בנט: אני לא דתי לייט; רוצה גם את החרדים בקואליציה

יו"ר מפלגת הבית היהודי התראיין למהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' עם משה גלסנר ואמר כי הוא לא פוסל ישיבה בקואליציה עם אף אחד: "אני אהיה בקואליציה עם כל בן אדם שמקבל את הקווים העקרוניים שלי". על החרדים: "לא רק שאני לא אויב החרדים, לא תמצאו בעל ברית יותר גדול ממני."

בנט: אני לא דתי לייט; רוצה גם את החרדים בקואליציה
  לא דתי לייט. נפתלי בנט. (פלאש90)

נפתלי בנט, יו"ר מפלגת הבית היהודי, התראיין אמש (א') למהדורה המרכזית ברדיו 'קול חי' עם משה גלסנר והתייחס ליחס בין הבית היהודי לחרדים.

האזינו לראיון המלא עם נפתלי בנט (באדיבות רדיו קול חי)

[podcast]http://www.srugim.co.il/wp-content/uploads/2012/12/BENNET-KOL-CHAI.mp3[/podcast]

"אני חושב שכל מי שמכיר אותי יודע שאני לא רק שאני לא אויב החרדים, לא תמצאו בעל ברית יותר גדול ממני." אמר בנט, והוסיף "אבל באותה נשימה אני חושב שחיוני שכל השרים בממשלה יהיו מחויבים לכל עם ישראל ולא לסקטור שלהם."

"החרדים הם אחי ואני אהיה הראשון להגן עליכם כשרוצים לכפות עליכם דברים. מצד שני אני דורש מכם, אני דורש גם מהרבנות הראשית לישראל לדאוג לכל עם ישראל".

על השאלה האם הוא מייצג את הציבור הפחות דתי, ענה בנט: "אני לא לייט, אני בעד שמירה על התורה, אני אומר את זה גם בערוץ 2 וגם בתיכונים חילוניים. אני בעד שמירה על עם ישראל ועל תורת ישראל ועל ארץ ישראל.

רוצה גם את החרדים

על הקואליציה שתיבנה לאחר הבחירות אמר בנט: "אני אהיה בקואליציה עם כל בן אדם שמקבל את הקווים העקרוניים שלי. אני רוצה שגם החרדים יהיו בפנים. אתם שותפים טבעיים. אם אני אזהה אנטי יהדות או אנטי חרדיות זה לא מקובל עלי כמו גם אנטי תל אביבים. אני לא אוהב אנטי בתוך העם שלנו".

בנט שכזכור דורש להוציא את תיקי השיכון והפנים מידי ש"ס, אמר בהקשר לכך: "אני רוצה שמי שיהיה השר בכל תפקיד הוא יקום ויהיה מחויב לכל עם ישראל ולא לסקטור מסוים. זה לא בסדר שאנחנו כנבחרי עם ישראל, כמשרתי ציבור, כעבדים של הציבור הישראלי נדאג כל אחד לטריטוריה המצומצמת שלו."

"לנו למפלגות הדתיות יש אחריות יתרה של לקדש את שם ה' בפוליטיקה ולגרום לזה שעם ישראל יחזור לאהוב את היהדות ואת התורה".

בנוגע ליחס שלו לנתניהו, שנטען כי הם מסוכסכים אמר בנט: "נתניהו התקשר ואיחל מברוק גדול. אני מאוד אוהב את נתניהו. בוודאי היו מחלוקות ויש מחלוקות אני לא חושב שהוא צודק בהכל. אנחנו נסתדר בעזרת ה'".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

11 תגובות
הצג את כל התגובות