השר נאמן במכינת מעוז: "אתם מחזירים את התורה ללוד"

שר המשפטים יעקב נאמן היה אורחה של המכינה הקדם צבאית 'מעוז' בעיר לוד, והתרשם מהפעילות התורנית והחברתית הענפה של המכינה למען תושביה היהודיים של השכונה המעורבת רמת אשכול. בעבר לוד היתה עיר של תלמידי חכמים וכעת תלמידי המכינה מחזירים את העיר להיות מרכז של תורה".

השר נאמן במכינת מעוז: "אתם מחזירים את התורה ללוד"
  השר נאמן במכינת מעוז (יח"צ)

שר המשפטים יעקב נאמן ערך השבוע ביקור במכינה הקדם צבאית 'מעוז' בעיר לוד.

השר, שהגיע לעיר לטקס הנחת אבן הפימה לבית המשפט המחוזי שייבנה בעיר, ציין לחיוב את פעילותה של המכינה בשכונת רמת אשכול ואמר בהקשר לכך כי התלמידים מחזירים לעיר את "לפיד התורה והיהדות".

ראש המכינה הרב עוזיאל חובב שקידם את פני השר נאמן אמר כי "זו זכות להקביל את פניו של אדם שמשלב בעצמו שר משפטים שהוא גם תלמיד חכם. כל אדם שמתמנה לשררה בעם ישראל יש תכלית אלוקית במינויו וכל שכן שכך הדבר בדורות השיבה לציון בהם אנו נמצאים" סיכם הרב חובב.

השר נאמן ציין כי "בעבר לוד היתה עיר של תלמידי חכמים וכעת תלמידי המכינה מחזירים את העיר להיות מרכז של תורה".

בהמשך הביקור נטע השר עץ זית בחצר המכינה ליד שורה של עצי זית שניטעו על ידי אישי ציבור נוספים שפקדו את המכינה בעבר.

אחרי נטיעת העץ נפגש השר במשרדי המכינה עם ראש המכינה הרב עוזיאל חובב מנכ"ל המכינה אהרון אטיאס וראשי הגרעין התורני בעיר לוד, שילה אדלר מנכ"ל הגרעין ורב הגרעין הרב ישראל סמט. וכן אסף וייס ראש תנועת 'מעגלים' חבר הגרעין ותושב העיר.

בפגישה זו סקרו הנוכחים בפני השר את הפעילות החברתית הענפה של תלמידי המכינה הקדם צבאית מועז וכן של אנשי הגרעין בעיר.

במסגרת זו ביקשו הנוכחים סיוע ממשלתי לעיר לוד ולמוסדות הדתיים לאומיים בעיר. השר נאמן התרשם מאד מהפעילות הענפה ועודד את הנוכחים לפנות לקבלת עזרה במשרדי הממשלה השונים. השר אמר בהקשר לכך כי הוא מודע לפעילות הרבה של המכינה הקדם צבאית מעוז למען תושביה היהודיים של שכונת רמת אשכול וכי הוא מעריך מאד את הפעילות של הגרעין התורני בעיר כולה.

השר נאמן נוטע עץ בחצר המכינה (יח"צ)

בסוף הביקור ערך השר סיור בשכונת רמת אליישיב כשאחר כך הוא המשיך לטקס הנחת אבן הפינה לבית המשפט המחוזי בעיר.

בנוגע לבניית בית המשפט המחוזי ציין השר כי "הממשלה רואה חשיבות לאומית בשיקום העיר לוד ובניית היכל בית משפט יחד עם הכנסת משרדים של פרקליטות המדינה לעיר תכניס ללוד אוכלוסייה אקדמית של עורכי דין רבים שיעתיקו את משרדיהם לקרבתו של בית המשפט. זו דחיפה גדולה מאד לעיר" קבע השר נאמן בסוף דבריו.    

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע