חטיפת בחורים גוש עציון

בית הלל: הקריאות לנקמה על רצח הנערים - חילול השם

רבני בית הלל מוחים נגד הקריאות לנקמה בעקבות רצח שלושת הנערים: "קריאות הנקמה הנשמעות ביממה האחרונה ברחובותינו וברשתות החברתיות, מפוררות את מרקם האחווה שנוצר כאן ומחללות את שם השם"

בית הלל: הקריאות לנקמה - חילול השם
  הפגנה בירושלים בעקבות רצח הנערים (אילוסטרציה: פלאש 90)

ארגון רבני בית הלל מגיב היום (חמישי) לקריאות לנקמה בעקבות הירצחם של הנערים: "החברה הישראלית עברה בשלשת השבועות האחרונים, חוויה קשה וכואבת אשר לוותה בתחושת אחדות וסולידריות מיוחדת במינה, סביב החטיפה והרצח של נערינו – גיל-עד נפתלי ואייל הי"ד".

לפי הארגון, "קריאות הנקמה הנשמעות ביממה האחרונה ברחובותינו וברשתות החברתיות, מפוררות את מרקם האחווה שנוצר כאן, מחללות את שם השם, ופוגעות בזכרם הטהור של שלושת נערינו שנרצחו על קידוש השם".

עוד אומרים רבני בית-הלל: "בטוחנו, שמלבי היצרים מהווים מיעוט קטן וקיצוני, ואנו מפצירים בפוליטיקאים ובאנשי התקשורת, לא להיגרר אחרי הקיצוניים לשיח זה, ולא לתת להם במה בהתייחסות מוגזמת לתופעה זו. זה לא משקף כלל את אשר מתרחש בלב ליבה של החברה הישראלית.

"כולנו נרגשים וכואבים בימים קשים אלה, אך את הרגש הגועש הזה יש לתעל לאפיקים בונים ולמטרות חיוביות. התגובה הראויה על רצח הנערים ויצירת ההרתעה המתבקשת, חייבות לבוא מתוך הממשלה וכוחות הביטחון; וכאמור – יש לגנות בתוקף כל קריאה לאלימות. והיה מחננו טהור."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות