לא כדאי לעורר את השדים רגע לפני הפיינל פור. ליגת הישיבות התיכוניות - לקראת המחזור החמישי

בבית א' כבר די ברור שתהיה זו גבעת שמואל שתשיג את הכרטיס הראשון לפיינל פור ליגת הישיבות התיכוניות. אבל שלוש סגניות עדיין נאבקות על הכרטיס השני. בבית ב' התהפוכות לא רגילות. מודיעין צריכה לנצח שתי רחובותיות בשבוע אחד, ולא סתם - מוליכות הטבלה. אם תוכל להן, תלך עד הסוף. תקציר

רגע לפני הפיינל פור - ליגת הישיבות התיכוניות
  תוכל לנצח שתי רחובותיות בשבוע אחד? מודיעין - עמיחי רחובות

ליגת הישיבות בכדורסל. הסתיימה לה פגרת החנוכה, ואחרי מסע התנדבויות מיוחד (הרי ליגת הישיבות היא לא רק על המגרש…) הבחורים חזרו למשחקים.

מה לפנינו? רגע אחרון לפני העלייה לפיינל פור. זמן טוב להשלמות, הכנות, והכי חשוב: להשגת ניצחונות ונקודות יקרות לעלייה לשלב הבא, והאופציה לזכות בגביע ליגת הישיבות. גם פרסים לא חסר: המרכז האקדמי לב, נותן החסות הרשמי של הליגה, כבר הבטיח מלגות לנבחרת הזוכה.

השלמות והכנות בבית א' – מחכים לפיינל פור

בית א' עדיין נשאר עם טריפל סגניות שעולות ויורדות בדירוג: קריית הרצוג, כפר גנים וכפר הרא"ה – שלושת הקבוצות המוכשרות נאבקות על הכרטיס לפיינל פור, לאחר שהראשונה בבית – הנבחרת מגבעת שמואל – פחות או יותר כבר הבטיחה את מיקומה במחזור החמישי.

השלמות והכנות להמשך. גבעת שמואל – צביה פתח תקוה

ישיבת בנ"ע גבעת שמואל – ישיבת צביה פ"ת 25-66

הבחורים מהגבעה מגיעים אל המחזור החמישי לאחר 4 ניצחונות רצופים, והם לא נתנו כמעט שום סיכוי לקבוצה מפתח תקווה להנחיל להם את ההפסד הראשון.

הנבחרת מפתח תקווה קיוותה לשפר את ההגנה – שמתבררת כחשובה ביותר בליגת הישיבות, אך התכנית הפעם לא צלחה. הנבחרת מהגבעה כבר הסתכלה קדימה ומאמן הגבעה העלה הרכב משני למשחק.

מבחינת הנבחרת מגבעת שמואל, היה זמן טוב לתרגל את ההגנה ושאר הסגל הרחב לקראת הפיינל פור. הקבוצה מפתח תקווה שקיוותה לניצחון ראשון העונה, קיבלה משחק קשוח בדמות מובילת הליגה שנמצאת בתקופת שיא.

מה זה אומר שאתה נמצא בתקופת שיא? היא הקבוצה היחידה בכל הליגה (בית א' ובית ב') בלי הפסד. כן, במשך חמישה מחזורים היא נותרה בלתי מנוצחת (בתום השבוע, רק עמיחי רחובות מבית ב' עם ארבעה נצחונות במחזור הרביעי, יכולה להשתוות לגבעה אם תנצח במחזור הבא).

הקבוצה מהגבעה התקפית במיוחד וקולעת הכי הרבה בליגה (375) לעומת הסגניות שלה: קריית הרצוג (277), כפר גנים (256). גם ההגנה שלה וספיגת הסלים (195) נמוכה משמעותית משאר הקבוצות.

תורה ומדע בכפר, כפר סבא – ישיבת ימ"ה אלקנה 42-48

קרב תחתית לא פשוט לשתי קבוצות עם פוטנציאל גבוה מאד שלא בא לידי מימוש העונה. ראינו משחקים שלהם, ראינו את הנשמה של השחקנים, ואנחנו יודעים שבעונה הבאה דברים הולכים להשתנות.

שתי הנבחרות מעוניינות בשיפור עמדות לקראת העונה הבאה, ודווקא אז האורחת החליטה לכוון גבוה יותר ואיתן שניר מאלקנה הריץ את קבוצתו 8-0 כבר בפתיחה.

מאמנה של כפר סבא החליט לשים קץ להפסדים ולקח פסק זמן בתחילת הרבע השני, כאשר ההפרש לאלקנה כבר עומד על 11 נק'! השחקנים מכפר סבא, שהראו השתפרות ממשחק למשחק, הובילו קאמבק יוצא דופן בהובלת נתן ברונסמן עד לשוויון בתום המחצית. הכל נפתח מחדש.

עם פתיחת המחצית השנייה נראה ששתי הקבוצות עלו באופן מהוסס למגרש. שתי הנבחרות איבדו והחטיאו המון כדורים, ונראה שכל קבוצה לא רוצה לטעות. סוף הרבע השלישי מסתיים ביתרון נקודה לאלקנה 32-33.

הקבוצה האורחת ידעה שתוצאת הסיום יכולה להיות תלויה בה בלבד, אבל הספסל הקצר שלה נתן את אותותיו. 6 דקות בלבד לסיום, ליעד ברבר מבצע את העבירה החמישית ויוצא – ושאר החברים מתחילים להרגיש את העומס.

לא פשוט לשחק במצב כזה, והבחורים מאלקנה לא עומדים בכך. האוויר מתחיל להיגמר והקבוצה המקומית השתלטה על המשחק. בסיום: 48-42 לבחורים מכפר סבא, שעם יד על  הלב? זכאים לניצחון העונה ולא לסיים עם חמישה הפסדים.

הקהל תמיד שם עבור הקבוצה שלו. מהמשחק של מודיעין – עמיחי רחובות

קרב הסגניות התחיל: משלוש יוצאת אחת

אכן, לפעמים זה לא פייר להיות בבית א'. כאשר כרטיס אחד לפיינל פור בטוח הולך למוליכה גבעת שמואל, שלוש קבוצות סופר-מוכשרות שמעדו רק פעם אחת בארבעה מחזורים, ייאבקו על הכרטיס השני.

ולמה זה לא פייר? כי הפעם הקרב היה ממש ביניהן. הבחורים מבני ברק רק לפני רגע ניסו לעמוד בגבורה מול הקבוצה מגבעת שמואל, נפגשו הפעם לקרב מול הבחורים מכפר גנים. המנצחת: יכולה כבר להתכונן לפיינל פור (גם אם לא באופן סופי כמובן…) – אבל לכזה משחק לא האמנו!

ישיבת אמי"ת כפר גנים – ישיבת קרית הרצוג בני ברק 46-44

איזה משחק צמוד ודרמטי התפתח בין שתי הנבחרות המוכשרות שיודעות שכל נקודה חשובה, רגע לפני סוף הליגה.

הבחורים מכפר גנים החליטו להיכנס ראשונים למשחק והבחורים שטפו את כל המגרש, בניצוחו של יאיר פלור, ועם פתיחת המעברים הם כבר ביתרון של 12 נק'. זו בטוח לא הדרך בה הקבוצה מבני ברק דמיינה שתהיה.

הבחורים מקרית הרצוג לא הרימו ידיים, ובטח לא במשחק חשוב כמו זה. הם דבקו בתכנית ההגנתית שלהם. מתחילת המשחק, קרית הרצוג הצמידו שומר צמוד להראל דויטש מכפר גנים, שבדרך כלל שהכדורים מגיעים אליו המשחק נהיה התקפי. ההגנה החזקה של בני ברק הובילה לערב חלש של הראל בך עם 2 נק' בלבד.

