בית הלל: המתת חסד – פגיעה בערכים

רבני 'בית הלל' על חוק המתת חסד: "חיי האדם נתונים בידי הקב"ה, הוא נותנם לאדם והוא נוטלם ממנו בהגיע יומו, ואל לנו לתת בידי אדם היתר לקצר את ימיו של אדם אחר"

09.06.14 10:52  י"א בסיון תשעד
בית הלל: המתת חסד - פגיעה בערכים
  המתת חסד. בבית הלל קוראים להתנגד (אילוסטרציה: שאטרסטוק)

ארגון רבני 'בית הלל' הביע הבוקר התנגדות להחלטת ועדת השרים לקבל את חוק "מוות במרשם רופא", וקורא לחברי הכנסת להצביע נגד החוק.

"עם כל הכאב וההזדהות שכולנו חשים בעומדנו מול החולה המתייסר במחלתו הסופנית, אנו מאמינים שחיי האדם נתונים בידי הקב"ה, הוא נותנם לאדם והוא נוטלם ממנו בהגיע יומו, ואל לנו לתת בידי אדם היתר לקצר את ימיו של אדם אחר, אפילו אם חמלה וכאב מצויים בשורש מעשיו", אמרו בארגון.

ב'בית הלל' הוסיפו: בקביעה ההלכתית ש"פיקוח נפש דוחה את כל התורה" יש אמירה מוסרית נעלה בדבר קדושתם של החיים, שאיסור "לא תרצח" משלים אותה. כל היתר חוקי להמתתם של אנשים מהווה פגיעה בערכים קדושים אלה, וסופו – מי ישורנו.

הבוקר מסר השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך, כי יגיש ערר לוועדת שרים לחקיקה נגד חוקי ״מוות במירשם רופא״ של עופר שלח וזהבה גלאון.

לפי אורבך, "המוות הופך להיות עוד מוצר צריכה או שירות לאזרח. הרופאים, אומללים שכמותם, צריכים לספק גם שירותי הריגה וחיסול חולים סופניים. זוהי ליברליות מזוייפת שגורסת כי הכל סחיר ומותר ובלבד שזה רצונו החופשי של הלקוח. כל ערך אחר: חברתי, דתי, משפטי, נדחה אל מול רצון הפרט".

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן‎

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות