אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

על האכזריות של בני האדם שאסרו לשחוט כבשים

"כששחטו אותנו היינו עשרות אלפים וכשהפסיקו לשחוט אותנו אנחנו רק עשרה?" שואל בפילאה הטלה את אמו הכבשה. הרב איתי אליצור מגיב למאמר על הצמחונות שפורסם אתמול

על האכזריות של בני האדם שאסרו לשחוט כבשים
  האכזריות של בני האדם שאסרו לשחוט כבשים (פלאש90)

מיומנו של טלה

תגובה למאמר שפורסם אתמול

היום שאלתי את אמי למה היא מקבלת כל בוקר מהשומרים מין תרופה כזאת שאני ושאר האחים לא מקבלים. אמי הסבירה לי שזה כדי שהיא לא תכנס להריון, השומרים חושבים שיש כבר מספיק טלאים כדי לשמור על קיומנו בעולם.

"אבל מה אכפת להם שיהיו עוד?" שאלתי את אמי.

"משום שאין מספיק מקום במכלאה לכל כך הרבה", השיבה אמי. "וגם אין להם תקציב להאכיל את כולנו".

"אז למה לא נותנים לנו לצאת מהמכלאה? לטייל בהרים?" שאלתי.

"השומרים אומרים שזה לא הומני", השיבה אמי. "הם טוענים שאנחנו לא יכולים להסתדר שם. שיטרפו אותנו. שאנחנו מין כזה שכבר לא יכול להסתדר בלי טיפול צמוד של בני אדם. שבשביל שנוכל להמשיך להתקיים ולא ניכחד, אנחנו חייבים להשאר במכלאה, תחת השגחתם. לכן הם שמים את כולנו במכלאה ולא נותנים לנו להתרבות, זה בשבילנו. ככה זה יותר הומני".

"אז שיטפלו בנו". אמרתי.

"לא תמיד זה היה כך", הודתה אמי. "זה בגלל החוק על השחיטה. לפני דורות רבים, היו בעולם מאות אלפי כבשים. הם טיילו להם להנאתם מבקר עד ערב על ההרים, ואכלו עשב טעים, באין מפריע. יתרה מזאת. בני האדם טרחו כל יום לקחת אותם אל ההרים, למקום שיש בו הרבה עשב טוב, וגם לשאוב להם מים בשדה. ככה זה היה עד שיצא החוק על השחיטה".

"ואז שחטו את כולם? ואז הם הפסיקו לשמור שלא ניכחד?" שאלתי.

"בדיוק להפך", ענתה אמי. "אז הודיעו שאסור יותר לשחוט כבשים. ומאז בני האדם לא מוציאים את הכבשים אל ההרים, ואין עוד כבשים בעולם חוץ מבמכלאה הזאת".

"לא הבנתי", אמרתי לה, "כששחטו אותנו היינו עשרות אלפים וכשהפסיקו לשחוט אותנו אנחנו רק עשרה?"

"גם אני לא בדיוק מבינה את זה", ענתה אמי. "זה קשור משהו להומניזם. בני האדם רוצים להיות עוד יותר בני אדם. מאז שהם רוצים להיות בני אדם הם כבר לא לוקחים אותנו להרים ולא נותנים לנו לגדול".

"לא יפה", עניתי לה. "להם מותר להיות בני אדם ולנו אסור להיות כבשים?"

