הרב אמסלם בעקבות חשיפת סרוגים: אפשר לעצור את התופעה

ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם מאשים את עסקני ש"ס שמתעלמים מהלחץ החברתי הגורם לצעירים ספרדים להשתכנז ויש לו פתרון: "הטלת סנקציות על מוסדות מפלים"

הרב אמסלם בעקבות חשיפת <a href='/' title='חדשות סרוגים'>סרוגים</a>: אפשר לעצור את התופעה
  אפשר לעצור את התופעה. הרב אמסלם (פלאש90)

יו"ר עם שלם, ח"כ לשעבר הרב חיים אמסלם הגיב על הקלטת שפורסמה בסרוגים ובה עדויות קשות על האפלייה והגזענות כלפי הספרדים בחברה החרדית.

מוקדם יותר חשפנו בסרוגים הקלטה בה מתקשר אדם למוקד המסייע לצעירים ספרדים להתקבל לישיבות חרדיות אשכנזיות. בשיחה אומר "המסייע" בין השאר: "ילד שמדבר עם ח' וע' שהוא נראה כמו ספרדי, לא יהיו לו חברים אף פעם. הוא צריך לשנות את זה אחרת הוא לא יצליח כל החיים שלו. הוא לא ימצא עבודה ולא שום דבר". ובהמשך " תגיד לאשתך, שתפסיק להכין קובה. היום זה הפעם האחרונה שאוכלים. אם אתה לא רוצה שהבן שלך יהפוך לרוצח, אתה צריך להפסיק מעכשיו להכין את הקובה."

הגזענות החרדית: מישיבה ספרדית יצא לך בן רוצח

בעקבות הדברים פרסם הרב אמסלם בדף הפייסבוק של תנועת עם שלם: "מוכרחים להפנים שלא הבחורים הספרדים הצעירים הם האשמים בהתרפסות ובהתבטלות העצמית, אלא הלחץ החברתי העצום עליהם ועל הוריהם להצטרף לאליטה האשכנזית-ליטאית ו"לזכות" להתקבל ולהכניס את ילדיהם לישיבה אשכנזית."

"ונוסף על זה, שתיקתם של המנהיגים ועסקני ש"ס שבמקום להגן על הצעירים הספרדים ולגבות אותם, מתעלמים התעלמות מוחלטת ושולחים בעצמם את ילדיהם לישיבות האשכנזיות ה"יוקרתיות"…

בסוף דבריו קרא הרב אמסלם לשר החינוך הרב שי פירון כי ישים את ידו למגר את התופעה: "זה באחריותך, עצור את זה לאלתר! הטל סנקציות על מוסדות מפלים!"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות