כבוד למגזר: זה לא בגולני, זה בגלי צה"ל

קורס הכתבים של גלי צה"ל יצא היום לסיור והכרות ביהודה ושומרון והראה נוכחות דתית מוגברת. סמנכ"ל מועצת יש"ע אומר לסרוגים: "הציבור שלנו נכנס למוקדי התקשורת"

כבוד למגזר: זה לא בגולני, זה בגלי צה"ל
  הרבה כיפות בקורס גל"צ (יגאל דילמוני)

תסכלו על התמונה הזו שצולמה הבוקר, בה נראים ששה חיילים חובשי כיפות סרוגות מתוך קבוצה של כעשרים חיילים. זה לא כיתה בגולני אלא קורס הכתבים והשדרים של גלי צה"ל.

לפני חצי שנה דיווחנו ב'סרוגים' כי "בקורס החדש של גלי צה"ל, 9 מתוך כ-40 החניכים הם בוגרי ובוגרות בתי ספר דתיים", והיום הגיעה הקבוצה ליום סיור והכרה של יהודה ושומרון, שמארגנת להם מועצת יש"ע. הסיור שנערך זו השנה החמישית בא לתת למי שיהיו כתבים ועורכים בתחנה הצבאית ולאחר מכן בערוצי התקשורת השונים של ישראל, היכרות עם המציאות הפוליטית מדינית מעבר לקו הירוק.

בשיחה עם סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דילמוני הוא מספר לסרוגים כי מסלול הסיור כולל ביקור במועצה האזורית שומרון, מפעל פלסטיק באזור התעשייה ברקן המעסיק עובדים יהודים וערבים, תצפית על שכם מהר כביר ופגישה עם בני קצובר, משם יגיעו הגל"צניקים לשכונת הרא"ה בעלי לסקירה על מצב המאחזים ואת היום יסיימו בתל שילה בשיחה עם מזכ"ל מועצת יש"ע אבי רואה וקודמו דני דיין.

דילמוני שמלווה את הסיור אומר כי "מהכירות קצרה עם המשתתפים, נראה כי מדובר בחבר'ה ברמה גבוהה מאוד. הם מתעניינים ושואלים שאלות מצוינות המראות הרבה הבנה".

ואתה מתרשם ממספר הכיפות של החניכים בקורס?

לי לא אכפת אם יש לכתב כיפה או לא. אנחנו רוצים כתבים הוגנים שיציגו את המציאות המורכבת כאן בצורה ישרה, ולא משנה אם יש לכתב כיפה על הראש או שהוא בלי.

כל כך הרבה כיפות בקורס אחד של גלי צה"ל, זה משהו מכוון?

אני חושב שזה מבטא שינוי תפיסה של הציבור שלנו את התקשורת. כשאני הייתי צעיר אמרנו 'התקשורת עוינת' והתרחקנו ממנה. היום חל שינוי בתקשורת. יותר דתיים משתלבים בה, וגם אנחנו במועצת יש"ע משקיעים הרבה בדוברות וביחסי ציבור.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

צריך לזכור שאחד מהכתבים הצעירים האלה יחליף יום אחד את יונית לוי או נחום ברנע וזה תפקיד עם הרבה יכולת השפעה על הציבור במדינה. חשוב להראות גם לציבור שלנו שאנחנו נכנסים גם למוקדי התקשורת, ובעלי פרופיל נמוך יכולים לתרום גם במאבק הזה על דעת הקהל.

כמות כזו של דתיים לא זכורה בתחנה הצבאית כבר הרבה זמן. לפני שנתיים וחצי התרוקנה התחנה מחובשי כיפה, לאחר שבע שנים של איוש דתי מוגבר בתחנה. באותה שנה רק דתייה אחת התקבלה לקורס הקדם צבאי אך גם היא נשרה ממנו, בכך הגיעו לקיצן השנים הדתיות של גל"צ בהן שידרו יחד ולחוד עמית סגל, ישי הולנדר, נועה קולפ, עקיבא נוביק, זהבית לוויאן וגם בוגרי התחנה קווה שפרן וסיון רהב מאיר.

עד לסיום הקורס הדתי היחיד בתחנה הוא הכתב יאיר שרקי, בנו של הרב אורי שרקי, בוגר הישיבה התיכונית "מקור חיים" של הרב עדין שטיינזלץ. שרקי בולט בחזותו הדתית כשהוא לובש כיפה גדולה ומעוטר בפאות, מה שגרם לו פעם אחת לבעיות במשרד ראש הממשלה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
כיפות
דוד | 10-09-2013 19:43
זה כיפות על הראש?
2
כל הכבוד, אבל הפירגון צריך ללכת לקרביים, שעובדים קשה.
עמי | 10-09-2013 20:10
3
גל"צ היא קליקה של שמאלנים צפוניים.
צבי | 11-09-2013 20:22
קשה להאמין שיחול שינוי לטובה בחממה הזו.