"ככה זה בני", אמרה אמא. "פלורליזם, חופש, דמוקרטיה, חירות. אתה חייב לצעוד עם הזמן, אסור לך להשאר מאחור".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
יש בעולם 'עשרות מליוני כבשים' לא 'מאות אלפי כבשים'
ש. א | 23-02-2015 13:21
2
מישהו מבין מה הסופר הנכבד רוצה?
יעקב כהן | 23-02-2015 13:28
כי אני קורא שוב ושוב ולא מצליח להבין מה הוא רוצה ואיך זה קשור למאמר שפורסם אתמול.
3
התנועה האנטי-צמחונית מגחיכה את עצמה לדעת
חיים | 23-02-2015 15:31
הרבנים מעודדי אכילת בשר כבר מתחרים בינם לבין עצמם מי יכול לכתוב את הטור הכי תלוש מהעובדות בשטח..ובכל מהעובדות. אחר כך מתפלאים שלא לוקחים אותם ברצינות ושמאשימים אותם בקבעון מחשבתי בתחומים אחרים. מי שהופך את עצמו במו ידיו ללא רלוונטי שלא יקונן אח"כ על חוסר אמונת חכמים בדור שלנו.
4
למי שלא הבין, הרי ההסבר:
| 23-02-2015 15:44
הבהמות חיות בזכות זה שבני אדם מגדלים אותן. בטבע הן כבר לא חיות. בני האדם מגדלים אותן בשביל לאכול אותן. אם לא יאפשרו לבני אדם לאכול אותן - איש לא ירצה יותר לגדל אותן ולא יהיו בהמות בעולם.
5
שיא חדש של ציניות
אבישי | 23-02-2015 17:48
אתה מייצר מדי יום מיליוני יצורים בעלי מומים גנטיים שאתה הנדסת לתוך מערכת תעשייתית של סבל ויאוש שאתה תכננת ובנית. על הדרך אתה מוחק כל זכר לקיומם כבעלי חיים עצמאיים עם יכולת לחיות חיים נורמליים, מקיף את הלולים, המגרסות, המפטמות והמשחטות בחומות של בטון ואטימות לב שגם צרחות של תינוקות ואמהות לא חודרות אותן, וצובע את החומות מבחוץ בכבשים מטיילות בהרים. כדי שכל זה יחזיק אתה נאלץ לסלף כל רגש אנושי של חמלה ומוסר בסיסיים, להשמיץ את כל מי שמנסה למחות נגד האכזריות, ולספר לעצמך ולילדיך שהכלוב, המחלבה והמשחטה הם "הבית" של החיות, בלי להקדיש דקה מהחיים כדי לראות את המציאות - איך באמת נראית כבשה על אוניית משלוחים חיים, אפרוח במגרסה, או תרנגולת בכלוב סוללה ואיך הם נמקים בהפרשות שלהם ממומים ודלקות שכל האנטיביוטיקה שמאכילים אותם לא יכולה לרפא. ואז עוד אתה מספר סיפורים על טיולים בהרים ודורש מהם להגיד לך תודה על זה שאתה מייצר גרסאות מעוותות שלהם כמו ברגים ואז מענה ומשמיד אותם ולא מכחיד אותם כמו שעשית לשאר המינים שהסתובבו פעם על פני האדמה. זה באמת מרשים, שכנעת אותי.
6
חזק
זובחי אדם עגלים ישקון | 23-02-2015 23:36
אבל זה לא העיקר. העיקר זה שמי שנגד אכילת בעלי חיים לא מוצא פורקן ליצר ההרס שלו ומוציא אותו על בני אדם. המוסריות דורשת אכילת בעלי חיים!!
7
באמת שיתביישו להם הרבנים האלה שמתירים אכילת בשר
| 24-02-2015 12:38
מאיפה הבאתם את ההיתרים הדחוקים האלה? מאיפה ההמצאות החדשות האלה? מאיפה ההקלות החדשות שלא שערום אבותינו? ממתי רבנים מתירים לאכול בשר? מה עוד תמציאו? אולי עוד תגידו שאבותינו היו אוכלים עוף בשבת? או אולי תאמרו שיהודים היו אוכלים בשר בפסח?? אולי עוד תגידו שבימי מהקדש היו מקריבים שה בערב פסח? אולי תגידו ששלמה המלך היה אוכל ביום אחד שלשים בקר? אולי אפילו תגידו שאבותינו במצרים אכלו שה צלוי? מאיפה לעזאזל אתם מביאים את ההמצאות החשוכות המחודשות האלה?? רבנים חשוכים. ממש רפורמיות.
8
וואו
אריק | 31-03-2015 19:10
בכנות, מזמן לא קראתי טור כל כך שטותי, הזוי, ובעיקר פתטי.