בנט לישראלים שאינם יהודים: מחכה שתתגיירו

ערב חג השבועות עמדו 500 מתגיירים, שנמצאים בשלבים שונים בתהליך הגיור, בכותל ואמרו יחד 'שמע ישראל'. השר בנט קרא למאות אלפי ישראלים שאינם יהודים לקום ולהתגייר: "אנחנו מחכים לכם"

בנט לישראלים שאינם יהודים: מחכה שתתגיירו
  בנט ומאות המתגיירים בכנס ליד הכותל

כ-500 תלמידי ובוגרי אולפני הגיור של עמי מבית אור עציון שהגיעו מכל רחבי הארץ, השתתפו באירוע מרגש שנערך אמש (ב') בסמוך לכותל המערבי לקראת חג מתן תורה וקבלת הגר.

באירוע שהתקיים בסמוך לכותל המערבי למרגלות מדרגות חולדה, השתתפו ונשאו דברים הרב חיים דרוקמן ראש ישיבת אור עציון ורשת ישיבות ואולפנות בנ"ע ומנהל מערך הגיור לשעבר, שר הכלכלה והדתות וראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט וסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, אלחנן גלט מנכ"ל המשרד לשירותי דת ומולי יסלזון מנהל אגף הגיור.

את האירוע המרגש הנחו נדיה ואבי, בני זוג שסיפרו את סיפור הגיור של נדיה דרך עמי עד לחתונתם לפני שבועות ספורים. את הערב פתח הרב יוסף אלנקווה בדברי ברכה ותפילה יחד עם תלמידי הגיור.

הרב דרוקמן שראש הממשלה נתניהו ביקש ממנו לאחרונה לקחת על עצמו את המשימה למצוא פתרון למשבר חוק הגיור אמר – לראות את המחזה הזה ולפתוח בשיר באיזו תקופה אנו חיים ולמה זכינו. במקום הזה הסתובבו נביאים ומהמקום הזה עלו אחינו לבית המקדש. זו זכות להצטרף לעם כזה שקם מהגלות הנוראה. ועם ישראל מקבל את כל המצטרפים אליו בזרועות פתוחות.

השר בנט אמר למאות המתגיירים: "אני מעל שנה בתפקיד ואני לא חושב שהיה לי רגע מרגש כמו עכשיו כששמעתי את הסיפורים וכשאני רואה אתכם. אנחנו עומדים 80 מטר מעיר דוד שאוחדה על ידי דוד המלך למדינה ריבונית. הממלכה התפצלה ויצאנו לגלות וזה לא חזר לעצמו עד ימינו אלה. דוד המלך שהתחיל הכל הוא צאצא של רות המואביה שהתגיירה".

20140602_220105

רבנים שרים ומתגיירים בכנס אתמול

"הלקח מסיפורה של רות הוא הנחישות שבה היא התמודדה עם הקשיים. יהדות לא עוסקת בכוונות אלא במעשים, בחיים. ביהדות אתה נבחן בעשיה. כולכם בחרתם בדרך הקשה להיכנס לעם המיוחד הזה שעבר כל כך הרבה והוא מוכן לכך כי יש לו יעוד. להיות מופת ואור לכל העולם. מאחל לכם שתצליחו בדרך הקשה ולא תתייאשו ורק תדעו שאנחנו כל כך רוצים אתכם ואוהבים אתכם אהבה גדולה. אני קורא למאות אלפי ישראלים שאינם עוד יהודים – אנחנו מחכים לכם. הדרך לא קלה אבל באהבה גדולה נקבל כל מי שרוצה ומוכן להתאמץ נקבל כל מי שרוצה."

סגן השר הרב אלי בן דהן אמר: " על המדרגות שאתם יושבים עלו לבית המקדש. אנחנו צריכים לשמוח שאנו זוכים להיות כאן. לפני 700 שנה לא היו כאן יהודים. הרמב"ם מספר שמצא כאן רק צבעי ובנו שהיו יהודים. זכינו לחיות כיהודים בירושלים. חז"ל אומרים שכל נשמותיהם של המתגיירים בכל הדורות היו עם כל בני ישראל במעמד הר סיני. הגיור הוא בר השגה ואתם הוכחה לכך. זו לא מלאכה קשה וכשיש רצון ונחישות זה אפשרי ואנחנו פה כדי לחבק אתכם ולעזור לכם כדי שבזמן הקרוב נראה אתכם חלק בלתי נפרד מעם ישראל."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

7 תגובות
הצג את כל התגובות