זה הזמן לחולל מהפך אמיתי בקרב המפלגות הימניות

מתוך האנדרלמוסיה של השעות האחרונות, נותרו להם מפלגת האיחוד הלאומי והבית היהודי עם הרבה זמן לעשות חשבון נפש ולקבל החלטות אמיתיות ולרוץ יחד בכנסת הבאה. כשהפעם אסור להתפלג.

זה הזמן לחולל מהפך אמיתי בקרב המפלגות הימניות

ההלם לאחר השינוי הדרמטי מהלילה נותן זמן לכל המפלגות להתארגן בצורה טובה יותר לקראת הבחירות שיתקיימו בעוד שנה וחצי.

קדימה נכנסו לקואליציה משום שרוב חברי הכנסת היו בטוחים שבקדנציה הבאה הם לא יהיו, הליכוד היה במלכוד בגלל החלטת בג"ץ והלך על צעד נמהר ואולי גם יהיר והאחרונים ששילמו על המהפך הם יאיר לפיד והמפלגה של נפתלי בנט.

השניים יצאו בקמפיינים מתוך תחושה כי הבחירות אכן יתקיימו ב-4 לספטמבר אולם אף אחד לא תיאר לעצמו כי תקום ממשלת אחדות, אף אחד לא תיאר לעצמו כי הקואליציה תתרחב ל-96 חברי כנסת.

האחרון שאולי זכה מן ההפקר הוא לא אחר מאשר אריה דרעי שהחליט לדחות את הכרזתו לכנסת בעוד שבועיים, לאחר ה-30 על מות אביו. במודע או לא אין ספק כי אריה דרעי מביע בפני חבריו את השקט והזמן שיש על מנת להתארגן בצורה טובה יותר לקראת הבחירות שיתקיימו ב-2013.

זמן לחשבון נפש

אולם, מתוך האנדרלמוסיה של השעות האחרונות, נותרו להם מפלגת האיחוד הלאומי והבית היהודי עם הרבה זמן לעשות חשבון נפש ולקבל החלטות אמיתיות ולרוץ יחד בכנסת הבאה.

מפלגת האיחוד הלאומי הבינו כי הדרך היחידה להשפיע בכנסת ולקדם את האינטרסים שלה היא בדרך איחוד בינם לבית היהודי. הם פועלים מתחילת הקדנציה על מנת שיחברו שתי המפלגות אך ללא הועיל.

אין ספק כי בתקופה הקרובה, על מפלגת הבית היהודי לחבור ובצורה אמיתית וכנה לאיחוד הלאומי ולהסביר לציבור הבוחרים כי הם, הם אלו שיחד יוכלו לקדם את האינטרסים של הציבור הימני, הם אלו שיוכלו למנוע הריסת בתים ושכונות שלמות והם אלו שיוכלו לשפר את החינוך הדתי.

אסור להתפלג

על הבית היהודי ועל נפתלי בנט והרב רונצקי מוטלת כעת האחריות המלאה לפעול למען המטרות הללו ולא להמשיך בפילוג.

אם נלך יחד ולא נתפלג, לא נאבד כוח ונוכל לקדם ולהצליח גם בכנסת ולא רק בצבא ובמקומות אחרים.

יחד עם זאת, קדימה הביאה על עצמה את ההלוויה שלה כאשר יצאו לבחירות ב-2013.

הזגזוג של ח"כ שאול מופז או ליתר דיוק המשנה לראש הממשלה הביא אות קלון על אמינותה של המפלגה שגם ככה לא ידעה מה היא עושה ומהן מטרות המפלגה…

נפתלי וחבריו יכולים ולעזור בקידום האינטרסים של כולנו ואסור לנו לחזור לשנת 92' שבו היו מספר רב של מפלגות ימין שחלקם לא עברו את אחוז החסימה…

הגיע הזמן שהבית היהודי יסכים לחבור לאיחוד הלאומי ולהוכיח לכולם כי אין אופציה אחרת.

העבודה ניצחה וקיבלה 44 מנדטים וזאת עקב מספר רב של מפלגות ימין שקמו ולא התאחדו, חלקם אגב לא עברו את אחוז החסימה ובזכותם איבדנו קולות.

לכן אסור לתת לאנשים אחרים להקים מפלגות נוספות כי בחירות של 92 עדיין בעוכרינו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
תקומה-מפד"ל (ועכשיו גם בנט) - הם הפלגנים האמיתיים
אבישי | 08-05-2012 17:36
אני מצביע "כתום חזק" (בן ארי ואלדד)