לא יאומן: הרב ישראל אריאל הורחק לצמיתות מהר הבית

ראש מכון המקדש, הרב ישראל אריאל, שבעצמו היה ממשחררי ההר במלחמת ששת הימים, קיבל הודעה מהמשטרה כי מעתה והלאה נאסרת עליו הכניסה להר הבית. אדם נוסף שציטט משפט מהמשנה במסכת מידות, נעצר באשמת הפרת הסדר הציבורי.

לא יאומן: הרב ישראל אריאל הורחק לצמיתות מהר הבית
  מורחק. הרב אריאל (פלאש90)

הרב ישראל אריאל, ממשחררי הר הבית במלחמת ששת הימים, ומי שהופקד ביום השיחרור על שמירת כיפת הסלע – מורחק מהיום והלאה לצמיתות מההר.

בעלייה שהתקיימה לרגל ראש חודש תמוז, עלה גם ראש מכון המקדש, אך כשהגיע לשערי הר הבית, התבשר על ידי כח המשטרה שבמקום עם נסיונו לעלות להר, כי הוא מנוע מעתה והלאה מלעלות אליו.

השוטרים לא מסרו את הסיבה בגינה הושת הצו על הרב אריאל.

לפני כחודש השתתף הרב אריאל בעלייה גדולה של אנשי ציבור לרגל יום ירושלים, כשח"כ מיכאל בן ארי, כשהעולים להר קיימו במקום תפילה, ואמרו קדיש, כשלאחר מכן חלקם השתחוו בפישוט ידיים ורגלים. באותה עלייה ביקשה המשטרה לעצור את ח"כ בן ארי, אך זה הודיע להם כי חסינותו הפרלמנטרית אינה מאפשרת את המעצר.

בנוסף להרחקת הרב אריאל משטח הר הבית, נעצר הבוקר אדם נוסף, חיים אודם (66) מעפרה, כשציטט משפט מהמשנה במסכת מידות המדבר על כיוון ההקפה של העולים להר הבית.

במטה המשותף לתנועות המקדש מוחים על צו ההרחקה ועל המעצר: "הרחקתו של הרב אריאל, כמו הפיכתם של עוד כעשרים יהודים בשנים האחרונות ל'מסורבי עליה' להר, כשכל חטאם הוא לכל היותר קיום תפילה יהודית במקום הקדוש ביותר לעם היהודי – ראוי שלא יעברו בשקט."

"המטה המשותף קורא לכל מי שיכול לסייע לפיתרון המצוקה היהודית ההולכת וגוברת בעניין ההר, מול ההתנכלות המתגברת של המשטרה ואנשי הוואקף ליהודים חפים מכל פשע – לעשות זאת."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

11 תגובות
הצג את כל התגובות