אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכתב הרבניות: "בנות ישראל אל תצאו ואל תעבדו עם ערבים"

אחרי מכתב הרבנים שאסרו על מכירה והשכרת דירות לערבים, יוצאות הרבניות במכתב בו הן מזהירות את בנות ישראל מלצאת עם ערבים: "אנו פונות אליך בבקשה בתחינה ובתפילה. אל תצאי עם גויים אל תעבדי במקומות שיש שם גויים ואל תעשי שירות לאומי ביחד עם גויים."

מכתב הרבניות: "בנות ישראל אל תצאו ואל תעבדו עם ערבים"
  לא להתבוללות (פלאש90)

כ-30 רבניות חתמו אתמול (ג') על מכתב בו הן קוראות לבנות ישראל שלא להתחבר לערבים.

המכתב, הוא יוזמה של ארגון להב"ה, הפועל למניעת התבוללות בין יהודים לגויים, ותוכנו הוא אזהרה לבנות בגיל התיכון, השירות הלאומי ושנות העשרים המוקדמות מהתחברות עם ערבים.

המכתב שפונה בעיקר אל עובדות במקומות מעורבים נפתח בהערכה למסירותן של הבנות: "אנחנו רואות אותך בסופרמרקט כשאת עומדת בקופה ומשרתת את ציבור הקונים נאמנה. אנחנו רואות אותך בשירות לאומי בבתי החולים. העבודה שלך קשה, מסירות הנפש רבה ולא תמיד יודעים להעריך את זה ולא תמיד יודעים לומר לך מילה טובה".

בהמשך עוברות הרבניות לאזהרה מפני גורמים עוינים שנראים תמימים: "באותם המקומות יש לא מעט פועלים ערבים שמכנים את עצמם בשם עברי. יוסוף הופך ליוסי, סמיר הופך לסמי ועאבד הופך לעמי."

"הם מבקשים את קירבתך, מנסים למצוא חן בעינייך ונותנים לך את כל תשומת הלב שבעולם, הם דווקא כן יודעים להתנהג באדיבות, לשחק אותה כאילו הם באמת דואגים לך, לומר מילה טובה, אלא שההתנהגות שלהם היא רק זמנית."

"ברגע שאת בידיים שלהם, בכפר שלהם, בשליטה שלהם הכול הופך להיות שונה… החיים שלך לא יחזרו להיות כפי שהיו, ואת תשומת הלב שכל כך ביקשת לעצמך יחליפו קללות, מכות והשפלות".

"את יכולה לשאול עשרות בנות שהיו שם. גם הן יאמרו לך שהכל עבודה בעיניים. מהרגע שתגיעי לכפר, החיים שלך לא יחזרו להיות כפי שהיו, ואת תשומת הלב שכל כך ביקשת לעצמך יחליפו קללות, מכות והשפלות. גם אם תרצי לצאת מאותו כפר, זה יהיה הרבה יותר קשה. הם לא יתנו לך וירדפו אותך. הם לא יניחו לך לחזור".

"הסבתות שלך לא חלמו ולא פיללו שמישהי מצאצאיהן תעשה מעשה שיוציא את הדורות הבאים במשפחתה מהעם היהודי. למענך, למען הדורות הבאים, וכדי שלא תעברי את הסבל הנוראי, אנו פונות אלייך בבקשה, בתחינה, בתפילה. אל תצאי עם גויים, אל תעבדי במקומות שיש שם גויים ואל תעשי שירות לאומי ביחד עם גויים".

על המכתב חתומות מחשבות נשות הרבנים בארץ וביניהן נשותיהן של הרב דב ליאור, הרב יעקב יוסף, הרב זלמן מלמד, הרב אליקים לבנון ועוד.

הצלת נפשות או גזענות?

תנועת נאמני תורה ועבודה הודיעה בתגובה כי היא מסתייגת מדרך הפרסום של המכתב:

"כתנועה דתית ציונית, מאמינה תנועת נאמני תורה ועבודה, בחשיבות השמירה על זהות יהודית ובחינוך הנוער לכך. שמירה על הלאום היהודי היא עניין דתי לגיטימי ונכון ולא ניתן לראות בו בשום אופן סוג של גזענות." אומר דובר התנועה, בני דורון

"עם זאת, מכתבים פומביים בסגנון זה, פוגעים במקומה של היהדות בחברה הישראלית ומזיקים לחזון הציוני של מדינת ישראל. שלמות העם ומרקם היחסים בין כל חלקי יושבי הארץ הוא תנאי לקיומנו ושלומנו. המכתב כפי שפורסם אינו תורם לחיזוקה של היהדות כפי שרצו כותביו, אלא רק יוצר נזק, תדמיתי ואמיתי."

