סיפור חסידי לסוכות: לולב צריך אגד

ערב חג סוכות הולך לו יהודי בין דוכני שוק ארבעת המינים, כולם שמחים וממהרים, ואווירת ערב חג שולטת בכיפה, ורק הוא אינו שמח, אלא דאגה עמוקה נטועה בלבו. (סיפור ליטאי)

סיפור חסידי לסוכות: לולב צריך אגד
  בלי עין הרע (פלאש90)

ערב חג סוכות הולך לו יהודי בין דוכני שוק ארבעת המינים, מסביב צועקים הסוחרים: "הדסים חזון איש", "אתרוגים עם גארטל", "ערבות עם הליבלוב", והריחות של ההדרים יחד עם ניחוח ההדסים, הכל התערבל לו, וכולם שמחים וממהרים, ואווירת ערב חג שולטת בכיפה, ורק הוא אינו שמח, אלא דאגה עמוקה נטועה בלבו.

כבר שלושה ימים הוא מסתובב בין הדוכנים, ומחפש לקנות לעצמו "סט" כשר ומהודר, אך כל מה שהצליח לקנות הוא ערבות בלי טעם ובלי ריח. הדסים, בן דוד שלו יביא לו, כך שכל מה שנשאר לו לרכוש הוא אתרוג ולולב.

"אדוני מחפש אתרוג", אמר לו אחד הסוחרים כמו קורא את מחשבותיו, "יש לי אתרוג מהודר ביותר" ומראה לו את האתרוג היפה ביותר בכל ירושלים, ממש יהלום.

מיודענו מסתכל, בוחן ובודק, מוציא זכוכית מגדלת, ועובר על כל מילימטר באתרוג, ואכן הוא כשר למהדרין. "כמה אתה מבקש על אתרוג כזה?", המוכר אומר סכום, הקונה אומר סכום נמוך יותר, ולבסוף הם מתפשרים על משהו באמצע.

זהו חושב היהודי בלבו, עכשיו רק נשאר לי למצוא לולב. ושוב הוא עובר בין הדוכנים, ואף לולב לא מוצא חן בעיניו, ההוא לא ישר, וכאן נפרצו עליו, ושם הוא יבש, ושני אלה קצרים מידי… והשמש מתחילה לנטות, והחג ממשמש ובא, והסוחרים כבר מתחילים להתקפל, ועדיין אין לולב.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

ולפתע הוא רואה דוכן שעליו כתוב "לולבים בלבד", "איך לא ראיתי את הדוכן הזה קודם, והרי הסתובבתי פה לפחות חמש פעמים" הוא חושב בלבו, ואומר לסוחר "תן לי את הלולב הכי יפה שיש לך". והסוחר מוציא לו את אחד הלולבים. היהודי אוחז את הלולב, בוחן את עליו, את ראשו את קצהו, בודק את שדרתו, הכל ישר וסגור וחתום ומהודר.

"כמה?" הוא שואל. המוכר אומר לו סכום, והיהודי משלם מיד בלי להתווכח. "אתה רוצה גם קוישלאך?" שואל המוכר, אך היהודי אומר: "עזוב לא צריך, נסתדר בלי".

"כדאי לך", אומר לו המוכר, "אני לא רוצה לספר לך מה קרה לאחרון שלא רצה לקנות". "אני לא מעונין", החזיר לו היהודי, וכשפנה ללכת שמע את המוכר אומר "אני הזהרתי אותך, אבל תעשה מה שאתה רוצה".

"מצאתי את ארבעת המינים הכי מהודרים בארץ" חשב בלבו מיודענו, ופנה ללכת אל ביתו, להכנות אחרונות שלפני החג.

בשל השעה המאוחרת כבר לא היו אוטובוסים ולכן עצר מונית שחלפה בכביש. התיישב אותו היהודי במונית, ומרוב פיזור הנפש ושמחה על ארבעת המינים המהודרים שמצא, כאשר בא לסגור את הדלת לא שם לב, וסגר אותה על ראש הלולב…

מוסר השכל: בפעם הבאה שאתם הולכים לקנות ארבעת המינים תזכרו שלולב צריך אגד.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

2 תגובות
הצג את כל התגובות