עם הגנה חזקה, אמורות להגיע נקודות, והם לא איחרו לבוא. הרבע השני כבר נפתח שונה וגלעד יצחק מקרית הרצוג מצמצם את הפער ושומר את קבוצתו במשחק. תוצאת המחצית: 24-16 לכפר גנים.

המחצית השנייה המשיכה את מגמת המהפך של הבחורים מבני ברק, והפעם היה זה תורו של מקס קודודסטי מקרית הרצוג, לנגוס בפער היריבה – וחמש דקות לסיום, שוויון! המשחק מתחיל מחדש.

אמרנו שוויון? הבחורים מהרצוג לא עצרו. שתי שלשות שלהן והיתרון עובר אליהם. כנראה שזה כבר היה דיי והותר עבור כפר גנים. הקבוצה המוכשרת החליטה לעצור את ההשתלטות הבני ברקית על המשחק ו-2 דקות לסיום, אופיר גוטמן גנב את היתרון בחזרה לכפר גנים: נקודה אחת.

34 שניות לסיום וההתקפה אצל קרית הרצוג שנעצרת בעבירה. גיל הררי נשלח לקו ומחטיא את הראשונה. המשחק משתתק, החטאה נוספת שלו ויכול להיות שהמשחק מוכרע. אבל הררי קולע את השנייה. שוויון פעם נוספת 44-44.

התקפה אחרונה של כפר גנים. סל אחד והניצחון אצלם. אבל איכשהו הם מאבדים את הכדור לגבי קצביאן מקרית הרצוג שמצליח ברגע האחרון למצוא את יעקב גטרנטר שטס לעבר הסל. שחקני כפר גנים מנסים לעצור אותו, אבל על הבאזר הוא שם את הסל המכריע ומעניק לקבוצתו, לקרית הרצוג, את הניצחון החשוב.

עם סיום המחזור החמישי, קרית הרצוג עולה למקום השני עם 9 נק' ולאחריה כפר גנים עם 8 נק'. הסגנית השלישית: כפר הרא"ה עם משחק חסר ו7 נק'. קרב הסגניות לא הושלם.

השדים התעוררו: מודיעין תוכל לנצח את עמיחי רחובות?

מודיעין מול הרחובותיות –  תעמוד מול הסערה?

בית ב' – מה נגיד ומה נאמר? המשחקים החסרים של הקבוצות יכולים להכתיר ולהוריד מגדולה תוך מחזור אחד. קצת לפני הפגרה מי שזכתה בקרב הייתה הנבחרת המוכשרת מאשדוד שהתברגה למקום הראשון בבית ב' והחליטה להישאר שם.

אבל אנחנו ידענו שבלב הסערה יהיה המשחק בין מודיעין מול הקבוצות המוכשרות מרחובות. אם תצליח לנצח את שתיהן, היא כנראה תמשיך עד הסוף, אם תפסיד – יכול להיות שזה יהיה יותר מדי בשבילה. גורלה נשזר ברחובות לטוב או לרע.

הנבחרת ממודיעין פתחה את הליגה עם שני ניצחונות רצופים. כבר בפתיחה היא ניצחה עם מטווח שלשות, לא אחרת ממוליכת הטבלה – נווה הרצוג מאשדוד. הקבוצה הדרומית ניצחה מאז שלושה משחקים רצופים, ורק מודיעין יכלה לה. לאחר מכן היא מנצחת בפער של 29 נק' את הקבוצה מראשון לציון.

בעקבות משחקים חסרים לא שמענו ממנה עד השבוע. ואולי היה לנו עדיף. למה להעיר את השד שישן כל כך טוב. זה בטח היה נעים לסגניות מרחובות, ובטח היה נעים לאשדוד – מוליכת בית ב' עד חנוכה – שזכרה את ההפסד היחידי שלה. אבל מודיעין התעוררה ובאיזו דרך.