מאידך, ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי, מהאיחוד הלאומי מזכיר כי זהו תפקידן של הרבניות:

"מכתב הרבניות, הוא ברוח דבריה של גולדה מאיר ז"ל שאמרה 'כל מי שנישא בנישואי תערובת, מצטרף לששת המיליונים'. תפקידן של הרבניות מאז ומעולם הוא לשמור על קדושת בנות ישראל, ויש לברך אותן על שהן ממלאות את תפקידן."

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ, חש כי המכתב מראה על הלכי הרוח של הציבור : "צף ועולה על פני השטח הרצון הפשוט של עם ישראל לשמור על עצמיותו בארצו. העם חש שהכל הפקר בידי הערבים מול אוזלת יד של זרועות החוק והאכיפה בשל חששם מחלקים מרכזיים בתקשורת, מבית המשפט העליון ומהפרקליטות ,אשר מייצגים אחוז אחד מהעם, רדיקליסטי ופוסט ציוני, בתמיכתם הטוטלית בערבים פורעי החוק. לעם נמאס להיות פראייר. הרצון הטבעי לחיות כעם בריא וחופשי בארצו יגבר על כל מכשול".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
מזדהה עם נאמני תו"ע. צריכים גם להיות חכמים.
דן | 29-12-2010 9:23
2
נאמני תורה ההתבלוללות ועבודה בעיניים
שאול | 29-12-2010 11:06
כן, די צפוי שכל מיני יפי נפש בחלק השמאלי של המפה הדתית-לאומית יביעו הסתייגויות ויצעקו געוואלד.
3
במיוחד נשים צריכות להיות חכמות
| 29-12-2010 11:18
במיוחד נשות הרבנים צריכות לפעול מבפנים ולא כדרך הגברים. מה הן חושבות שזה יתן? מי הן חושבות שיראו את זה? הבנות שצריכות להזהר, או הבנות שכבר נזהרות?
4
ל-2. אני ימני וחבר בנאמני תו"ע. למה אתה מכפיש?
אחד מהשומרון | 29-12-2010 13:02
מה לעשות שמכתב הרבניות לא תורם לכלום. נאמני צודקים. מהכרותי איתם רובם ימנים. כך נוח לך לדחותם
5
נו מה אתן מחדשות?
טל | 29-12-2010 15:14
אמרו את זה קודם בגרמניה, ובטח שיפי נפש בחלק השמאלי של המפה בכלל - יביעו את שאת נפשם והסתייגותם ויצעקו גוועלד. כי העולם כבר לא שותק.
6
תוכן המכתב וניסוחו
עודד מ | 29-12-2010 16:12
גורמים להטלת ספק בהתאמתו של העם היהודי לקיום מדינה ריבונית. כל כולו רפלקסים של מיעוט נרדף בגלות.
7
תאמינו לי אין לכם מה לעשות חוץ מלהפגין
כלס כבר | 29-12-2010 17:03
תראו את מצב המדינה הולך ומתקלקל !תפגינו על עליית המחירים והמצב הכלכלי במדינה הכוונה למשהו מועיל ושווא להפגין בשבילו!
8
המצב של נערות ישראל הוא באמת בסכנה,אבל כמו שאני יודעת
| 29-12-2010 19:03
יש המון בנות לצערי בד"כ מעיירות שכוחות אל או ממושבים עעירות פיתוח שהן נקנות בחיזורים טובים פינוקים מתנות,ונכון שיש רבים שמשנים את שמם אבל בשלב כל שהוא הבחורות אכן יודעות ועדיין ממשיכות כי לרוב הן מאוהבות עד הגג,אבל מאותו רגע שהן נישאות לאותם הבחורים מתחיל מחול שדים של רדיפה והשפלה.