הרב שמואל אליהו מתנער ממוסד הכשרות 'אורות אליהו'

הרב שמואל אליהו שיגר היום מכתב ובו הבהרה כי הוא מתנער מכל קשר למוסד הכשרות 'בד"צ אורות אליהו', הנושא את שם אביו ומבהיר כי השימוש בשמו אינו על דעתו. "הטעיית הציבור באשר לרמת הכשרות"

הרב אליהו מתנער ממוסד הכשרות 'אורות אליהו'
  (אורי לנץ/פלאש90)

רבה של העיר צפת ובנו של הראשון לציון, הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הרב שמואל אליהו, שיגר מכתב לראש אגף הכשרות הארצי, הרב יעקב סבג ולרבנים הראשיים לישראל, ובו הבהרה כי הוא מתנער מכל אחריות על מוסד הכשרות 'בד"צ אורות אליהו'.

במכתב, ציין הרב אליהו כי לאחרונה האו נשאל המון בנוגע לבד"צ אורות אליהו, ועל כן החליט להוציא מכתב הבהרה.

לדבריו: "נשאלנו רבות לאחרונה בעניין הבד"צ שבנדון, ועל כן ראינו לנכון להבהיר לציבור הרחב כי אין לנו כל אחריות לגבי תוצרת בד"צ זה העושה שימוש בשמו של מו"ר אבינו מר"ן הראשון לציון – הרה"ג מרדכי אליהו זצוק"ל".

במכתב מדגיש הרב אליהו כי "הודענו לנוגעים בדבר כי כל המשך שימוש בשם מו"ר אבינו זצוק"ל החל מר"ח אב תשע"ה, הן באופן ישיר והן באופן מרומז, הינו בניגוד גמור לדעתנו ועשוי להוות אף הטעיית הציבור באשר לרמת הכשרות הואיל וכבר ידועה הייתה מידת החמרת אבינו בהלכות הכשרות כלפי עצמו וכלפי שולחיו, וגוף זה כאמור אינו מטעמינו".

בענין בדץ אורות אליהו לכידה

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
תפרסמו גם את המאמר הנוסף של הרב
אחד שדואג | 16-07-2015 21:22
היום פורסם באתר ערוץ 7 מאמר של הרב שמואל אליהו "זהירות , שפיכות דמים". כדאי שתפרסמו את דבריו של הרב בפרט לאתר כמו שלכם העוסק רבות בפרשה
2
יקבל שכר על הפרישה עכשיו אבל לא על זה
| 16-07-2015 22:39
שבכלל הקימו את הבד"ץ הזה ועוד בשותפות עם השפל הזה
3
שלום לתמימות....
נירית נגר | 16-07-2015 22:51