אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התערבות של בנט ובן דהן הייתה מונעת את ההחלטה

רוב מכריע בקרב חובשי הכיפות הסרוגות סבור כי התערבות של יו"ר 'הבית היהודי' ושל סגן שר הביטחון הייתה מונעת את המהלך עליו החליט אייזנקוט

התערבות של בנט ובן דהן הייתה מונעת את ההחלטה
  (צילום: פלאש90)

מכון הסקרים "מסקר", המתמחה בסקרים במגזר הדתי לאומי, מפרסם סקר הכולל נתונים מעניינים בנושא העברת מדור תודעה יהודית מהרבנות הצבאית לחיל אכ"א.

תוצאות הסקר, שנערך בהנחייתו המקצועית של ד"ר עידו ליברמן, (בקרב 400 נדגמים, טעות דגימה 4.5%) ובוצע לפני החלטת הרמטכ"ל, מלמדות על אמירה גורפת של בני הציבור הדתי לאומי הרואים חשיבות רבה בטיפולו של הבית היהודי ושל השר בנט וסגן השרבן דהן, בסוגיית השארת תחום תודעה יהודית בתוך הרבנות הצבאית. הציבור רואה בבית היהודי ככתובת הברורה בקואליציה לטיפול בסוגיות הנוגעות לאופיו וזהותו של צה"ל.

הנושא עלה לאחרונה בעקבות החלטת מערכת הביטחון מהימים האחרונים להעביר את ענף תודעה יהודית בצה"ל מאחריות הרבנות הצבאית לאחריות חיל אכ"א. הדבר כאמור גרר ביקורת קשה מצד הרבנות הצבאית, עקב החשש לצמצום השפעתו של הענף בקרב החיילים, פגיעה בתקציבו והכפפתו לראש אכ"א, דבר שעל פי הרבנות הצבאית עלול לפגוע בצורה משמעותית באופי תכניו וביכולת להעביר אותם לחיילי צה"ל.

כאמור, במסגרת המשאל ציינו כ – 90% מהנשאלים כי "חשובים לי הניסיונות לחיזוק זהותו היהודית של צה"ל ותודעת החיילים על ידי פעילויות שונות".

73% מהנשאלים ציינו כי "הניסיון לצמצם את כוחו של הענף לתודעה יהודית נובע בין השאר מהרצון לרסן את השפעת הרבנים על החיילים", כאשר 75% מציינים כי "הענף לתודעה יהודית חייב להישאר תחת אחריות הרבנות הצבאית".

מעל 70% מדגישים כי התערבותו של השר בנט או של סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, תמנע את העברת תחום תודעה יהודית מחוץ לרבנות הצבאית. 75% מציינים כי אופיו וזהותו של צה"ל נקבעים במידה רבה על ידי שיחות חיזוק של לוחמים לשעבר, ומרצים נוספים אשר מעבירים תכנים ברוח המסורת והמורשת לחיילי צה"ל. ולא פחות מ-82% מהנשאלים מדגישים כי "לענף לתודעה יהודית השפעה חיובית על רוח צה"ל וזהותו".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בית של גויים
רועי | 15-01-2016 9:45
לא לבחור בהם יותר!
2
גם אני מצטרף למגיב 1
בית של גויים | 15-01-2016 11:01
נפלו על השכל
3
בנט מוכשר אך לא ראוי לנהגת הציבור הדתי.
יצחק | 15-01-2016 11:26
סדר היום שלו, כפי שמוכח פעם אחר פעם, אינו כולל בעדיפות גבוהה את נושאי דת ומדיה, מעמד הרבנות, חינוך דתי וכדומה. מבחינה זו מיקי זוהר אמין יותר.
4
מדהימה החוצפה של אנשי יחד לדרוש משהו מבנט
ישראל | 15-01-2016 11:43
האנשים שנלחמו נגד בנט וגרמו לחוסר היכולת של הבית היהודי להשפיע מעזים עוד להעלות טענות. שבו בשקט יחד עם כל החכמים שלכם ותעשו חשבון נפש.
5
לא משקף
אלי | 15-01-2016 13:42
זה המגזר הדתי-לאומי. הוא לא משקף כלל האוכלוסייה. וכלל האוכלוסייה א י נ ה נגד "תודעה יהודית". זה מה שצריך לומר: לא להיכנע להיסטריה של המיעוט השמאלני.
6
ממתי יהדות מעניינת את בנט?
אבי | 16-01-2016 18:12
מגיב 4 מה הקשר בוחרי יחד? בנט צריך לדאוג לאינטרסים של הבוחרים שלו ושל המדינה. ובמקרה הזה זה זהות יהודית. והוא כשל!
7
במה בנט מתעסק
יהודה | 18-01-2016 10:15
הוא עסוק בהשגות על רבנים ועל תתלמידי חכמים. במקום להוסיף אורה של תורה הוא מעיר הערות כגון "אפשר" וכו'. חבל שהעיניים כל כך עיוורות לראות ...