קשה לנו, שוב לא הגענו למפגש המשפחתי

כמה קשה לנו לראות את האחיינים ולשמוע את האחים הקטנים שלנו נקראים בתארים אמא ואבא. זה מאוד מכאיב לנו כי זה משקף את מה שאין לנו.

קשה לנו, שוב לא הגענו למפגש המשפחתי
  אילוסטרציה שאטרסטוק

כמידי חול המועד, גם בסוכות האחרון, תוכנן מפגש משפחתי של כל האחים על נשותיהם וטפם אצל ההורים לארוחה אחת, על פי בקשתה המיוחדת של אמא-סבתא.

גם הפעם הודענו שאולי, כנראה לא נבוא, אחרי כמה וכמה נסיונות מכאיבים של מפגשים משפחתיים, כשכל פעם התגברנו ובאנו עם חיוך והכלה לכל המציאות מעוררת הרגשות. רק שהפעם באמת לא הגענו.

כמובן שהודענו מראש למארגנות הראשיות, אמא והאחות שתיאמה את הכול. הם קיבלו את העניין בהבנה וללא לחץ או בקשה לשקול את ההחלטה בשנית.

עם זאת החלטנו, אני ואשתי שזה לא יפה פשוט לא להגיע. לכן השארנו מכתב קצר שמסביר את היעדרותנו, בתקווה שיבינו את נקודת המוצא וההתמודדות שלנו, ובקשנו מאחותי להקריא אותו בארוחה.

במכתב, שיתפנו בשתי נקודות עיקריות:

כמה קשה לנו לראות את האחיינים ולשמוע את האחים הקטנים שלנו נקראים בתארים אמא ואבא. זה מאוד מכאיב לנו כי זה משקף את מה שאין לנו.

ובנוסף, הבענו תקווה שהשיתוף שלנו יביא לפתיחות ולשיח הדדי, למרות שהמכתב בעצם ממשיך מצב לא בריא שבו אין תקשורת ישירה (מעצם היותו מכתב שמישהי אחרת הקריאה). סיפרו לנו בעבר שיש בין האחים דיבורים מלאי אהבה ואכפתיות עלינו, אבל עלינו ולא איתנו. אע"פ שזה לא נושא קל לשיחה, בכל זאת מהאחים שלנו אנחנו מקווים למעט שיתוף ופתיחות הלב.

כמובן חתמנו את המכתב באהבה… חיכינו וחיכינו, אך תגובות למכתב? אין! אמנם אחרי שהעלנו את הנושא מול בני המשפחה, קיבלנו קצת התייחסות.

התגובה הראשונה הגיעה כאשר ביקשנו סליחה מאבי על עוגמת הנפש שגרמנו להם בבוקר בעקבות המכתב שהשארנו. הוא הגיב שזה היה בסדר… וכמובן הוסיף ברכה שהשם ימלא את כל משאלות ליבנו לטובה. חוץ מזה הוא לא ידע מה עוד יש לומר.

התגובה השנייה הייתה מהאחות שהקריאה את המכתב, לאחר ששאלנו אותה איך כולם הגיבו. ובכן…. תגובתה הייתה שכולם שמעו, ושתקו.

אז איפה אנחנו עכשיו?…

בדיוק באותה נקודה שלא מדברים איתנו על הנושא של פוריות/ילדים. אז בשביל מה פתחנו את הלב?

==

הכותבים הנם זוג מאותגר פוריות הנשואים מעל שמונה שנים וחברים בארגון "אדו"ה – לזוגות מאותגרי פוריות". ליצירת קשר עם ארגון אדו"ה: צור-קשר/http://adva4u.org.il

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות