אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
אברהם בלוך
כתב משפט
בן 25, נשוי לספיר וגר בבית אל. עבדתי בערוץ כנסת כתחקירן ולאחר כחצי שנה עברתי לתפקיד כתב המשפט של אתר סרוגים. בין כתבה לדף גמרא, אני גונב רגע בחצר שלנו כדי לטפל בשיח הוורדים או בעץ התפוח.
הכתבות שלי:
bloch@srugim.co.il
בג"ץ דחה על הסף את העתירה נגד נתניהו
בג"ץ דחה על הסף את העתירה נגד הטלת המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, בטענה ש"העותרים לא ביססו כל עילה משפטית". ב"מבצר הדמוקרטיה" תקפו: "החלטה מקוממת ומדאיגה"
מבקר המדינה נבחר לתפקיד משפטי בכיר באירופה
גאווה למדינת ישראל: מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, נבחר בערב יום העצמאות בקונגרס היורוסאי המקוון שהתקיים בפראג לנשיא הבא של היורוסאי - ארגון מבקרי המדינה של מדינות אירופה
משבוע הבא: מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה
החל מיום ראשון הקרוב, כלל מערכת החינוך חוזרת לפעילות מלאה. תלמידי כיתות א'-י"ב ישובו ללמוד בכיתות מלאות לאורך כל ימות השבוע וללא הגבלת מעבר בין כיתות
גורי אלפי: הייתי רוצה לחיות בקהילה רפורמית
גורי אלפי חשף כי קיימת בו כמיהה לדעת מהי פרשת השבוע, סיפר כי הוא לא עובד בשבתות כעשור וחצי ושיתף כי הוא היה מעוניין לחיות בקהילה רפורמית בישראל - כמו בארה"ב
המשטרה: בן 59 אנס קטינה בת 7 בקריות
אוסנת מארק נגד ליברמן: "הגמל לא רואה את דבשתו"
ח"כ לשעבר אסנת מארק מהליכוד תקפה את יו"ר ישראל ביתנו בעקבות הסרטון בו ערבי נראה אמש סוטר לבחורי ישיבה ברכבת הקלה בירושלים: "הגמל לא רואה את דבשתו. אתה הכשרת את האירוע הזה במו פיך"
עתירה: להורות על נבצרות נתניהו כראש ממשלה
בעתירה שהוגשה הבוקר לבג"ץ, קבוצת מבצר הדמוקרטיה דורשת להכריז על נבצרות נתניהו מלכהן כראש ממשלה - זאת בשל התערבותו במניעת מינוי שר המשפטים
תיעוד מחריד: ערבי סטר לבחורי ישיבה ברכבת הקלה
בתיעוד מחריד מרשת 'טיקטוק', ערבי נראה סוטר הערב לבחורי ישיבה, לכאורה ללא כל סיבה. ח"כ איתמר בן גביר: "אם הבחור הזה לא עצור הלילה אפשר לקפל את משטרת ירושלים"
קיצוניים הפגינו נגד המדינה ושרפו דגלי ישראל | צפו:
לקראת סוף חג העצמאות, עשרות קיצוניים משכונת מאה שערים שבירושלים הפגינו הערב וקראו "עם ישראל כופר בעבודה זרה הציונית, ומקבלים עליהם עול גזירת הגלות - גיוועלד"
ח"כ עופר כסיף מזהיר: "אלימות לא תרתיע אותנו"
שבוע לאחר האלימות המשטרתית נגד ח"כ עופר כסיף, תתקיים בשכונת שייח ג'ראח שבירושלים הפגנה אליה צפויים להגיע חברי הכנסת מהרשימה המשותפת: "איומים לא יפחידו אותנו"
ליברמן משרטט קו אדום: יש דברים שפשוט לא עושים
בתגובה לחילול קברי חללי צה"ל ושריפת דגלי ישראל שאירעו במהלך היום, אביגדור ליברמן תוקף: "עלינו כחברה לחשב מסלול מחדש ולבחון את הקווים האדומים שלנו. יש דברים שפשוט לא עושים"
מנדלבליט לשופטי בג"ץ: אל תתערבו
‏מנדלבליט: יש לדחות על הסף את העתירה שדורשת לבטל את הטלת המנדט על נתניהו, כיוון שאין עילה להתערבות שיפוטית
דרישה מגנץ: אשר רכישת חיסונים לקורונה
מכתב התראה לפני עתירה לבג"ץ נשלח היום ליו"ר כחול לבן, בני גנץ, בו הוא נדרש לאשר את רכש החיסונים לקורונה ללא קשר למלחמתו למען מינוי שר משפטים קבוע
תיק 4000 | למה המשטרה מאבטחת את אילן ישועה?
המשטרה מסרבת להשיב לשאלות מדוע היא מאבטחת את עד התביעה המרכזי בתיק 4000 עם חמישה מאבטחים. גורם משפטי בכיר: "חלק מהניסיון לקיים נרטיב שנלחמים במשפחת פשע"
ח"כ קרעי נגד ח"כ גלעד קריב: "פרובוקטור שרלטן"
בתגובה להכנסת ספר התורה אל רחבת הכותל המערבי תוך תוך ניצול חסינותו של ח"כ גלעד קריב, ח"כ שלמה קרעי תוקף: "אף פרובוקטור שרלטן לא יצליח לקעקע את נצח ישראל"