטח לא היו מוכנים להעניק להם זאת בקלות. מי שעוקב יודע שהקבוצה מראשון משחקת חזק וצריכה להיות מדורגת יותר גבוה ממקומה הנוכחי בטבלה, ובעונות הבאות אנחנו בטוח נראה את זה.

הבחורים מראשל"צ הגיעו עם סגל מצומצם – 7 שחקנים בלבד, והראו שלפעמים זה עדיף: אל מול הספסל העמוק של הדרום הם הערימו קשיים לא פשוטים, ותוצאת הרבע הראשון הראתה יתרון 4 נק' לראשל"צ.

ברבע השני, הבחורים מהדרום החליטו להתעורר ולהראות את הכשרונות שלהם (יונתן בן נתן, למי ששכח), והראו את המשחק המהיר שלהם והמתפרצות הייחודיות והקאמבק לא איחר לבוא ואיתו הנקודות, ובתום המחצית, כבר 13 נק' יתרון לבחורים מהדרום עם התוצאה: 40-27.

המשחק ההפכפך לא הסתיים כאן. השחקנים מראשל"צ הראו שברגע שהם מתחממים – הכל יכול לקרות. הרבע השלישי לא נראה כמותו בליגה שלנו: עם סגל מצומצם ובקושי אוויר לנשימה, הבחורים מראשל"צ מצמצמים את הפער ל3 נק' בלבד!

מומנטום או הכוחות האחרונים? הכל התנקז לרבע הרביעי, שכבר נפתח עם עבירה רביעית של הגבוה של ראשון – ליבנה טרבלסי. מאמן ראשון החליט להמר ולהשאיר אותו על המגרש בכל זאת – החלטה נבונה. ישיבת הדרום לא הצליחו למצוא את הסל, על אף ההחטאות של הבחורים של ראשל"צ מהקו.

2 דק' לסיום עבירה חמישית לכוכב הדרום, יונתן בן נתן, וכוח ההתקפה של הדרום יורד משמעותית. השחקן טל בן משה מראשל"צ נשלח לקו – כאשר הם בפיגור נקודה מהדרום. אחרי ההחטאה בסל הראשון, הוא קולע את השנייה ופתאום שוויון. יוצאים למשחק חדש.

הבחורים מהדרום יוצאים להתקפה מהירה שנגמרת ב2 נק'. דקה לסיום. הרכז של ראשל"צ מוסר לטל בן משה את הכדור, ומבוצעת עליו עבירה. הבחורים מראשל"צ בערב נוראי מהקו, עם המון נק' מפוספסות. גם הפעם טל בן משה קולע את הראשונה, אך מחטיא את השנייה, וחצי דקה לסיום – נקודה יתרון לדרום והכדור אצלם להתקפה אחרונה.

ההתקפה הולכת לאיבוד, וגם הריבאונד של ראשל"צ הופך לאיבוד כדור, ו-5.2 שניות לסיום הכדור שוב אצל הבחורים המדרום שיוצאים להתקפה. הקבוצה מראשל"צ מהמרת על עבירה מהירה ששולחת את הדרום לקו – אם יקלעו את שתי הזריקות, המשחק נגמר.

ברגע האמת הקבוצה הרחובותית לא עומדת בלחץ ומחטיאה את שתי הזריקות, לא ייאמן! הרכז האימתני של ראשל"צ, ירין זריהן, מנצל את המבוכה והבלבול (זוכרים? כמה שניות בלבד לסיום!) ובמהירות שיא עובר את המגרש ובצעד וחצי קולע סל למרות ששני שחקני הדרום עליו. ואיזה סל – ניצחון, יחד עם התוצאה המפתיעה של המחזור 57-56.

יונתן בן נתן קלע 17 נק' במשחק הקשוח, אך היה חסר לקבוצתו ברגעי הסיום. לעומת הרכז הכל-יכול של ראשל"צ, ירין זריהן, עם 29 נק' במשחק משובח במיוחד וסל ניצחון.

ישיבת נחלים – ישיבת אדר"ת בת ים 42-45

משחק אמצע טבלה בבית ב' שמשדר הרבה לקראת העונה הבאה. הנבחרות עברו משחקים קשים ומאבקים בלתי רגילים, ועכשיו הגיע זמן נחלים.

המשחק נפתח כאשר השליטה היא מקומית, וכבר בהתחלה יתרון של 8 נק' לנחלים 12-4. כמו תמיד, ההפרשים יכולים להיעלם ברגע והבחורים מבת ים שיודעים להילחם חזרו למשחק ונשארו צמודים.

המחזור סיפק לנו משחקים הפכפכים, וגם הפעם היתרון עבר מצד לצד עד שברבע הרביעי עוד פעם הבחורים מנחלים עם יתרון 8 נק', המשחק גמור? כנראה שלא…שתי שלשות מטורפות של ישיבת בת ים ברגע האמת, מורידה את ההפרש ל2 נק' בלבד ופתאום נראה שהכל נפתח מחדש רגע לפני שריקת הסיום.

המשחק הקשוח הביא לעבירות רבות והמון זריקות עונשין שיכלו להכריע את המשחק, אבל הלחץ עשה את שלו ושתי הקבוצות עם החטאות מרובות – והבחורים המקומיים משאירים אצלם את הניצחון עם 42-45 לנחלים.

חברת אפיק – יוזמה של אראלי פלאח וטל כהן, לקידום הספורט במגזר הדתי. הפרויקט הראשון: ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל,יצא לדרך ואתם מוזמנים לעקוב, לחוות, ולהיות חלק מהשינוי שעתיד להתחולל בעתיד הספורט בישראל ובמגזר הדתי. 

או פשוט תפרגנו להם בפייסבוק! לחץ כאן

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
כובש מושחת!
רבקה עמינזיבי | 22-01-2017 21:22
נדב קריגר אתה טינופת ליישוב שלך! מנסיון, אני יודעת, הליגה הזאת מתנהלת בצורה הישרה ביותר והכל נעשה ממניעים ספורטיביים! כולם אנשים כשרים וראויים! מאזן פנימי זה פאסה, ובדרך להיעלם מן העולם!! הלוואי יחד עם יצורים כמוך
מ.ש.ל
שמלאנים נמאסתם | 23-01-2017 13:58