מגל מסתבך: המשטרה תפתח בבדיקה

משטרת ישראל צפויה לפתוח בבדיקה בעקבות הפרסומים כנגד חבר הכנסת ינון מגל. חברי הבית היהודי ממשיכים לשמור על שתיקה ותגובת יו"ר המפלגה, נפתלי בנט, תימסר לאחר שיחה עם מגל

מגל מסתבך: המשטרה תפתח בבדיקה
  (צילום: משה שי/Flash90)

פרשת ינון מגל.

משטרת ישראל צפויה לפתוח בבדיקה ראשונית בפרשת ינון מגל בעקבות החשדות לפיהם מגל ביצע, לכאורה, הטרדות מיניות בשתי עובדותיו לשעבר, כך פורסם הערב (שלישי) באתר ynet.

על פי הדיווח, הבדיקה שצפויה להיפתח תעסוק אך ורק בתקופה שקדמה למינויו של מגל לח"כ במפלגת 'הבית היהודי' לאחר ששוריין על ידי יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט. הבדיקה תתרכז בתקופה שמגל שימש כערוך האתר 'וואלה'. עוד עולה מהדיווח, כי אם יתברר שישנן נשים נוספות שמעוניינות להתלונן יאשר היועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין יהודה וינשטיין, למשטרה לפתוח בבדיקה או חקירה רשמית.

אמנם, לפי שעה וינשטיין טרם נדרש לעדויות שנחשפו לגבי מגל ועד כה לא הוגשו תלונות במשטרה עובדות השמות בסימן שאלה את פתיחתה של חקירה פלילית.

ראוי לציין, כי המשטרה רשאית לפתוח בחקירה עצמאית רק על סמך העדויות שהתפרסמו בפייסבוק ובכלי התקשורת, אולם כשמדובר באיש ציבור, הנוהג אומר שצריך לשם כך את אישורו של היועמ"ש.

עם זאת, ההערכה היא כי גם אם לא יוגשו תלונות במשטרה, אין ספק שוינשטיין יורה על פתיחת בדיקה, שכן אם לא – עשוי להיות מוגש בג"ץ נגדו בעניין.

בתוך כך, שרת המשפטים, חברת הכנסת איילת שקד (הבית היהודי), התייחסה הערב (שלישי) לסערה סביב פרשת ינון מגל שהתפוצצה הבוקר לאחר ששתי עובדות לשעבר של מגל באתר וואלה, טענו כי הוא הטריד אותן מינית.

שקד, שכיהנה בקדנציה הקודמת כיו"ר סיעת 'הבית היהודי', תפקיד בו מחזיק כיום מגל עצמו, סירבה להתייחס לעצם הטענות כלפי מגל והבהירה כי כעת, טרם הובהרו הדברים, אין בכוונתה להתייחס לכך.

בשיחה ל'סרוגים' אמרה שקד כי "כיוון שמדובר בדיני נפשות של ממש, לא אגיב טרם יתבררו העובדות".

תגובתו של יו"ר 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, צפויה להימסר לאחר שיחה שיערוך עם מגל הלילה בארבע עיניים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אפילו לשתוק ולא לרוץ ולהודות בעובדות לא היה לו שכל
איך הפך לחבר כנסת? | 24-11-2015 20:03