דוכני תפילין? לא בשכונת רמת אביב הירוקה - סרוגים

דוכני תפילין? לא בשכונת רמת אביב הירוקה

אנשי ועד הפעולה ניסו למנוע את הצבתו של דוכן להנחת תפילין שהקימו חסידי חב"ד ברמת אביב. ועד הפעולה: "ראינו אותם משדלים את ילדינו הקטינים להניח תפילין ומטיפים להם מסרים מיסיונריים פונדמנטליסטים"

דוכני תפילין? לא בשכונת רמת אביב הירוקה
  יש מקומות שלא מקפדים (פלאש 90)

כנראה שלא יהיה לזה סוף. שוב התכתשויות על דוכני תפילין ברמת אביב. ביום שישי האחרון, הציבו חלק מחסידי חב"ד דוכן תפילין ליד בית הספר אליאנס בשכונה.

הורים לילדים השותפים בעמותת רמת אביב הירוקה ראו את הדוכן והחלו במבצע פרטי משלהם לסילוק הדוכן מהרחוב. "ראינו אותם משדלים את ילדינו הקטינים להניח תפילין ומטיפים להם מסרים מיסיונריים פונדמנטליסטים", מספר אחד ההורים באתר רמת אביב הירוקה.

"הם ארבו לילדינו היום גם בחורשה וגם בכניסה לביה"ס אשר בחניון המרכז המסחרי", סיפרו ההורים החרדים לגורל ילדיהם. מיד ליד דוכן התפילין נוצרה מהומה וההורים מועד הפעולה הסביר באסרטיביות לחסידים כי עליהם להסתלק מהמקום. "אך קומץ מהורי התלמידים ותושבי השכונה, אשר אכפת להם מן הנעשה בחוצות שכונתנו באור יום וללא מפריע, התייצבו בנחישות בשטח, כדי להסביר לילדים את הסכנות הטמונות בהקשבה למסרים של הכת המשיחית המתקראת חב"ד, שבבסיסה מניעים אנטי-ציוניים ואנטי-דמוקרטיים. אותם תושבים מסורים אף התעמתו מילולית עם שליחי חב"ד והסבירו להם, בדרכי נועם אסרטיביות כי אין להם כל סמכות מוסרית לפנות לקטינים בדברים ללא קבלת היתר מהוריהם."

לטענת אנשי ועד הפעולה היה אחד מאנשי חב"ד שדחף ותקף אותם מילולית. "הגדילו לעשות אנשי חב"ד במקום, ולשם תגבור הכוחות המשיחיים הם רתמו לעזרתם בריון תורן מביניהם, אשר עד מהרה התחיל להתגושש, לדחוף, לתקוף מילולית ולקלל את תושבי השכונה אשר באו להגן על ילדינו. קטע ווידיאו וצילומים מן האירוע נמצאים", כך כתבו באתר.

אנשי ועד הפעולה ביקשו מתומכיהם להתייצב ליד בתי הספר ולעצור לאלתר את פעילות החסידים. "עמותת תושבי רמת אביב פונה בקריאה לכלל התושבים לקום ולעשות מעשה. יש לעצור את תופעת הימצאותם של שליחי חב"ד ליד בי"ס אליאנס. עלינו להפגין נוכחות רבה ונחושה בכל יום שישי, ולתת להם להבין שאיננו מעוניינים שימכרו מרכולתם המפוקפקת לילדינו. זו תפיסתם של חתך רחב מאד של תושבי השכונה, לא מדובר רק בקומץ של פעילי עמותה משוגעים. רבים חושבים שהצדק בפעילותנו, עכשיו אנו מבקשים להיראות. לא די בדיבורים ובהנהונים. רק ביחד, ובעזרת רבים, נצליח להחדיר את המסר ולהדיר רגליהם של שליחי חב"ד מסביבת ילדינו התמים, כמו שהצלחנו, לעת עתה, להרחיקם ממרכז שוסטר בלילות שישי."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
מעניין, לערבים, לזרים מותר להתחבר ולבלות... ורק !
ידין | 14-03-2010 18:07
2
בושה וחרפה שזה קורה במדינת היהודים
בושה | 15-03-2010 9:30
בחו"ל זה לא היה קורה שם מכבדים יהודים
3
בח"ל היהודים מכבדים את המקום
| 21-03-2010 13:51
פה החרדים לא מכבדים את החילונים ומנסים לשנות להם את החיים. החו"ל הם לא מעיזים להתנהג כך. זכותם של הורים להגן על ילדיהם