רשימת החיסול החרדית בליכוד: הנגבי בפנים חוטובלי בחוץ

המטה החרדי בליכוד, פרסם היום את רשימת המומלצים שלו בפריימריז בליכוד שיערכו מחר. דנון, פייגלין גמליאל וכץ בפנים. יעלון, מירי רגב ושטייניץ בחוץ. יעקב וידר: "גיבשנו רשימה מכובדת"

רשימת החיסול החרדית בליכוד: הנגבי בפנים חוטובלי בחוץ
  המטה החרדי ממליץ (פלאש90)

הפריימריז בליכוד יתקיימו מחר (ד') מהשעה 09:00 ועד 22:00 בלילה, והלילה האחרון הוא הזמן בו מתרפסמות רשימות המומלצים או "רשימות החיסול" כמו שהן מוכנות בין קבלני הליכוד.

בין הרשימות שמתפרסמות והסמסים למתפקדים, בולטת גם רשימת מומלצי 'המטה החרדי' בראשות יעקב וידר התומך בשמונה ח"כים מכהנים ושלושה שמות חדשים.

רשימת המומלצים של המטה החרדי

בפריימריז של הליכוד חובה לסמן 11 שמות (סימון יותר או פחות יפסול את ההצבעה), וזוהי הנבחרת המומלצת לפי א'-ב': אופיר אקוניס, גילה גמליאל, דני דנון, צחי הנגבי, אמיר וייטמן, ישראל כץ, יריב לוין, שי מלכה, משה פייגלין, שבח שטרן, סילבן שלום.

מדובר ברשימה ימנית יחסית, עם ייצוג לקבלני הקולות החזקים ביו"ש (שבח שטרן) ומחוצה לה (פייגלין ומלכה ממנהיגות יהודית), עם תמיכה לשרים הבכירים (כץ ושלום) והחזקים במרכז (דנון) השמות שמחוץ לרשימה הם יעלון, שטייניץ הנחשבים לשמאלנים, והנשים – מירי רגב וציפי חוטובלי, אך גם אדלשטיין ואלקין בחוץ.

בשיחה עם יעקב וידר הוא אומר שמדובר בהישג. "לראשונה בתולדות הליכוד, גם גוף חרדי מאורגן ואומר בואו נתמוך בא', ב' וג' כי זה טוב למגזר. זו הפעם הראשונה שזה נעשה."

המלצתם על 10 גברים ואישה אחת, איך גוף חרדי תומך במועמדות גילה גמליאל? ראינו שבמפלגות אחרות רבנים לא מרשים השתתפות של נשים בכנסת?

מה הבעיה? אם אישה יכולה לנהל את לשכת ראש עיריית בית שמש ויכולה להיות עוזרת פרלמנטרית ויכולה להיות מנהלת לשכה של ח"כ משה גפני ואברהם רביץ היא יכולה להיות גם חברת כנסת.

שם בולט שחסר כאן ברשימה הוא של ציפי חוטובלי – הח"כית היחידה עם פאה?

בניגוד לש"ס וכל פלוגותיה, אנחנו לא מסתכלים על המראה החיצוני אלא על פעילות. מי שעזר לנו עם חוק הגיוס, למשל, והיו הרבה נושאים שהיינו צריכים את עזרת הח"כים בתקופה הזו. יש חברי כנסת שנחו ולא עזרו לפניות שלנו ומאידך חשוב לנו שהרשימה תהיה ימנית, תתמוך בארץ ישראל, ניסינו לאזן והגענו לרשימה יפה ומכובדת.

אני רואה שאתם בדיל עם פייגלין שכולל גם את שי מלכה?

לא רק משה פייגלין אלא גם שבח שטרן בפנים, יש הרבה אנשים טובים ששומרים על ארץ ישראל, ושומרים על מפלגה ימין כמו שהליכוד צריך להיות

ומצד שני צחי הנגבי?

צחי הנגבי, הוא אחד מחברי הכנסת הבולטים בכל מקרה בליכוד, מבחינת עזרה לציבור. אנחנו פנינו בשם הרבה מוסדות ציבור שהיו  צריכים עזרה, ולא היה מצב שהוא טרק דלת או טלפון בפנינו, גם כשהוא לא הצליח. הוא היה חבר בועדת הגיוס, והעזרה שהוא פעל שם, הרבה יותר גדולה ממה שהציבור יודע.

והשאלה המתבקשת, מתי נראה חרדי ברשימת הליכוד?

זה מה שאני אומר כל הזמן. הרבה אנשים שואלים אותי למה אין ברשימת המומלצים ח"כ חרדי, ואני אומר להם 'בואו תתפקדו' כמו שעושים ביהודה ושומרון וכמו שעושה חיים כץ, וגם תצביעו ליכוד, ואז בעזרת ה' לא יהיה רק ח"כ חרדי אחד, אלא אפילו יהיו שניים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
חוטובלי פמיניסטית שפגעה באבות גרושים שתחזור לאוניברסיטה
שם חם ויפת | 30-12-2014 16:46
2
כל הכבוד על דחיקת חוטובלי הפמיניסטית- קיצונית תודה רבה!
?? | 31-12-2014 22:27
גם אני כמובן לא הצבעתי עבורה.
3
לחרדים בליכוד
המצליף | 02-01-2015 8:31
תגידו לי אתם שם בשביל האינטרס האישי שלכם איך זה מסתדר עם בורא עולם בוחרים במפלגה שהולכת נגד דעת תורה איזה חרדים אתם חרדים לדבר הכיס והאינטרס לא לדבר השם ככל אשר יורוך מוריך תנו לי פסק של גדולי הדור שתומיך בכם אם לא אתם חרדים רק בלבוש חוץ מזה אתם תהיו באופוזיציה בעזרת השם יתברך על כל הרע שעשיתם לעם ישראל מאז שבגין זל ניפטר