ואני מכירה בנות מבית טוב כביכול שמולניות ביותר כאן בחיפה שהן מתוך אדיולוגיה מתחברות עם ערבים,אני חלילה לא שוללת כלום,כי כפי שכולם יודעים באהב אין גבול אבל,רק נדמה לבנות הללו שזו אהבה שלהן ואחר כך מתחיל העינוי,ובקשת הסיוע להצלתן להכפרים או משטחי הרשות הפלשתינאיתףכעת הרבניות או הרבנים לא מכריחים אף אחד בכוח לעשות מה שהם אומרים,זה תפקידם להזהיר לפני שיעבור הרגע שהן עדיין יכולות להציל את עצמנן מהמילכוד של כביכול אהבה,יש בנות שהן פשוט מוקסמות מהכסף שהבחור מוציא עליהן ,ובאמת יש להם מטרה בכיבוש בנות ישראל,כעת אי אפשר לומר שכולם כולם זה לא מאהבה באמת של הבחורה היהודיה? אני מאמינה שבודדים ביותר אולי באמת באמת יש אהבה,לדעתי לא צריך להפחיד את הבנות יש להסביר להן מה לקראת מה הן הולכות והכי חשוב להביא בנות שעברו זאת כעדות חיה למצוקתן ומה שעבר עליהן,בחורה יכולה לעבוד,וללמוד על כל מיני אנשים זה לא אומר שהן מייד נופלות ברשת,הכל תלוי בחינוך הבנות,ובאופיין של הבנות,גם לצבא אין זה אומר שהבחורות מייד תתקלקנה בצבא שום תלוי בחינוכן ובאופיין של הבנות,החוכמה כן להיות מעורה בחברה,ולשמור על פרופרציות בחיים,אסור חלילה להכפיש אף אחד.הרבנים והרבניות צודקים וצודקות מאוד ואני בעיקרון אדם חילוני,אני לא אוהבת שכופים על מישהוא.כמו הסופרים המרצים,הדוקטורים והפרופסורים למינהם לא יכולם לכפות על כולם לגור בשכנות עם ערבים,או לקבל זרים בכמובן מאליו,יש סדר לענינים,ואנו רוצים לשמור על מדינה יהודית,גם המוסלמים שומרים בכל כוחם על בנותיהם ולא רוצים עירבוב כל שהוא וכן אחרים,דרוזים,נוצרים ובדואים ובכלל מה הצעקה אם לשמולנים לא חשוב שבנותהם ובנהם לא ימשיכו להיות יהודים אין בעיה שייעשו זו מה מפריע להם שאחרים לא רוצים,השמולנים הם הם אלה שגזעניים ושינאתם ליהדותם חזקה ביותר לא יעזור כלום וחבל על הדיבורים כי אני קוראת מה כותבים בכל האתרים ואני רק רואה שינאה יוקדת ממידם כלפי חרדים,דתיים,יימניים,מתנחלים-מתישבים ביש"ע.או לשינאה שלהם מאוד כואב ועצוב שלא למדו כלום ממה שקרה לעם שלנו באירופה הנאורה כביכול.אז בבקשה שבונותיכם תתחתינה עם ערבים,נוצרים,אפריקאים אין לי שום בעיה אבל אל תכריחו אחרים לעשות כמוכם.אתם הם שלא סובלניים כלפי אחרים,חופש האדם לומר מה שהוא רוצה ,ולעשות מה שהוא רוצה גם הרבנים ונשות הרבנים לא מכריחים אף יהודי לעשות מה שהם אומרים,הם אומרים זה תפקידם,גם באוניברסטאות המרצים והמרצות השמולניות מנסות בכוח להכתיב את הדעות שלהם האנטי זה לא אומר שכל הסטודנטים מקשיבים להם ועושים כדברם,חיללה יש סטודנטים שיודעים כמו בחיפה שזו אוניברסיטת ביר זית.
9
כתבתי לכם קודם רק שכחתי למלא פרטים אישיים,ודו
ענב שולה | 29-12-2010 19:36
10
הרבניות צודקות זכותן להדריך ולהסביר לנערות מה עומד להיו
שולה ענב | 29-12-2010 20:56
ת לאחר שהן תלכנה עם ערבי, נוצרי או כל זר אחר,אני כתבתי לכם קודם רק שכחתי לכתוב את שמי ואת כתובתי באמייל,אז,אני כותבת שוב,לצערי האמת שבנות רבות סובלות ולאחר מכן הן בוכות ורוצות לחזור לעיר שלהן ולא יכולות,יש להפריד באמת נערות שנפלו במילכוד של מתחזים,לבין נערות רבות בעיירות הפיתוח ואף מערים גדולות שהבחורים קונים אותן ביחס טוב,גילוי אהבה וכן קניית מתנות רבות,הצפה בכסף ורק אחר כך שהן נכדות ומתחתנות ואז מגיעות ההשפלות,ההכפשות וכל היתר ואז גם יש ילדים שסובלים וזה חבל,יש בנות שממש אוהבות ומאמינות בזה ויודעות מלכתחילה שזה אדם גוי אחר או לא יהודי והן יודעות טוב מאוד מה הן עושות כי הן ממש מאוהבות,שניתבנות יכולות ללכת לצבא,ולעבוד עם זריםלמינהם אין זה אומר שכולן תלכנה עם זרים,העניין מורכב ותלוי בחינוך של הנערות,מהיכן הגיעו. ועוד דברים שקובעים מה קורה?