רבני צהר: לשחרר את טבעת החנק החרדית שלפתה את 'מערך הגיור'

אחרי שרבני הציונות הדתית תקפו אתמול את חוק הגיור של שטרן, ארגון רבני צהר מביע תמיכה בחוק ואומר כי מטרפדיו ישאו באחריות להמשך שיתוקו של 'מערך הגיור"

רבני צהר: לשחרר את טבעת החנק החרדית שלפתה את 'מערך הגיור'

בניגוד לדעתם של הרבנים הראשיים לישראל, הרב חיים דרוקמן ורבני דרך אמונה, קורא היום ארגון רבני צהר לשר הדתות נפתלי בנט ולסגנו ח"כ הרב אלי בן דהן לפעול למען חוק הגיור.

בהודעה שהוציא הארגון היום הוא קורא להבין כי סוגיית הגיור היא אחת הסוגיות החשובות והדחופות העומדות לפתחה של מדינת ישראל, והמשך דחיית הטיפול בה מסכן את עתידו.

בנוסף דורשים רבני הארגון מהשר בנט ומחברי הבית היהודי לגלות מנהיגות ולהתמודד עם הקשיים שעמדו בפני 'מערך הגיור' עד הלום. "על השר בנט כשר הדתות, ועל מפלגת 'הבית היהודי', ליטול את האחריות הלאומית שהונחה על כתפיהם, ולשחרר את  טבעת החנק החרדית שלפתה את מערך הגיור, המצב הנוכחי, בו במדינת ישראל מתגיירים 2,000 איש בלבד בשנה, לא יכול להמשיך!" נאמר בהודעה.

"אנו מזהירים כי אם מפלגת הבית היהודי לא תגלה מנהיגות ותפתור את הבעיה היא תישא באחריות להמשך שיתוקו של 'מערך הגיור", מוסיפים בארגון. בצהר מברכים את יוזם החוק, ח"כ אלעזר שטרן, את יו"ר ועדת חוקה ח"כ דוד רותם ואת יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין, שמקדמים את החוק.

בצהר מבהירים כי "מטרת החוק המוצע היא לגייר על פי ההלכה, על ידי רבני ערים ודיינים מוסמכים. אנו רוצים להזכיר לשר בנט את הפסילה הגורפת של גיורם של אלפי המתגיירים שגוירו על ידי הרב דרוקמן ואת עיכוב אישורם של מתגיירי צה"ל על ידי הרבנות הראשית".

אתמול הבאנו בסרוגים את ההתקפות הקשות של רבני הציונות הדתית נגד חוק הגיור, בהם דבריו הקשים של הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבת אור עציון, שתקף את החוק באומרו: "חוק הנוגע בענייני הלכה שיאושר על ידי הכנסת ללא הדרכתם והסכמתם של מורי ההלכה, קרי הרבנות הראשית מהווה גיחוך ובדיחה ואין לו שום תוקף ואינו שווה את הנייר שעליו נכתב. הכנסת אינה יכולה לקבוע דבר שקשור בענייני הלכה ללא אישור הרבנות הראשית לישראל, וחשוב שהדבר יובן ללא כל קשר להסכם קואליציוני כזה או אחר".

גם הרבנים הראשיים לישראל דרשו מנתניהו לבטל את החוק: "עמדתם של הרבנים הראשיים ושל הרבנות הראשית כי החוק בנוסחו כיום הוא הרסני למערך הגיור כולו, זהו חוק שעלול להוביל לאובדן האימון של רבים במדינת ישראל בתהליך הגיור הממלכתי באם ייכנס החוק לתוקף."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

14 תגובות
הצג את כל התגובות