המשטרה פענחה את רצח יו"ר החברה קדישא בחיפה

יותר משנה לאחר שנורה בפתח ביתו יו"ר החברה קדישה בחיפה, בני הסה ז"ל, התירה המשטרה לפרסום כי עצרה את יצחק חזן מבית שמש, החשוד כי ביצע את הרצח תמורת 40,000 שקלים. חזן נתפס לאחר שהאקדח בו בוצע הרצח הוחבא בסמוך למקווה בבית שמש. מזמיני הרצח לא נתפסו.

המשטרה פענחה את רצח יו"ר החברה קדישא בחיפה
  נתפסו הרוצחים. בני הסה ז"ל (חברה קדישא חיפה)

הבוקר (ד') התירה המשטרה לפרסם, כי פיענחה את רצח יו"ר החברה קדישא בחיפה, בני הסה ז"ל, שנרצח בחודש שבט תשע"א.

כפי שדיווחנו אז ב'סרוגים', נורה הסה ממש בפתח ביתו בשכונת אחוזה בחיפה, במספר כדורים בפלג גופו העליון.

עד היום יודעים כולם כי הרקע לרצח הוא פלילי. הסה ביצע בשנים האחרונות "ניקוי אורוות" כללי בחברה קדישא בחיפה, תוך שהוא מסלק את השחיתות והרמאות בחברה, על ידי סידור וסימון חלקות הקברים בצורה ממוחשבת, מה שמנע מכירת קברים כפולה על ידי גורמים עבריינים.

הסדר החדש לא מצא חן בעיני מספר גורמים בעולם התחתון שהחלו בסדרת התנכלויות ואיומים על חייו. בשנת תשס"ד (2004), גלגלו אלמונים צמיג בוער לפתח ביתו של הסה, במהלך הלילה, בניסיון להבעיר את ביתו. שנתיים לאחר מכן נזרקה חומצה לעבר פניו, מה שפגע באחת מעיניו. עד שלבסוף הוזמן רצח שבוצע בידי מחסל מקצועי.

על פי המשטרה, את הרצח ביצע יצחק חזן (49) מבית שמש, שקיבל על פי החשד, 40,000 ש"ח תמורת ביצוע הרצח.

מעצרו התאפשר לאחר שהאקדח ששימש אותו בהתנקשות נמצא בבית שמש, בתוך גרב בסמוך למקווה העירוני. בדיקה בליסטית הראתה כי זה הנשק בו בוצע הרצח, שהוביל אל חזן, שסייר ליד ביתו של הסה לפני הרצח.

עם זאת, המשטרה טרם הצליחה לעלות על עקבותיהם של מזמיני הרצח, כשהחשד עלה על בן דודו של החשוד ברצח, המקורב לחברה קדישא הכורדית בחיפה, הנמצאת בסכסוך על חלוקת הקרקעות לקבורה בבית העלמין הישן של חיפה, כפר יהושע, שכבר מוגדר בית עלמין סגור ועלות חלקות הקבורה שנותרו בו מגיעה לעשרות אלפי שקלים לחלקה.

למרות מעצרים וחקירות, לא הצליחו השוטרים להוכיח קשר בין הרוצח ובין החברה קדישא הכורדית.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
קשוט עצמך תחילה, המשטרע עצמה רצחה אנשים בדם קר והפקירה
מאיר | 09-05-2012 12:06
אותם בדם קר על הכביש לאחר מרדף ממושך.עד היום הרוצחים לא הובאו לדין וחלקם עדיין "משרת" וכולנו חשופים לפגיעה מהרוצחים השפלים האילו.אז בבקשה, רוצחים, תקשטו עצמכם תחילה.
2
בני נרצח בעבור...
נחמן | 09-05-2012 18:23
40 אלף-מחיר חלקה בבית העלמין...
3
אמרנו כבר הפרדת דת מכספי מדינה. להעביר בתי הקברות
טולדנו | 10-05-2012 5:56
לניהול אובייקטיבי של הביטוח הלאומי ללא מיסחור חלקות והזרמת כספי שוחד וטובות הנאה לבוחשי ועסקני חברות קדישא עד שמגיעים לשפיכות דמים. "כסף כסף תרדוף".
4
במקום שבו פוטנציאל כספי לכיסי המעכרים אלוקים וחוקי
שירזי | 10-05-2012 6:48
התורה מתאדים.