הבנות יכולות לעבוד ולהיות בחברת אנשים שהם לא יהודים זה לא אומר שהן תפולנה במלכודות? שנית יש הרבה בנות גם מבית טוב כביכול שהולכות דווקא עים ערבים מתוך הזדהות,הן ממשפחות מאוד שמולניות ומתוך דווקא או הזדהות הן עושות זאת אבל גם הן מאוד סובלות לאחר המעשה שעשו בודדות ביותר ממש מאוהבות וזה אמיתי ואין מה לעשות בעניין,כמו שמרצים,סופרים,ואנשי רוח כביכול של השמואל מטיפים לדרכם באוניבסיטואות כך לרבנים מותר ללמוד ולהטיף הרי לא מכריחים אף אחד את אף אחד לבצע משוהא שהוא לא רוצה,כמו המרצים באוניברסיטת ביר זית בחיפה,האם כל הסטודנטים מסכימים עם דברי הבלע של המרצים בנושא הפוליטי?לא! כל אחד עושה מה שהוא רוצה זו מדינה חופשית בנתיים מעולם לא הכריחו את אף אחד לא דתי,לא חרדי,ולא ימני,ולא שמולני,ולא הרבנים של השמואל גם לא כולם מקשיבים להם בעיני רבים הם לא הרבנים שלהם גם לא שלי אני חילונית,ואני יודעת מה שאני אומרות נולדתי כאן ומעולם לא ראיתי שמישהוא הכריח מישהוא לעושת משהוא שהוא לא רוצה מבחינה פולטית,דתית,או חינוכית כל המרצים באוניברסיטאות השמולנית התלמידים מקשיבים אבל חושבים בדיוק אחרת מהם.זכותם.בנות חישבו על הילדים שיהיו ובטח ייסבלו וחבל .בעבור המוסלמים הילדים הם מוסלמים אם אתן רוצות,בעבור הילידים הנוצרים אומרים שהם נוצרים רק בעבור היהודים אם האמא יהודיה אמיתי אז הילד יהודי אמיתי,אבל למה לגרום לסבל לילדים תאמינו לי שלא כדאי ואפילו בשביל אהבה גדולה שיכולה להיות לכן עם הזרים,עד ילדים ונישואין כי חשוב החיבור בין המשפחות.והאם אתן תשמחנה לשמוע כאשר יורים או יש טרור שמשפחת הגבר טוענים שאיזה כייף שרוצחים יהודים,תאמינו לי בנות שגם המוסלמים והנוצרים והדרוזים כל כך שומרים על בנותיהם שלא חלילה תתקרבנה לאיזה גבר בחור שאינו מהעדה שלהם,אם השמולנים כל כך רוצים שבנותהין תתחתנה עם זרים,,מוסלמים או נוצרים או אפריקאים אין לי בעיה בכלל חופש האדם וחופש הביטוי וחופש האהבה רק אחר כך אל תבכו.בסדר!
11
אהבת ישראל -נטו
חגית | 29-12-2010 23:14
יותר מדי בנות טובות נפלו בפח הזה -מי שאוהב אותן-שומר עליהן ומזהיר אותן .אין כאן כלום מן הגזענות וכ'ד 0זוהי אזהרה מלב אוהב של מי שמכיר את הנושא הכאוב הזה היטב ועושה ימים כלילות -כדי להוציא את הבנות מהכפרים ולשקם אותן אחרי טראומות מיניות ואישיות קשות הכל בא מאהבה לגמרי
12
תראו אני מאמינה שצריך להיזהר.
שני | 04-01-2011 12:33
אבל לא כל גוי שעובד איתך ירצה להפיל אותך בפח. מצטערת,זאת סוג של תמימות ובועה.כן, לפעמים מתאהבים וזה קיים! אבל להגיד שכל מקום שמסתובבים בו ערבים או נוצרים הוא דרך ישירה ובטוחה לגור בכפר הסמוך? ומה עם מקומות בשהן עבדות ערביות ונוצריות גם משם אני צריכה להתרחק? כי אולי יש להם אח ואני אזנק לתוך ידיו החסונות והמסוכנות? די,צאו מזה.אין שום דבר רע בדו-קיום.אין שום דבר רע בלהכיר את הצד האחר גם קשר סתם חברי. נכון צריך לפקוח עין,אבל צריך לעשות את זה כמעט כל הזמן.כאילו חסר גברים יהודים מתעללים אבל רדו מעץ הפאניקה!