ישיבת "לפיד" מודיעין – ישיבת הדרום רחובות 48-63

הבחורים מהדרום רחובות מוכשרים לא פחות ויודעים היטב שמקומם בצמרת הליגה. הם מגיעים אל המחזור הרביעי לאחר שלושה ניצחונות רצופים בידיעה שכל נקודה חשובה. בית ב' הוא אכזרי מאין כמותו. הקוורטט של ראשות הבית מציג ארבע נבחרות חזקות אבל לא לכולן יהיה מקום בפיינל פור.

מעבר למאבק עם מודיעין, לישיבת הדרום יש גם בטח מאבק לא פשוט מול היריבה המקומית – עמיחי רחובות. שתי הקבוצות מרחובות מוכשרות ביותר, מתמודדות על ראשות הבית, ואל תתפלאו אם תראו את שתיהן בפיינל פור.

אבל כאשר מעירים את מודיעין מהתרדמת, הכל יכול לקרות. הקבוצה פתחה מבערים והנחילה לדרום את ההפסד הראשון שלה העונה. ועדיין, למרות שלושה ניצחונות רצופים, מודיעין לא קופצת לראשות הבית כי היא עדיין עם משחק חסר. ומול מי? נכון, מול הקבוצה מעמיחי במשחק העונה האמתי (ונזכור את משחק העונה הקודם גב"ש-קרית הרצוג…). מה קרה שם?

 

ישיבת אמי"ת עמיחי רחובות – ישיבת "לפיד" מודיעין 53-73

משחק העונה, כראוי לו ברגע האחרון עם תוצאות מפתיעות ובלתי רגילות. שבוע עמוס עבר על הקבוצה ממודיעין. לאחר ניצחון משכנע על ישיבת הדרום מרחובות, חיכתה לה יריבה נוספת מהעיר – עמיחי.

האם הבחורים ממודיעין צריכים לחשוש? כנראה שלא. המחצית הייתה כולה של מודיעין. האורחת הראתה שהיא יכולה לנצח שתי רחובותיות בשבוע אחד, ולא סתם, את מוליכות הטבלה! שחקני מודיעין הביאו את הקצב והטון למשחק: נדב לוי, אלעד שינדלר והדר חוברה, ותוצאת המחצית 37-31 למודיעין.

ואז משהו קרה. האם זה העומס על שחקני מודיעין? האם גאוות רחובות? המגרש הביתי רעד, והשחקנים המקומיים יצאו עם אש בעיניים למחצית השנייה. הגנה אגרסיבית החזירה את הבחורים מרחובות למשחק, ונועם טרכטמן החליט לשמור על הבית ובעזרת סלים חשובים העלה את ההפרש עוד ועוד.

ותוצאת הסיום? אכזרית למודיעין. 20 נק' הפרש. כנראה שברגע האמת לא ניתן לנצח שתי רחובותיות – ואולי, האמת, מודיעין היו מעדיפים דווקא לנצח את עמיחי.

לסיכום: בבית ב' ישנה קבוצה אחת מושלמת עד כה, אמי"ת עמיחי רחובות שניצחה במשחק מרשים את השדים ממודיעין שהתעוררו אולי מאוחר מדי…ואחריה 3 סגניות מיוחדות במינן: היריבה מבית – הדרום, מודיעין, ונווה הרצוג שרק לפני רגע נשמה אוויר פסגות ורק מחכה לחזור לשם. עוד כשבועיים היא תוכל לחזור לשם, אבל בשביל זה היא תצטרך לשמור על הבית מול יריבה מסוכנת במיוחד? מי אם לא עמיחי רחובות.

חברת אפיק – יוזמה של אראלי פלאח וטל כהן, לקידום הספורט במגזר הדתי. הפרויקט הראשון: ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל,יצא לדרך ואתם מוזמנים לעקוב, לחוות, ולהיות חלק מהשינוי שעתיד להתחולל בעתיד הספורט בישראל ובמגזר הדתי. 

או פשוט תפרגנו להם בפייסבוק! לחץ כאן

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
רחובות מלשינים
אולטראס לפיד | 15-01-2017 14:02