בית הלל: "לקבל את האפיפיור בצורה יפה"

בהודעה שהוציא הארגון נאמר כי למרות משקעי העבר עם הכנסיה הקתולית: "חובתנו לנהוג כלפי האפיפיור פרנציסקוס המגיע לארצנו בדרך ארץ ובדרכי שלום"

בית הלל: "לקבל את האפיפיור בצורה יפה"
  למרות המשקעים, לקבל בסבר פנים יפות (פלאש90)

ארגון רבני בית הלל הוציא היום הודעה מיוחדת לרגל בואו של האפיפיור פרנציסקוס לביקור בישראל. "היסטוריה ארוכה, וברובה כואבת, יש לעם ישראל עם הכנסייה, ולא כל הפצעים הגלידו." כותבים בארגון, אך מיד מסייגים: "עם זאת, בעשרות השנים האחרונות, נעשו צעדים חיובים רבים על ידי הכנסייה ביחסה ליהדות בכלל ולמדינת ישראל בפרט. אישיותו  של האפיפיור פרנסיסקוס מבטיחה המשך בכיוון זה, ברוח הדברים שנשא בקיץ האחרון: "נוצרי אינו יכול להיות אנטישמי כיוון שבליבו של כל נוצרי שוכן יהודי".

למרות היחסים המתוחים כלפי הכנסיה הקתולית הם קוראים להתייחס לביקור באדיבות ובסבר פנים יפות: "אנחנו מצפים ליום בו האפיפיור יבקש סליחה על חטאי הכנסייה כלפי היהודים במהלך ההיסטוריה, ישעה את הקדשת פיוס השנים עשר, ויוביל את הוותיקן לאימוץ מדיניות דיפלומטית מאוזנת יותר כלפי מדינת ישראל. ברם, כל זה אינו מונע במאומה את חובתנו לנהוג כלפי האפיפיור פרנציסקוס המגיע לארצנו בדרך ארץ ובדרכי שלום. עלינו לקבלו בסבר פנים יפות."

בהתייחס לדברים שהתפרסמו באתר סרוגים לפיהם אסור להסתכל בפניו של האפיפיור ויש לכנותו בכינוי גנאי כותבים בבית הלל: "יש להיזהר מאמירות בלתי אחראיות, אשר בעולם המתוקשר שלנו עשויות להבעיר אש דרך הרשתות החברתיות ברחבי העולם, ולסכן קהילות יהודיות בתפוצות."

בסוף המכתב מובאות ציטטות לפיהן "הרמב"ם ראה חיוב בקיומן של הנצרות והאיסלם" וכן מדברי הרב קוק שכתב על החשיבות ביחס חיובי כלפי הדתות האחרות.

את הקריאה מסיימים בית הלל בציטוט נוסף מדבר הרב קוק: "בדור של גאולה בו זכינו להיות עם חופשי בארצנו ואיננו נתונים יותר תחת שליטת דתות אחרות והשפעתן, יש להדגיש את הפן הזה של עולם התורה ביחס לדתות האחרות "וצרות העין הגורמת לראות בכל מה שחוץ לגבול האומה המיוחדת, אפילו אם הוא חוץ לגבול ישראל, רק כיעור וטומאה, היא מהמחשכים הנוראים שגורמים הריסה כללית לכל בנין הטוב הרוחני, שכל נפש עדינה מצפה לאורו" (הרב קוק, מידות הראי"ה, אהבה)

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות