ארגון רבני בית הלל: נעצב מחדש את השבת במרחב הציבורי

בעקבות החלטת שר הפנים גדעון סער שלא לפתוח מרכולים בשבת, שיגרו רבני בית הלל מכתב ברכה לסער. "פועלים לגבש קווים לעיצוב מחדש של השבת במרחב הציבורי", אמרו בארגון

בית הלל: נעצב מחדש את השבת במרחב הציבורי
  שר הפנים גדעון סער (צילום: פלאש 90)

רבני בית הלל שיגרו הבוקר (שני) הודעת ברכה לשר גדעון סער על "עמידתו נגד הרחבת המסחר בתל אביב בשבת", כלשונם.

"ארגון רבני בית הלל אומר כי יש לעצב את השבת במרחב הציבורי, תוך שיח והסכמה, ללא כפייה; לא דתית ולא חילונית", נמסר בהודעה.

בכנסת תתקיים היום ישיבה מיוחדת בנושא "השבת במרחב הציבורי", ביוזמת ארגון רבני בית הלל, בהשתתפות השרה ציפי לבני, השר אורי אורבך, סגן שר החינוך אבי וורצמן וחברי הכנסת אלעזר שטרן, רות קלדרון, בוזי הרצוג, שולי מועלם ואחרים.

עוד נמסר מרבני בית הלל כי הם "מחזקים את ידיו של שר הפנים גדעון סער אשר פסל באופן חלקי את חוק העזר החדש של עיריית תל אביב, בנוגע לפתיחת חנויות בשבת. השר הדגיש כי השמירה על צביון השבת אינה עניין דתי בלבד, אלא לא פחות מכך עניין תרבותי, לאומי וחברתי חשוב במעלה, אשר יש חשיבות עליונה בשימורו, וכי עד היום הפעילות העסקית המקובלת בשבת, הייתה מיועדת בעיקר לפנאי, בילוי, ותרבות, ואילו "החוק המוצע, מבקש לראשונה להתיר פעילות עסקית קמעונאית טהורה ומובהקת ברחבי העיר".

הארגון חלק שבחים גם לשרי וועדת השרים לחקיקה, "אשר אף הם מנעו שינוי חד צדדי במרחב הציבורי, על ידי דחיית חוק שביקש לאפשר תחבורה ציבורית בשבת".

לדברי הארגון, בית הלל יוביל מהלך חברתי נרחב בשיתוף עם ארגונים מקשת רחבה, חילונים ודתיים, הפועלים לגבש קווים לעיצוב מחדש של השבת במרחב הציבורי ולמצב את השבת כיום בונה גשרים בין הציבורים, באמצעות שיח ושיתוף פעולה הדדי.

"אסור לשום צד לבצע מחטפים בעת הזאת, עת בה יש אפשרות היסטורית להגיע להסכמות נרחבות בחברה הישראלית", אמרו בארגון בית הלל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

4 תגובות
הצג את כל התגובות